Jump to content



To Γέλιο της Αρκούδας..... Η Ιντελ θα είναι AMD64-compatible


Dagalidis

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από Dagalidis

.......

ΝΑΙ ........... είμαι κολημένος με την AMD και καλά κάνω........

Eσυ καλά κάνεις και είσαι κολημένος......εμείς τι φταιίμε μου εξηγείς?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από shidokanjohn [Σήμερα, στις 19:24]

Eσυ καλά κάνεις και είσαι κολημένος......εμείς τι φταιίμε μου εξηγείς?

Καλά μην μου πείς ότι δεν καταλαβαίνεις τι έγινε.......

Οταν κάποιος ξεπερνάει τα όρια της ευπρέπειας και προσπαθεί να μειώσει πρόσωπα τότε υπάρχουν αντιδικίες και φαγομάρα......

Ποτέ μου δεν έκανα προσωπική επίθεση σε κανέναν...... ;)

Link to comment
Share on other sites

Ειρηνη αδερφια!Και Αγαπη και Ελπιδα και ενα σωρο αλλες τετοιες πο*****ες...

Για να επιστρεψουμε λιγο στο θεμα, και εγω μολις πηγα σε α64 απο p4 και τολμω να πω οτι το ΗΤ μου λειπει... Αλλα σε ολα τα υπολοιπα ειλικρινα δεν πιανεται ο α64.Φανταστειτε εχω παρει το ''κουτσουρεμενο'' 3000+ και στα 2220 με την 9800προ default βγαζω 3dmark01 20000 !!!

Το μεγιστο που ειχα βγαλει με τον p4 ηταν 19880 στα 33χ0 με την 9800προ o/ced!Και εχω ζουμι ακομα!

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που εχω να πω ειναι οτι η πολυ πορωση βλαπτει σοβαρα..και εγω ειμαι fanatic των amd....αλλα ομως πιο πολυ τις τεχνολογιας και δεν χρειαζεται να υπηρετουμε παντα τα μεγαλα κεφαλια;) το να κολλας με μια πλατφορμα για μενα ειναι κακο..το καλυτερο ειναι να ελυσεσαι !ειναι μεγαλο προτερημα να μπορεις να εχεις διαφορες πλατφορμες ετσι ωστε να εχουμε καποια πιο προσωπικη εμπεριστατωμενη αποψη......για αυτο και εγω τον τελευταιο καιρο κρατησα και τους Athlon και πηρα και P4 :D;) ....και οντως τη συκγεκριμενη στιγμη με τις συγκεκριμενες πλατφορμες και δυνατοτητες των Α64 η πλατφορμα της Intel εχει το πανω χερι στα περισσοτερα σημεια....θα δειξει οταν οριμασει λιγακι και θα μπουν και αλλοι κατασκευαστες στο χορό!!!

Link to comment
Share on other sites

τα τελευταία χρόνια είχα amd (με intel ξεκίνησα)

δεν βλέπω όμως το λόγο γιατί να είμαι "οπαδός" της κάθε εταιρείας. Δούλεψα λίγο με ένα σύστημα Intel που έφτιαξα για έναν φίλο (P4 3.0 H.T. 800fsb, 2*256ddr/400 σε dual channel, ati 9600pro) και το μηχάνημα πήγαινε σφαίρα σε όλες τις εφαρμογές, χώρια και το memory bandwidth που αφήνει πολύ πίσω τα AMD συστήματα.

Όσο για τα 64μπιτα.. (όπως είπε και ο Φάνης) ακόμη δεν έχουν πρακτική εφαρμογή (λειτουργικό-software), και η Intel είναι πολύ μεγάλη εταιρεία για να κάτσει με σταυρωμένα χέρια και να χάσει το παιχνίδι... δεν νομίζω ότι είναι τόσο χαζοί ή ότι δεν έχουν την τεχνογωσία - σίγουρα θα κάνει το "come-back"...

