Jump to content



Εισαι ποδηλατης βουνου; Εμπα! Οι κουρσαδες να πανε αλλου :p


GoMaR

Recommended Posts

  • Replies 116
  • Created
  • Last Reply

Προ 15ετιας ειχα ενα Mongoose αγορασμενο απο τον Κασιματη. Το κακομοιρακι ειναι στην αποθηκη και σκονιζεται, αλλα σκεφτομαι να του κανω ενα full restoration κ να αλωνισω την Ανω Γλυφαδα. Μενω πολυ ψηλα κ εχει χωματοδρομους !

Link to comment
Share on other sites

να το μονοπατι που επεσα.....στο 1.10

"better than sex" λεγεται στα βασιλικα

πηγα παλι σημερα να το λιωσω..δε μπορω να δεχτω οτι με νικησαν τα αγροτεμαχια στην Παρνηθα:p

να λειπουν τα σχολια για την καμερουλα.ειναι 7Ε απο κινεζους και το ευρος του πολυ στενο και χανεις την αισθηση της ταχυτητας:(

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=kL6dG269yJ4]YouTube - monopati vasilika[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Gomar... 2 ερωτήσεις:

1. Στο 3:54, σταματάς και λες "ποδηλατάκι μαγικό δείξε το δρόμο το σωστό;" :hehe: (πλακίτσα :flower::))

2. Όταν ανέβω εκεί απάνω, θα τον ξαναβρούμε τον κινέζο; :hehe::p

Kαι μια παρατήρηση: Ωραία διαδρομή. Αν πάρω και το ποδήλατο, κανονίζουμε να πάμε καμιά βόλτα; :)

Link to comment
Share on other sites

Gomar... 2 ερωτήσεις:

1. Στο 3:54, σταματάς και λες "ποδηλατάκι μαγικό δείξε το δρόμο το σωστό;" :hehe: (πλακίτσα :flower::))

2. Όταν ανέβω εκεί απάνω, θα τον ξαναβρούμε τον κινέζο; :hehe::p

Kαι μια παρατήρηση: Ωραία διαδρομή. Αν πάρω και το ποδήλατο, κανονίζουμε να πάμε καμιά βόλτα; :)

1. σταματησα γιατι περιμενα τον αλλον :p οπως και στα μεσα της διαδρομης.

2.Οταν ανεβεις Αθηνα η Παρνηθα ; Γιατι αποτι βλεπω εισαι χανια.

Γενικοτερα για εναν αρχαριο ειναι ψιλοδυσκολη διαδρομη παντως..

Link to comment
Share on other sites

Αρχάριος???? You don't know me well!!! :hehe::p

Όταν ανέβω Αθήνα (ολόκληρη 4ετία είναι αυτή) μάλλον θα βαστάω και το bike. Εξοπλισμό δεν έχω, αλλά εμπειρία έχω (πιστεύω) αρκετή. Και δύσκολες διαδρομές έχω κάνει εδώ και μεγάλες. Βέβαια αυτά θα τα πούμε όταν ανέβω.

Ελπίζω τον κινέζο να τον βρήκες Αθήνα (κέντρο κάπου) γιατί Πάρνηθα λίγο δύσκολα θα πάω. :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχάριος???? You don't know me well!!! :hehe::p

Όταν ανέβω Αθήνα (ολόκληρη 4ετία είναι αυτή) μάλλον θα βαστάω και το bike. Εξοπλισμό δεν έχω, αλλά εμπειρία έχω (πιστεύω) αρκετή. Και δύσκολες διαδρομές έχω κάνει εδώ και μεγάλες. Βέβαια αυτά θα τα πούμε όταν ανέβω.

Ελπίζω τον κινέζο να τον βρήκες Αθήνα (κέντρο κάπου) γιατί Πάρνηθα λίγο δύσκολα θα πάω. :)

τον κινεζο τον βρηκα απο το ebay :p

αν γουσταρεις διαδρομες σαν αυτες αρχισε να μπαινεις στο cyclist....υπαρχουν ΠΟΛΛΑ παιδια που πηγαινουν με αμαξια και ισως βρεθει καποιος στα μερη σου να πατε μαζι με αμαξι.

Εγω ετσι το εκανα και χθες και σημερα οπως ΚΑΙ αυριο θα παμε παρεα.

Τωρα τα περι αρχαριου , απλως ενημερωσα. δε σου δωσα τιτλο :p

Link to comment
Share on other sites

Εγώ καβαλάω που και που το παλιό καλό μου Fimas, μοντ. '99, με LX σειρά και Bomber Z2 ανάρτηση. Πρόσφατα το γύρισα σε 2*9 σύστημα, μιας και ο 44ής απλά χτυπάει τις πέτρες... και λέω να πάω σε 26-39...

Γενικά κάνω μόνο XC...δώσε μου ανηφορικό μονοπάτι και πάρε μου την ψυχή...

Πέτρα, κλίση, 22*32 και πάνε δυνατά...

Link to comment
Share on other sites

σημερα γυρισαμε ολα τα μονοπατια της παρνηθας - βασιλικα

βεβαια κανενα δε μου ανηκει :D αλλα παραλιγο στο ιδιο σημειο να την πατησω :S

δε ξερω τον λογο

παντως 35χιλιομετρακια σε χωμα , ανηφορες μονοπατια ειναι πολυ καλα..:)

Link to comment
Share on other sites

ανεβασα 2 με μεγαλη συμπιεση αν και στο 2ο ισως απο την πολλη ωρα εγραφης η καμερουλα την ακουσε και αρχισε να σπαει η κινηση

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=kqv7qGYrRfo]YouTube - vasilika monopatakia[/ame]

better than sex:

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=-tVj76ezarU]YouTube - better than sex[/ame]

πηγα να την ξαναπατησω στο ιδιο σημειο χωρις να ξερω το γιατι και μειωσα ρυθμο.ισως το εχω παρει απο φοβο

Link to comment
Share on other sites

προτιμουσες ενα μονιμο βουητο του αερα ;

ωχου και εσεις...:p και τα τραγουδια στην τυχη τα διαλεξα.

αυτη ειναι η κατανοηση που θα δειχνατε για την καμερουλα μου ?:p

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.