Jump to content



BioShock Infinite (III)


dunkel_Stern

Recommended Posts

Επισης να πω οτι ειναι απο τα λιγα games να μην πω το μονο που δε παιζει σε surround.Ακομα και Steam freeware λειτουργουν αυτο οχι.Aπαραδεκτο ειδικα για unreal engine mod, η οποια παντου οπως και η Valve δουλευει εξ ορισμου σε surround

Link to comment
Share on other sites

To τερμάτισα και εγώ πριν 2-3 βδομάδες.

Ναι η σύνδεση με τα προηγούμενα bioshock είναι κάπως χαλαρή, αλλά το παιχνίδι τσακίζει σε σενάριο, gameplay και ατμόσφαιρα.

Το ήξερα οτί δε θα με απογοήτευε, αλλά αυτό ξεπέρασε τις όποιες προσδοκίες είχα για το νέο τίτλο της σειράς.

Το παιχνίδι της χρονιάς για εμένα τουλάχιστον μέχρι στιγμής.

(χωρίς να έχω προλάβει ακόμα να ασχοληθώ με το last light)

To μοναδικό του μειον είναι οτί είναι το πιο εύκολο shooter που έχω παίξει τον τελευταίο καιρό, έπρεπε να το είχα βάλει στο hard. Ίσως στο δεύτερο run κάποια στιγμή.

Eλπίζω να συνεχιστεί η σειρά και να βγει και 4ο και 5ο, γιατί όχι?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Να κανω μια μικρη ερωτηση?

Εκει που εκανα την βολτουλα μου, σε μια ταρατσα και σκοτωνα χαρουμενος τους Columbian μπατσους... ε παταω μια το γαντζο να παω σε μια διπλανο μπαλκονοταρατσα κλπ κλπ... Ε το ενα εφερε το αλλο, βρεθηκα στο... monument island :hehe: χωρις να εχω προλαβει να εξερευνησω τελειως την ταρατσα που ημουν αρχικα (αλλα και τις διπλα ταρατσες).

Τι παιζει με αυτο? Απο τα προηγουμενα bioshock ξερω οτι δεν ειναι open world παιχνιδια. Φανταζομαι, ουτε και αυτο ειναι? Εν τω μεταξυ δεν εχει και κανα σοβαρο save system να γυρισω πισω σε προηγουμενη.... ταρατσα... το χασα. (??)

Επειδη δεν ειμαι τυπος που θα ξαναπαιξει 2 φορες το παιχνιδι για να δω αυτα που εχασα την πρωτη (μονο στο πρωτο bioshock το εκανα αυτο) γενικα συμβαινει συχνα να σε "αφηνει" το game να κανεις μια λαθος στροφη και να χασεις εξερευνηση περιοχης?

Link to comment
Share on other sites

για εμενα το καλλίτερο τις χρονιας μεχτί στιγμής . crysis 3 μούφα . metro last light πολύ καλο αλλα όχι bioshock . ali φάση :) σενάριο σε κρατάει να το τελειώσεις να δεις τι έγινε τα σπάει απλά

Link to comment
Share on other sites

Ναι SLN μπορείς να γυρίσεις όσο πίσω θέλεις, εκτός καποιων περιστάσεων όπου είναι αδύνατο. Γενικα βόλταρε με την ησυχία σου. Δεν επηρεάζει το παιχνίδι.

Έγινε επεξεργασία από GFFermari
Link to comment
Share on other sites

^Όχι εγώ, ο @SLN ρώτησε :p

Κύτταξε γενικά πας όπου θες, εγώ κύτταζα που θέλει να πάω το βελάκι και πήγαινα από την άλλη να ψάξω για ammo, salts, money,plasmids etc.

To παιχνίδι ανταμοίβει τον καλό scavenger.

2 συμβουλές μόνο:

-Να αναβαθμίζεις μόνο τα όπλα που χρησιμοποιείς, γιατί δε θα προλάβεις να τα αναβαθμίσεις όλα μέχρι το τέλος. Το ίδιο και με τα powers.

-Όταν φτάσεις προς το τέλος, κάνε μια παύση και πιες καμμιά ...μπυρίτσα :beer:

Έχει τρελλό χάσιμο, θα με θυμηθείς!

