Jump to content



Χρεώσεις κινητής τηλεφωνίας σε data connection εν αγνοία του χρήστη


racer

Recommended Posts

Ώστε αυτό ήθελε.. άντε να δω τη λυπητερή τώρα :(:wall:

1. First, open phone dialer,

2. Press *#*#4636#*#* to bring up Testing screen,

3. Tap on Phone Information on the menu,

4. Press menu button on the phone,

5. Choose More,

6. Tap on Disable data connection.

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα γιατί με ενδιαφέρει για της γυναικός το κινητό, ένα LG GT505 που εφόσον έχει Wifi, θέλω να αποκλείσω το WAP κλπ.

Δεν μπορώ να κάνω edit ή delete στα connection settings, είπα μπας και ήταν κανά LG αυτό που έχεις και τη γλιτώσουμε.

Link to comment
Share on other sites

εντωμεταξυ αν καποιος δεν ξερει τι εχει γινει , δε θα βγαλει ακρη απο το thread μονο.

Κανε edit στο πρωτο ποστ να φαινεται τι εκαναν στον racer με απατη σε κινητο που βαριοταν να το κανει thread

Link to comment
Share on other sites

Μόνο; Εγώ έφαγα ένα 80άρι στης γυναίκας :hehe:

Η καλύτερη λύση είναι να βάλεις ένα πακετάκι internet, έβαλα στη Vodafone 80MB 4€.

Το κινητό δεν είναι δικό μου, το παρήγγειλα για φίλο. Έβαλα τη sim μου για να το δοκιμάσω, να κατεβάσω εφαρμογές κλπ. Για το δικό μου κινητό -Nokia 6630- δε με ενδιαφέρει πακέτο.

Να το πληρώσεις? :p

Αυτό θέλω να αποφύγω.. Από τις ρυθμίσεις έκανα uncheck στο "χρήση περιαγωγής δεδομένων" ή όπως το έλεγε. Και πάλι όμως έμπαινε internet! Εγώ σε τι φταίω; Πρέπει να μπω στο google και να ψάξω για να βρω τις οδηγίες που γράφω στο 1ο post; Είναι τρελό fail αυτή η διαδικασία. Αν το κινητό το έπαιρνε ο αδερφός μου πχ, δεν υπήρχε περίπτωση να το απενεργοποιήσει σωστά. Και ο λογαριασμός θα συνέχιζε να γράφει..

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που έκανες uncheck πιθανότατα αναφερόταν στη σύνδεση του κινητού στο ίντερνετ κατά τη διάρκεια περιαγωγής (στο εξωτερικό), οπότε δεν είχε σχέση!

Επίσης, το κινητό για ποιο λόγο θέλει να συνδέεται στο ίντερνετ?

Έχει κάποια εφαρμογή που τραβάει δεδομένα (π.χ. καιρός)?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.