Jump to content



Restarts όταν παίζω Dota


giwrgos

Recommended Posts

Εχω ενα προβληματακι με το PC ...

Λοιπον ενω παιζω dota(battlenet h singlplayer), ξαφνικα κανει restart to pc

Δεν γνωριζω αν εχετε ακουστα αυτο το game, απλα οι απαιτησεις του ΔΕΝ ειναι σημαντικες.

Ειμαι σιγουρος οτι ανταποκρινεται στις απαιτησεις αριστα, εχω δοκιμασει να τρεξω το memtest86+ V4.10 μηπως εχει καποιο προβλημα η ram και εχω αλλαξει και drivers στην καρτα γραφικων...οποτε υπαρχει καποιο αλλο προβλημα που δν μπορω να καταλαβω. Αν εχετε ακουσει παρομοια ιστορια ή νομιζετε οτι μπορειτε να με βοηθησετε, θα το εκτιμουσα.... Ευχαριστω.

ATI Radeon graphics processor

Intel® Core2 Duo CPU

E8500 @ 3.16GHz

411 MHz, 3.25 GB RAM

Link to comment
Share on other sites

τσέκαρες καθόλο θερμοκρασίες? μπορεί το μηχάνημα σου να είναι μια χαρά αλλά όταν η κάρτα γραφικών δουλεύει τέρμα τα γκάζια να ρίχνει πολύ ζεστό αέρα μέσα στο κουτί και να μην έχεις κατάλληλα ψύξη.

Η ψύκτρα στον επεξεργαστή είναι μαμά ψύκτρα? Τι κουτί είναι?

Link to comment
Share on other sites

ναι εχω κατεβασει το everest για να τσεκαρω τισ θερμοκρασιες...ειναι οκ οι θερμοκρασιες

το pc το εχω 2 χρονια περιπου το μονο μονο που εχω αλλαξει ειναι σκληρος δισκος

το κουτι ειναι thermaltake va8000bws armor

Link to comment
Share on other sites

θα έλεγα οτι για psu 2ετίας ( τόσο υποθέτω ) πρέπει να κρατάει καλά!

το μόνο που θα σου πρότινα είναι να δοκιμάσεις να παίξεις χωρίς το ο/c και άν όλα συνεχίζουνε μάλλον θα χρειαστεί να δοκιμάσεις με άλλη κάρτα γραφικών ίσως.

ΥΓ

αλήθεια δοκίμασες να παίξεις και άλλα παιχνίδια στο μεταξύ?

Link to comment
Share on other sites

τι ειναι το o/c ?

Να σου πω μεχρι πριν 3-4 μηνες επαιζα και αλλα games και δεν ειχα κανενα προβλημα

Το pc ξαφνικα αρχισε να τα παιζει...(εγω ελειπα λογω στρατιωτικης θητειας) ο αδελφός μου πηγε το pc σε καποιον τεχνιτη και αυτος αλλαξε σκληρο δισκο...απο τοτε οταν παιζω dota κανει restart αλλα δεν εχω πουθενα αλλου προβλημα μπορω να αφησω το pc ανοιχτο κ 1 εβδομαδα.(παντος δεν έχω δοκιμάσει να παιξω αλλα games απο τοτε)

Link to comment
Share on other sites

ο/c = overclock που λόγω του επεξεργαστή σου υπέθεσα οτι είχες κάνει.

Πάντως άν δέν σου το κάνει σε άλλες εφαρμογές ( εννοώ κυρίως παιχνίδια ) τότε θα φταίει το παιχίδι.

αλλιώς θα επιμείνω οτι η συμπεριφορά που περιγράφεις με οδηγεί είτε σε τροφοδοτικό είτε σε κάρτα γραφικών.

όλα αυτά με δεδομένο οτι έχεις δοκιμάσει όλες τις άλλες λύσεις μέσω software: για παράδειγμα είσαι σίγουρος οτι έχει γίνει σωστή εγκατάσταση των windows μετά την αλλαγή του σκληρού σου, έχεις κάνει επανεγκατάσταση του warcraft ?

Για τους drivers της κάρτας είδα.

Link to comment
Share on other sites

Επειδλη έπαιζα πολύ dota παλιά και έχω ακόμα φίλους που παίζουν....

Εχω ακούσει ότι αυτό γίνεται πολύ συχνά(πετάγονται κάτι κουλά erros) και αν κοιτάξεις στα forums της blizzard θα δεις ότι έχουν ένα πρόβλημα με το σύστημα τους(πέφτουν κλπ..)

Απο ότι φαντάζομαι δεν είναι δικό σου το φταίξιμο....

P.S:μπήκα και έπαιξα ένα map να δω αν θα μ κάνει τίποτα αλλα μία ώρα game πήγε κανονικά....

Δεν νομιζω να 'ναι δικό σου το πρόβλημα αλλα για να 'σαι σίγουρος παίξε κανα 2game από garena να δεις αν θα πέσεις και εκεί

Link to comment
Share on other sites

τι ειναι το o/c ?

Να σου πω μεχρι πριν 3-4 μηνες επαιζα και αλλα games και δεν ειχα κανενα προβλημα

Το pc ξαφνικα αρχισε να τα παιζει...(εγω ελειπα λογω στρατιωτικης θητειας) ο αδελφός μου πηγε το pc σε καποιον τεχνιτη και αυτος αλλαξε σκληρο δισκο...απο τοτε οταν παιζω dota κανει restart αλλα δεν εχω πουθενα αλλου προβλημα μπορω να αφησω το pc ανοιχτο κ 1 εβδομαδα.(παντος δεν έχω δοκιμάσει να παιξω αλλα games απο τοτε)

Αν παίξεις άλλο παιχνίδι θα σου κάνει restart?

Αν όχι δοκίμασε να ξαναεγκαταστήσεις το Dota.

Βάλε και ένα prime95 να τεστάρεις τη CPU.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον,ειχα και εγω το ιδιο προβλημα μονο μα μονο οταν επαιζα dotes.Την ατι 5850 εχω και ειχα το προβλημα.Εμενα μου εβγαζε κατι γκρι γραμμες και αμεσως μετα επεφτε restart.To προβλημα διορθωθηκε βαζοντας τον catalyst 10.3.Aν εισαι ακομα με μου τους drivers απο το cd της συσκευασιας βαλε τους νεοτερους απο το σιτε της αμδ.

Link to comment
Share on other sites

πες username να ζητάμε kick όταν σε βλέπουμε σε lobby μή μας χαλάσεις κανα game:p

θα δοκίμαζα 2 πράματα...

1. αλλαγή drivers vga

2. reinstall του παιχνιδιού

αυτά είναι όσα έχουμε ήδη πει παραπάνω μαζεμένα :)

@giwrgos

καλό θα ήτανε να μας πείς και τί έχεις κάνει μέχρι τώρα απο όσα γράψαμε.

Link to comment
Share on other sites

αυτα που εχω κανει ειναι:

αλλαγή drivers (καρτας γραφικων)

reinstall του παιχνιδιού

εχω τσεκαρει θερμοκρασίες

ετρεξα το memtest86+ V4.10 μηπως εχει καποιο προβλημα η ram

αυτη τη στιγμη ψαχνω να βρω τι ειναι το <catalyst 10.3> και το <prime95>

και αυτο που εμεινε ειναι να δοκιμασω αλλη καρτα γραφικων

αλλιως βλεπω να το πηγαινω στα e-shop...!!! P)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.