Jump to content



σχετικα με UPS Accupower


Recommended Posts

Γεια σας

Δεν ξερω αν ειμαι στο σωστο μερος να πω γι αυτο το προβλημα που εχω

Αν δεν ειναι ετσι συγνωμη και παρακαλω μεταφερετε εσεις εκει που πρεπει

το θεμα μου

Εχω ενα UPS Accupower 1000VA Και κανει πολυ θορυβο το ανεμιστηρακι

ειναι γιατι με ενημερωσαν απο πλαισιο που το αγορασα οτι ολα τα ups της

accupower εχουν ανεμιστηρακι αλλα αυτος ο θορυβος αμα συνεχιστει

εγω θα παω τρελοκομειο

Τι μου προτεινετε? Αν το ξεσυνδεσω θα εχω προβλημα υπερθερμανσης

της μπαταριας?

Να σημειωσω οτι εχω αλλο ενα ιδιο που το ειχα αγορασει πριν 2 χρονια

κι εκεινο ειναι εντελως αθορυβο και ανακαλυψα περνοντας το καινουργιο

οτι ειναι αθορυβο γιατι ποτε δεν δουλεψε το ανεμιστηρακι του εξ ου και

ηταν παντα ζεστο.Και μου ειπαν πως υπαρχει κινδυνος εκρηξης αμα δεν δουλευει το ανεμιστηρακι και υπερθερμανθει.

Αν καποιος μπορει να με βοηθησει ας απαντησει

Link to comment
Share on other sites

καλώς ήρθες στο forum.

αν δεν είσαι ικανοποιημένη μπορείς εντός 10εργάσιμων να το επιστρέψεις βάση νόμου και να πάρεις άλλο προιόν ή τα χρήματά σου πίσω αν φυσικά δεν έχεις πετάξει συσκευασίες και παρελκόμενα.

από υπερθέρμανση μπορεί να εκραγεί μια μπαταρία αν και ξέρω αρκετά ups και μάλιστα μεγάλης χωρητικότητας να μην έχουν ανεμηστίρα και να δουλεύουν χωρίς πρόβλημα ακόμα και αν ζεματάει η επιφάνειά τους.

τώρα αν το συγκεκριμένο έχει προδιαγραφές ψύξης γιατί απλά δεν αντέχει τότε δυστυχώς δεν υπάρχει λύση με το θόρυβο.

τι εννοείς να ξεσυνδέσεις?να ανοίξεις το ups και να σταματήσεις τον ανεμηστίρα?μπορείς να το δοκιμάσεις για λίγο να δεις αν θα υπερθερμανθεί πολύ......αν δεν ακουμπιέται στο 30λεπτο καλύτερα να το ξανασυνδέσεις και να αρχίσεις να χωνεύεις την ιδέα.

Link to comment
Share on other sites

To ξηλωσα εδω κ 1 μηνα, ακομα μπαμ δεν εκανε αλλα ποτε δε ξερεις :hehe:

Η διαρκεια της μπαταριας ειναι πολυ πιθανο να μειωθει παντως.

Γυναικα στο φορουμ κ ο Φαρμας πρωτος πρωτος στην απαντηση, τυχαιο? Δεν νομιζω!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

εχω το 1400va της accupower και ο ανεμιστηρας δουλευει μονο οταν κοβεται το ρευμα.....μηπως εχεις ελατωματικο κοματι?πηγαινε το πισω καλυτερα!

Kαι εγω τα ιδια με το 1400αρι.

Μονο οταν πεφτει το ρευμα δουλευει το φαν.

Link to comment
Share on other sites

μηπως πρωτα πρεπει να ρωτησουμε ποσο το εχει φορτωσει ο θρεντ σταρτερ???μπορει ναχει συνδεσει πανω του καναν θερμοσιφωνα που τον καθαριζει μια ηλεκτρικη σκουπα που την ψυχει ενα ψυγειο...

Link to comment
Share on other sites

παιδια το εστειλα πισω γιατι με ενοχλουσε ο θορυβος και ειπαν οτι ετσι δουλευει ...ειπε ενας φιλος οτι μπορει να το κανει να μην ακουγεται θα δουμε,,,εχω κι αλλο ιδιο πριν 2 χρονια που ποτε δεν δουλεψε ο ανεμιστηρας μαλλον χαλασμενος και δεν ηξερα οτι εχει και απλα ηταν ζεστο το μηχανημα τιποτα αλλο.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 years later...

δυστυχώς την πάτησα και εγώ με το isy 2200 τώρα επικοινώνησα με την υποστήριξη και μου είπαν ακριβώς οτι δουλεύει για πάντα ! Και κλειστό από το power !! Κάνει πολλή φασαρία!! 3χ παραπάνω από τον υπολογιστή.  Τουλάχιστον  όταν ειναι κλειστό θα το βγάζω απο το ρεύμα να μην δουλεύει ! Τώρα για την Φασαρία αμα το ανοίξω να αλλάξω με κάτι πιο αθόρυβο τον ανεμιστήρα θα χάσω την εγγύηση πράγμα που δεν θέλω !! 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
On 6/5/2020 at 4:43 PM, androu said:

παιδίά 60αρης ειναι ο ανεμιστήρας που έχει ; 

 

Αν ήταν 60ρης το 2010, έγινε 66 το 2016 και είναι 70ρης σήμερα... ?

 

Δεν ξεκινάς ένα φρέσκο θέμα, να γράψεις και το μοντέλο του UPS που σε ενδιαφέρει, μήπως μπορέσει κάποιος να βοηθήσει;

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, acct said:

 

Αν ήταν 60ρης το 2010, έγινε 66 το 2016 και είναι 70ρης σήμερα... ?

 

Δεν ξεκινάς ένα φρέσκο θέμα, να γράψεις και το μοντέλο του UPS που σε ενδιαφέρει, μήπως μπορέσει κάποιος να βοηθήσει;

Λάθος μου συγνώμη, συνέχιζα το  θέμα από 2 posts πιο πάνω!    

accupower isy 2200 είναι το μοντέλο και παίρνει 60αρη ανεμιστήρα.

Τον άλλαξα και βρήκα την ησυχία μου !!

Η υποδοχή μέσα στο ups για τον ανεμιστήρα ήταν πιο μικρή από την universal, οπότε εκεί χρειάζεται κόψε ράψε καλώδια κτλπ 

 

Έγινε επεξεργασία από androu
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.