Jump to content



Πρόγραμμα για ελεγχόμενη πρόσβαση ανηλίκων στο διαδίκτυο !?


MOS

Recommended Posts

Καλησπέρα σας συμφορίτες μου,

Θα ήθελα να μου προτείνετε αν έχετε υπ' όψιν σας κάποιο πρόγραμμα για το φιλτράρισμα μερικών σελίδων οι οποίες δεν θα ήταν καλό να προβάλλονται σε μικρά παιδιά.....πιστεύω γίνομαι κατανοητός :)

Δεν έχω ασχοληθεί ποτέ με αυτό το θέμα και για αυτό θέλω τα φώτα σας......να πω ότι βρήκα το Kidzui Browser αλλά εντάξει δεν με καλύπτει καθώς είναι και ολίγον έξυπνα !!

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων !!

Βαγγέλης

Link to comment
Share on other sites

εδώ

Δεν θα σε προτείνω κάποιο συγκεκριμένο γιατί η φάση είναι παρόμοια με τα antivirus

όπου ο καθένας βολεύεται διαφορετικά με το καθένα. Δοκίμασε μερικά από αυτά του

site και εδώ είμαστε άμα δεν σε ικανοποιήσει κανένα. Επίσης, μπορείς να δοκιμάσεις

plug-ins για τον browser σου. Καλό θα ήταν να κάνεις και μια συζήτηση/ενημέρωση

με τα παιδιά πέρα από το στεγνό blockάρισμα των sites.

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνοντας παλιότερα το θέμα για λογαριασμό φίλου που ήθελε να δωρίσει ένα μηχάνημα στο 10χρονο παιδί του διαπίστωσα ότι όποιο parental control και αν δοκίμασα μου μπλόκαρε επιτυχώς προνογραφικές σελίδες στα αγγλικά αλλά όταν έκανα μια αναζήτηση στο google με ελληνικές άσεμνες λέξεις κλειδιά, εμφανιζόντουσαν διάφορες ελληνικές πορνογραφικές σελίδες και τα 4 διαφορετικά parental control που χρησιμοποίησα δεν έκαναν τίποτα. Πάει κανάς χρόνος από τότε και δεν το ξαναέψαξα αλλά το γράφω για να το τσεκάρει όποιος θέλει να χρησιμοποιήσει τέτοια προγράμματα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.