Jump to content



Athens Digital Week 2010 (7-10 October 2010)


dellman

Recommended Posts

Παρά την κρίση, και φέτος, για 3η συνεχόμενη χρονιά το pctechnology-overclockers ειναι το site που θα εκπροσωπησει, αναλαβει, οργανωσει και πραγματοποιησει την θεματικη περιοχη του MODDING με τον φετινό διαγωνισμό modding (το οποιο θα περιλαμβανει φυσικα όπως και τις 2 προηγούμενες χρονιές και πολυ overclocking) στο Athens Digital Week, με 4ημερη σταθερη παρουσια κατα τη διαρκεια του event στο κεντρικο χωρο στο Γκαζι.

Τι είναι το Athens Digital Week:115:

Ένα μοναδικό πάρτι αφιερωμένο στις νέες τεχνολογίες.

Μια σπάνια ευκαιρία για χιλιάδες κόσμου να ζήσουν κυριολεκτικά την τεχνολογία, να εκφραστούν μέσα από αυτήν, να παίξουν και να επικοινωνήσουν μαζί της, να μιλήσουν γι αυτήν και να μοιραστούν την ανακάλυψη. Ένα πολυδιάστατο τεχνολογικό event με κεντρικό άξονα την καινοτομία και τους συναρπαστικούς δρόμους που ανοίγει.

Όλα αυτά, και πολλά ακόμα, είναι το Athens Digital Week.

Μπορείτε να πάρετε μια γεύση από την παρουσία μας τις 2 προηγούμενες φορές ΕΔΩ κι ΕΔΩ.

Για τρίτη συνεχόμενη φορά, η Τεχνόπολις στο Γκάζι μεταμορφώνεται σε μία ανεπανάληπτη διαδραστική εμπειρία για μικρούς και μεγάλους, προσφέροντας ψυχαγωγία και γνώσεις γύρω από τα εξαιρετικά επιτεύγματα και τις δυνατότητες της ηλεκτρονικής εποχής.

Πολλές και διαφορετικές θεματικές περιοχές του ψηφιακού κόσμου θα εκπροσωπηθούν σε αυτό το μοναδικό πάρτι τεχνολογίας.

Ένα super party τεχνολογιών. Μια σπάνια ευκαιρία να ζήσουν μικροί και μεγάλοι κυριολεκτικά την τεχνολογία!

Αυτό είναι το:

Athens Digital Week.

7-10 Οκτωβρίου 2010, Αθήνα.

Κεντρικος χωρος διεξαγωγης του event

attachment.php?attachmentid=25560&stc=1&d=1252856796

Η καρδιά του Athens Digital Week χτυπάει ξανά δυνατά στην Τεχνόπολις στο Γκάζι, όπου από τις 7 ως και τις 10 Οκτωβρίου 2010 δεκάδες events, διαγωνισμοί, εκθέσεις και ένα πλούσιο συνεδριακό πρόγραμμα παρασέρνουν μικρούς και μεγάλους στον κόσμο των νέων τεχνολογιών.

Ψηφιακή τέχνη, gaming, installations, παρουσιάσεις, διεθνείς ομιλητές, συναυλίες, προβολές και πολλά άλλα κατακλύζουν τους χώρους της Τεχνόπολις και συνθέτουν μία μοναδική all day εμπειρία για όλους όσους έχουν κάποιο ειδικό ενδιαφέρον στις τεχνολογίες, αλλά και για όσους έχουν απλή περιέργεια για να ανακαλύψουν έναν συναρπαστικό κόσμο γεμάτο δυνατότητες.

Για 4 ολόκληρες ημέρες, η Τεχνόπολις φιλοξενεί ένα mega event το οποίο συγκεντρώνει το ταλέντο και την δημιουργικότητα των φίλων της τεχνολογίας και τον ενθουσιασμό των gamers σε μια μοναδική συνάντηση που μεταξύ άλλων θα περιλαμβάνει:

ΕΝΑ ΜΟΝΑΔΙΚΟ OVERCLOCKING KAI MODDING SHOW (στο οποίο όλοι είστε καλεσμένοι να συμμετέχετε εφόσον το επιθυμείτε)

Σύμφωνα με την καταγραφή των επισκεπτων των 2 περασμένων ετών αναμένονται πολλές χιλιάδες κόσμου να επισκευθουν το event και θέλουμε για μια ακόμη φορά να δειξουμε αυτο που αγαπαμε σε τοσο μαζικο επιπεδο.

Παρά την κρίση, είναι ξεκάθαρο πως το event έχει καθιερωθεί, και φυσικα όπως και πέρυσι, έτσι και φέτος ειμαστε παλι σε θεση να παρουσιασουμε στους επισκεπτες σπουδαιες κατασκευες και ακομα μεγαλυτερα ρεκορ απο τους pc enthusiasts που υπαρχουν αναμεσα μας και εχουν μερακι για τους υπολογιστες, το modding και το overclocking. Γι' αυτον ακριβως το λογο, κανουμε και φέτος ανοιχτη προταση-προσκληση προς οποιονδηποτε ανηκει στο modding & overclocking community και επιθυμει να συμμετεχει (ή ενδεχομενως θελει να βοηθησει) απο οποιο ελληνικο τεχνολογικο φορουμ κι αν προερχεται.