Link to comment
Share on other sites

Εκείνο που δεν μπορώ να καταλάβω ρε DJD είναι γιατί αρπάζεσαι με το παραμικρό λες και σου θίξανε τον εγωισμό σου και το ακέραιο του χαρακτήρα σου.....

Ας ξεκινήσουμε με το τελευταίο. ΔΕΝ είσαι σε θέση να κρίνεις την ακεραιότητα του χαρακτήρα μου, οπότε το προσπερνάω σαν να εθελοτυφλώ. Εγωισμό; Για ποιο πράγμα να έχω εγωισμό; Για την Intel; Δε νομίζω. Την τελευταία φορά που κοίταξα τον τραπεζικό μου λογαριασμό δεν είχα bonus από την Intel. Και για να σου φύγει η ιδέα που νομίζεις ότι υποστηρίζω την Intel απλά σου λέω ότι δεύτερό μου μηχανάκι είναι AMD.

Εαν κοιτάξεις λίγα εκατοστά ποιό κάτω ... θα δείς ένα 64 Βιτεκατοστά π@@@πάρι που σε τυφλώνει.......

Αντε γιατί μας σκώτισες........

Αυτό εδώ δηλώνει χαρακτήρα και ήθος ε; Μάτια όλοι έχουν και βλέπουν, καταλαβαίνουν και κρίνουν. Οπότε μάλλον κάποιος άλλος πρέπει να προσέξει πως μιλάει εδώ μέσα. Ελπίζω να μην επανηληφθεί παρόμοια συμπεριφορά.

Μας κυνηγάς λες και χρειαζόμαστε καθοδηγητή για τον τρόπο που εκφραζόμαστε........

Εαν ήσουν καθηγητής σε σχολείο τα γιαούρτια θα τα είχες ως μόνιμη διατροφή.......

Φρόντισε να αλλάξεις τρόπο γραφής γιατί δάσκαλο δεν χρειαζόμαστε.........

Αν κρίνω από την παραπάνω φράση ναι χρειάζεσαι. Ένας από τους ρόλους μου στο TheLab.gr είναι να φροντίζω το επίπεδο του forum. To επίπεδο κρίνεται από τις απαντήσεις των μελών. Και τα μέλη κρίνονται από τους υπόλοιπους αλλά και από τους administrators αυτού του site. Οπότε μερικές φορές πρέπει να κάνουμε και τους καθοδηγητές.

ΝΑΙ ........... είμαι κολημένος με την AMD και καλά κάνω........

Ας έρθουμε και σε αυτό. Αυτό είναι δική σου και ΜΟΝΟ δική σου επιλογή, και καλά κάνεις.

Με την συνεχόμενη συμπεριφορά σου σε κάθε ποστ που περιέχει την λέξη P4, Prescott, HT τι θέλεις να αποδείξεις; Έχεις την άποψη σου; ΜΑΓΚΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΧΑΡΑ ΣΟΥ ΚΙ ΕΓΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ.

Αλλά μάθε να σέβεσε απόψεις, επιλογές και ιδέες. Τώρα όχι μόνο μειώνεις τον κάθε έναν που έχει Intel CPU αλλά και τον προσβάλεις γιατί δεν μπορείς να σεβαστείς την διαφορετικότητα της επιλογής του. Πώς θέλεις να συμμετέχεις σε ένα τεχνολογικό forum όταν -επαναλαμβάνω- φοράς παροπίδες; Πώς να σε κρίνει κάποιος αντικειμενικά όταν είναι προδιαγεγραμμένη η απάντηση σου;

Δεν είναι η πρώτη φορά που ο συγκεκριμένος κάνει τέτοιες αναίτιες παρατηρήσεις και χαρακτηρισμούς......

Αναίτιους; Νομίζω το κάλυψα λίγο παραπάνω το συγκεκριμένο.

