Jump to content



Υποβρύχιο ψάρεμα, aka "Official Ψαροτούφεκο Thread"


Jerry007

Recommended Posts

εδω νομιζω οτι κανεις λαθος. το σκαφος θελει αδεια αν ψαρευεις με αυτο. για πετονιες και τετοια. αλλα για ψαροτουφεκο δεν θελει.

Εγω πάλι θα έλεγα να μη το δοκιμάσεις. Για Οποιαδήποτε (νόμιμη έ ?) μορφή αλιείας απο σκάφος απαιτείται άδεια αλιείας σκάφους._

Link to comment
Share on other sites

ακριβως... στο ψαροτουφεκο ομως δεν εισαι πανω στο σκαφος να βαρας τα ψαρια.. και δεν σε βοηθαει σε καμια περιπτωση το σκαφος στο ψαροτουφεκο.

Σε βοηθάει. Πάς σε μέρη, που απο ακτή θα έφτανες δύσκολα ή ποτέ. Τι να γίνει...? dura lex sed lex.

Link to comment
Share on other sites

Εγω ασχολιομουν με ψαροντουφεκο αλλα ψαρευα μονο χταποδια που τα προλαβαινω

Ηταν φορα που ειχα πιασει και 7-8 χταποδια κι οχι μικρα απο 1-3 κιλα

Δεν χρειαζεται και καλο ψαροντουφεκο. και με σκετο καμακι τα βγαζεις.

Μονο καλα ματια θελει και εξεικειωση να ξεχωριζεις τι φωλιες

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν έχω ψαχτεί πολύ γιατί ψωνίζω από τοπικά μαγαζιά που έχω κάποιους γνωστούς, την στολή μου την πήρα από αυτούς

http://www.diveshop.gr/

Γρήγορη παράδοση και έχουν αρκετά καλές τιμές. Μεταφορικά με ACS δωρεάν για αγορές άνω των 100€ :)

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν έχω ψαχτεί πολύ γιατί ψωνίζω από τοπικά μαγαζιά που έχω κάποιους γνωστούς, την στολή μου την πήρα από αυτούς

http://www.diveshop.gr/

Γρήγορη παράδοση και έχουν αρκετά καλές τιμές. Μεταφορικά με ACS δωρεάν για αγορές άνω των 100€ :)

Τούτοι είναι δίπλα μου τώρα, θα πάω αύριο το πρωί να ρίξω ένα βλέφαρο.

Απλά στον πειραιά έχω ακούσει ότι λόγω...παράδοσης έχουν καλά μαγαζιά τέτοιου περιεχομένου γενικώς.

Link to comment
Share on other sites

Προσοχη με την σημαδουρα σας ,αν κοντα στον ψαροτοπο κυκλοφορουν 'καπεταναιοι' (πχ υπαρχει καποια παραλια κλπ) τωρα το καλοκαιρι.......

μερικοι ειναι τοσο σαινια ,που ερχονται απο περιεργεια με το σκαφος/τζετσκι να δουν ....τι ειναι αυτο το μακροστενο μπαλονι !!

ειδικα οι θαλασσινοι του σαββατοκυριακου που νοικιαζουν σκαφος......

3 φορες μου εχει στραβωσει η κατασταση -την μια ειδικα κινδυνεψα πραγματικα....

και καλο μαχαιρι ΠΑΝΤΑ στην μεσα μερια του μηρου (δεξι/αριστερο αναλογα το χερι)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.