Θα χαρουμε μαλιστα ιδιαιτερα να μας τιμησουν με την παρουσια και την συμμετοχη τους ανθρωποι που στο περασμα του χρονου εχουν αποδειξει ξανα και ξανα την αδιαμφισβητητη αξια τους τοσο στον τομεα του modding οσο και στο τομεα του overclocking.

Για να ενημερωθείτε για τον διαγωνισμο modding 2010 πατήστε ΕΔΩ:023:

Απο σημερα περιμενουμε τα mail σας με γνωμες, προτασεις, αποριες, δηλωσεις συμμετοχης στο backstage (για τους τυχερους) είτε μέσω του "Contact Us" του site είτε απευθείας στο linos80@pctechnology.gr

Το athens digital week για το 2010 ΠΑΡΑ ΤΗΝ ΚΡΙΣΗ ειναι γεγονος. Το pctechnology-overclockers.gr θα ειναι εκει και καλεί όλους τους φίλους από κάθε online community να συμμετέχουν και φέτος σε αυτή τη μεγάλη γιορτή.

Ευχαριστούμε τη ΔΟ του φόρουμ για την φιλοξενία της είδησης

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 92
  • Created
  • Last Reply

Την ATOMική μπίρα και μάλλον το ΤJ07 θα κάνω τα αδύνατα δυνατά να το έχω τελειώσει (έτσι όπως το σκέφτομαι) μέχρι της 6 του μήνα.

ps:Πιστεύω να γυρίσεις από πάτρα και να τα πούμε λιγάκι.

Link to comment
Share on other sites

Την ATOMική μπίρα και μάλλον το ΤJ07 θα κάνω τα αδύνατα δυνατά να το έχω τελειώσει (έτσι όπως το σκέφτομαι) μέχρι της 6 του μήνα.

Ωραιος.

Ελπιζω να τα πουμε εκει.:happy:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτομαι να δηλώσω συμμετοχή στο ADW 2010, αλλά υπάρχει ένα πρόβλημα.

Δουλεύω Δευτέρα εώς και Σάββατο, οπότε θα πρέπει να βρεθεί κάποιος απο το TheLab, ώστε να με ''εκπροσωπήσει''.

Σάββατο θα κάνω άν είναι την υπέρβαση, θα παρατήσω την δουλειά και θα είμαι εκεί, οπότε η Πέμπτη και η Παρασκευή είναι το πρόβλημα....

@Jason (ή κάποιος της διαχείρισης) αναλαμβάνετε?

@dellman (άν γίνει δεκτή η υποψηφιότητά μου) πότε γίνεται το στήσιμο των μηχανημάτων?

Τετάρτη ή Πέμπτη πρωί?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτομαι να δηλώσω συμμετοχή στο ADW 2010, αλλά υπάρχει ένα πρόβλημα.

Δουλεύω Δευτέρα εώς και Σάββατο, οπότε θα πρέπει να βρεθεί κάποιος απο το TheLab, ώστε να με ''εκπροσωπήσει''.

Σάββατο θα κάνω άν είναι την υπέρβαση, θα παρατήσω την δουλειά και θα είμαι εκεί, οπότε η Πέμπτη και η Παρασκευή είναι το πρόβλημα....

@Jason (ή κάποιος της διαχείρισης) αναλαμβάνετε?

@dellman (άν γίνει δεκτή η υποψηφιότητά μου) πότε γίνεται το στήσιμο των μηχανημάτων?

Τετάρτη ή Πέμπτη πρωί?

Ενα λεω.Εχεις κερδισει τον διαγωνισμο απλα.Αμα στειλεις...

θα το ψηφισουν πιο πολλοι δηλαδη,μη φανταστεις κανα επαθλο...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτομαι να δηλώσω συμμετοχή στο ADW 2010, αλλά υπάρχει ένα πρόβλημα.

Δουλεύω Δευτέρα εώς και Σάββατο, οπότε θα πρέπει να βρεθεί κάποιος απο το TheLab, ώστε να με ''εκπροσωπήσει''.

Σάββατο θα κάνω άν είναι την υπέρβαση, θα παρατήσω την δουλειά και θα είμαι εκεί, οπότε η Πέμπτη και η Παρασκευή είναι το πρόβλημα....

@Jason (ή κάποιος της διαχείρισης) αναλαμβάνετε?

@dellman (άν γίνει δεκτή η υποψηφιότητά μου) πότε γίνεται το στήσιμο των μηχανημάτων?

Τετάρτη ή Πέμπτη πρωί?

Το pc σου το φέρνεις την προηγουμενη μέρα του opening (απογευμα μάλλον φετος δεν ξερω πως και τι).

Μπορώ να το κοιτάω.

Δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα γιατί εγώ σχεδόν θα είμαι όλη την μέρα εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο παιδιά για την προσπάθεια.

Παρασκευή απογευματάκι θα είναι ότι πρέπει μια βολτούλα μετά την δουλειά!!!:T:

@Lakis Εννοείται ότι κατεβαίνεις...:red:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.