Link to comment
Share on other sites

Νταξει μωρε αφου νοημα εβγαινε μην τρελλαινεστε :hehe:

Βασικα εφαγα ψιλο-φρικη με την συγκεκριμενη φαση γιατι πρεπει να εχασα αρκετα μεγαλη περιοχη και μετα εσκασα στο πρωτο vigor upgrade μηχανημα και ειδα το φτηνοτερο upgrade @1300silvers και ειχα 300-400 χωρις να εχω ξοδεψει τιποτα... και με πηρε λιγο απο κατω. :p

Οταν λεμε προς το τελος που θα το καταλαβω να εχω την μπυρα ετοιμη...?

Εγω ειμαι εκει που παλευω να βρω τα οπλα απο τον Fink για τους... συντροφους :p

To κοβω να μην ειμαι καν στα μισα...

Απο bosses μονο motorized patriot εχω δει, οποτε αν καταλαβαινω καλα εχω ακομα δρομο.

Link to comment
Share on other sites

^Σιγά βρε δεν τρέχει μία. Α SLΝ για επιπλέον εύκολα φράγκα κάνε possession στα μηχανήματα για τα upgrades και τα vigοrs (για τα ammο δεν αξίζει), ρίχνουνε τις τιμές και ξερνάνε κάποια cοins κουλοχέρης style.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Eγώ το ξεκίνησα πριν καιρό και είμαι στην φάση που πάω να βρω τα πυρομαχικά στον κινέζο του Fink για να τα δώσω στους Vox populi για να μου δώσουν το αερόστατο να πάμε στο Παρίσι (ένας που δεν έχει παίξει το παιχνίδι και διαβάσει την παραπάνω πρόταση δεν ξέρω αν θα το ξεκινήσει καν :blink:). Είμαι στην αρχή ακόμα ή στα μισά;;;

Δεν ξέρω γιατί αλλά δεν με κρατάει...το προχωράω στο χαλαρό αλλά δεν με "κόλλησε" στην οθόνη...Οπλα και εχθροί αδιάφοροι...γραφικά καρτουνίστικα (όχι απαραίτητα κακό)..η ιστορία είναι κάπως καλή και θέλω να δω πως θα καταλήξει....

Link to comment
Share on other sites

Eγώ το ξεκίνησα πριν καιρό και είμαι στην φάση που πάω να βρω τα πυρομαχικά στον κινέζο του Fink για να τα δώσω στους Vox populi για να μου δώσουν το αερόστατο να πάμε στο Παρίσι (ένας που δεν έχει παίξει το παιχνίδι και διαβάσει την παραπάνω πρόταση δεν ξέρω αν θα το ξεκινήσει καν :blink:). Είμαι στην αρχή ακόμα ή στα μισά;;;

Δεν ξέρω γιατί αλλά δεν με κρατάει...το προχωράω στο χαλαρό αλλά δεν με "κόλλησε" στην οθόνη...Οπλα και εχθροί αδιάφοροι...γραφικά καρτουνίστικα (όχι απαραίτητα κακό)..η ιστορία είναι κάπως καλή και θέλω να δω πως θα καταλήξει....

Ούτε στη μέση δεν είσαι ακόμα. Ο μόνος χαρακτήρας που άξιζε για μένα ήταν της Elizabeth, σε όσα σημεία δεν ήταν μαζί μου μου φαίνονταν τελείως βαρετα.

Link to comment
Share on other sites

...δεν αντεξα κ πηρα το Season Pass.

Το Clash in the Clouds dlc μου φανηκε μετριο.

Το μουσειο ειναι ενδιαφερον κ μπορειτε να αγορασετε ολα τα εκθεματα πανευκολα κ σχετικα γρηγορα.

Οσον αφορα το βασικο θεμα του dlc. Οι πιστες ειναι λιγες. Θα μπορουσε να ναι πολλαπλασιες, δεν ειναι δυσκολο. Ομως μαλλον οι developers θελανε να δωσουν βαση στον ανταγωνισμο μεταξυ των παικτων οποτε περιοριστηκαν στις 4.

Οι πιστες αυτες ειναι πανεμορφες κ ειναι κριμα να μην δινεται η δυνατοτητα να τις παιξει κανεις online με αλλους. Νομιζω οτι καποια στιγμη στο μελλον θα γινει, καθως εκτος του ειναι πανευκολο να γινει, πλεον θεωρειται παραλειψη. Καλος ο εμμεσος ανταγωνισμος, αλλα ασυγκριτα καλυτερος ο αμεσος.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.