Jump to content



ΒΟΗΘΕΙΑ!!! Ξέρει κανείς από βάψιμο??? :P


Dark Oblivion

Recommended Posts

Γιατι θα φαει ξυλωμα η υδροψυξη?:spell:

Θα βαλεις καποια custom?

Προφανως......ολοι και παντου λενε οτι αυτο το κιτ υδροψυξης αντεχει να ψυξει το πολυ ενα cpu.

Προτιμω να 'χτησω' μια κομματι κομματι....

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα αν θελεις να ψυξεις και VGA chipset κτλ. παω πασο... Απλα γιατι δεν το εχω δοκιμασει!Τωρα για το CPU τα καταφερνει πολυ καλυτερα απο ακριβες αεροψυκτρες! Αναλογα με το τι θες θα σου προτεινα να δοκιμασεις πρωτα πριν ξοδεψεις 200+ ευρω για κατι που θα κανει την ιδια δουλεια με αυτο που πηρες τζαμπα με το κουτι σου!

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα αν θελεις να ψυξεις και VGA chipset κτλ. παω πασο... Απλα γιατι δεν το εχω δοκιμασει!Τωρα για το CPU τα καταφερνει πολυ καλυτερα απο ακριβες αεροψυκτρες! Αναλογα με το τι θες θα σου προτεινα να δοκιμασεις πρωτα πριν ξοδεψεις 200+ ευρω για κατι που θα κανει την ιδια δουλεια με αυτο που πηρες τζαμπα με το κουτι σου!

Θα ψυξω σιγουρα για αρχη μια GTX470 και πιθανοτατα στην πορεια και δευτερη ,συν cpu,συν motherboard.

Link to comment
Share on other sites

Απ'οτι καταλαβες εχω το ιδιο κουτι και θα μ'ενδιεφερε να το βαψω και εγω!Με το πανω πλαστικο τι θα κανεις?Πως σκοπευεις να το βαψεις?

Κοιτα.... το μεταλλικο μερος μετα απο αρκετο ψαξιμο ακομα θα το παω για ηλεκτροστατικη και οτι αλλο χρειαστει και τα πλαστικα μερη θα τα παω σε κανα μαγαζι απο αυτα που κανουν τοπικες επιδιορθωσεις στα αυτοκινητα....οποτε θα ειμαι καλυμενος πιστευω!

Το ειχες παρει και συ απο την προσφορα του e-shop??? :p

Link to comment
Share on other sites

Ναι! Πολυ καλη προσφορα!!!!!

Η καλυτερη που ισως εχουν κανει μεχρι τωρα για μενα! :p

Αν και ειναι κατηργειμενο μοντελο στο νετ θα το βρεις πανω απο 250.00 ευρω.

Το εχω απο τοτε της προσφορας και ακομα το εχω σφραγισμενο! :p:)

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα παω για hand made βαψειματακι απο οτι φαινεται! τριψιμο , ασταρι, δυο τρια χερια σπρει και στο τελος ματ βερνικι! Θα δειξει στην πορεια!!!

Θα με αφησεις να ειμαι απο διπλα να παρακολουθω την διαδικασια και το αποτελεσμα??? (κοινως να ειναι το κουτι σου το πειραματοζωο) :p :P :p :P !!!

Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι να παρω αποφαση να λυσω ξανα το κουτι και ολα οσα ειναι μεσα!:wall: Μετα ελα να του βγαλουμε τα ματια:pleasantry: ! ! ! ! ! Το μονο που με προβληματιζει ειναι τα πλαστικα δεν ξερω κατα ποσο θα βγει καλο το αποτελεσμα!

Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι να παρω αποφαση να λυσω ξανα το κουτι και ολα οσα ειναι μεσα!:wall: Μετα ελα να του βγαλουμε τα ματια:pleasantry: ! ! ! ! ! Το μονο που με προβληματιζει ειναι τα πλαστικα δεν ξερω κατα ποσο θα βγει καλο το αποτελεσμα!

εαν δεν το εχεις ξανακανει

εγω θα σου προτεινα να πειραματιστεις σε κανα παλιο κουτακι

μαζεψε κανενα κι απο το δρομο εαν δεν εχεις,

καθαρισε το

διαβασε μερικες οδηγιες και πειραματισου

δες τα υλικα, τα κοστη, το χρονο,

το τριψιμο, το ασταρι, το χωρο βαφης, τις σκονες, τα στεγνωματα

το βερνικωμα

και μετα καντα πραξη στο κυριως κουτι σου.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Γιωργο εδω και 1,5 χρονο στο the lab (1 χρονο σαν επισκεπτης) διαβασα και ειδα παρα πολλα ετσι ωστε να ξερω οτι δεν πρεπει να προσπαθεισω κατευειαν στο κυριως κουτι! το διαπιστωσα εξαλου οταν ανοιξα τρυπα για το backplate του block! βλεποντας εσενα με το dremel εμοιζε πολυ απλο..... ελα ομως!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Γιωργο εδω και 1,5 χρονο στο the lab (1 χρονο σαν επισκεπτης) διαβασα και ειδα παρα πολλα ετσι ωστε να ξερω οτι δεν πρεπει να προσπαθεισω κατευειαν στο κυριως κουτι! το διαπιστωσα εξαλου οταν ανοιξα τρυπα για το backplate του block! βλεποντας εσενα με το dremel εμοιζε πολυ απλο..... ελα ομως!!!!!!!

ε κι εγω οταν πρωτοεκοβα κι εβλεπα δουλειες αλλων να μοιαζουν απλες

το ιδιο ελεγα...

αλλα ο πειραματισμος και η δοκιμη ειναι η καλυτερη μεθοδος σ'αυτα τα πραγματα

αρκει βεβαια να υπαρχει καποιος οδηγος στην αρχη

γιατι συνηθως σου γλυτωνει καποια βασικα λαθη της διαδικασιας

ξεκινα εσυ κι εδω ειμαστε εμεις...

Link to comment
Share on other sites

λογικα o ιδιος πρεπει να ειναι Παυλος Πετας

δεν τον εχω επισκεφτει ακομα να δω δουλεια απο κοντα

αλλα το εχω στο προγραμμα γιατι πραγματικα εχει πολυ καλες τιμες

εμαθα απο φιλαρακη βαφεα οτι δεν κανει στατικη βαφη αλλα απλη με πιστολη οποτε μαλον γιαυτο

και οι χαμηλες τιμες:hmm:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.