Οταν κάποιος ξεπερνάει τα όρια της ευπρέπειας και προσπαθεί να μειώσει πρόσωπα τότε υπάρχουν αντιδικίες και φαγομάρα......

Ευπρέπεια.. μεγάλη κουβέντα. Ας μιλήσουμε για βασικούς κανόνες συμπεριφοράς και διαλόγου λοιπόν.

1ον) Να σέβεσαι τον συνομιλήτη σου

2ον) Να σέβεσαι τις απόψεις του ακόμα κι αν διαφωνείς

3ον) Να σέβεσαι τις επιλογές του ακόμα κι αν διαφωνείς

*) Να είσαι αντικειμενικός κι ανοιχτός σε προτάσεις (Δική μου άποψη αυτή)

Τέλος, υπό άλλες συνθήκες η ανωτέρα συμπεριφορά σου θα ήταν λόγος για αποκλεισμό από το site. Προτίμησα όμως να σου πω πέντε πράγματα μπας και καταλάβεις τον λόγο για τον οποίο "χώνομαι" και σου απαντάω στις καταχωρήσεις σου. Δεν είναι αστείο, είναι κουραστικό. Εσύ μπορεί κάθε μέρα το πρωί να πηγαίνεις εκκλησία και να ανάβεις λαμπάδα στο όνομα της AMD. Εμένα και τους υπόλοιπους χρήστες του forum ΔΕΝ τους ενδιαφέρει ο εθισμός σου με την AMD. Κράτησε το για τον εαυτό σου. Αυτά είχα να πω. Προσωπικά μαζί σου δεν έχω πρόβλημα και για να αποκτήσω πρέπει να σε έχω face to face. Απλά με έχει κουράσει η συμπεριφορά σου.

Link to comment
Share on other sites

Για μεσα στα καβουκια σας ουλοι........Ο Νονος γυρισε απο τον καφε και μολις πηρε πρεφα τι εγινε.Δεν προλαβαινω να λειψω για 5 λεπτα ετσι ωστε να stay focus στην καλλιτεχνικη μου φλεβα και να βγαλω κανα 5στιχο ακομα μπας και τον κυκλοφορησουμε τον δισκο και εσεις κανετε τζερτζελε και λειπω και εγω..Θα σας μαλωσω....:D :D :D :D

Παντοτε εχθρικα και παντοτε με νευρα διοτι οπως με ενημερωσαν ειμαι ενας ερεστικος αλλαζονας ( αυτα σε αλλο φορουμ) Ρουλης......

Link to comment
Share on other sites

Το να χρίζονται μερικοί ως αυτόκλητοι σωτήρες τις παρθενιάς του Φορουμ είναι δικαίωμά τους μιας και ΄΄εχουν το χρήσμα του ADMIN ή του ΜΟDERATOR....

Ο ρόλος τους είναι γνωστός και αποδεκτός......

Οταν όμως ξαφνικά και με το παραμικρό αποφασίζουν να το παίξουν Θεοί τότε ο ρόλος τους χαλάει και καταντούν ΦΑΣΙΣΤΕΣ......

Δεν υπάρχει λόγος να ακούσω τα κελεύσματά σας γιατί είναι υπερβολικά και επανελαμβάνω ΑΝΑΙΤΙΑ και είναι στην διάθεσή σας ο αποκλεισμός μου........

Σε όλο το ΝΕΤ μην νομίζετε ότι είστε οι μόνοι..........σωστοί και αλάθητοι.......

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Dagalidis

Σε όλο το ΝΕΤ μην νομίζετε ότι είστε οι μόνοι..........σωστοί και αλάθητοι.......

Aπό όλα όσα έγραψες, με τα οποία διαφωνώ καθέτως, κρατάω την τελευταία σου πρόταση.

Αν αυτό που έγραψες, το είχες φιλοσοφήσει και προσπαθούσες έστω και στο ελάχιστο να το τηρήσεις, θα είμασταν όλοι μας πολύ καλύτεροι....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.