Jump to content



Toνοσαλατα..και γλυκακι


Vagouridis

Recommended Posts

Νιονιο θα κανω ενα γρηγορο και ευκολο γλυκο , ετοιμο κεικ με σαντιγυ απο πανω και τελος.....Οσο στην ερωτηση του vgiozo στην αρχη μαγειρευα και ετσι , μετα ηρθε στην ζωη μου η χχχχχ οποτε κανενα προβλημα , τα τελευταια χρονια ομως αστα να πανε....

Link to comment
Share on other sites

καλύτερα κάτι πιο ελαφρύ από κεϊκ, μη σας κάτσει... φράουλες κομμένες με λίγη ζάχαρη και μπράντυ... αν θες χρησιμοποιείς και σαντιγύ. προτίμησε το σπρέυ γιατί κάνει ωραία σχηματάκια, είναι ελαφρυά και το καλύτερο, μεταφέρεται εύκολα σε όλα τα δωμάτια...;);)

άλλο έυκολο και ελαφρύ είναι σαντιγύ με γιαούρτι και ανανά...

χμμμ και αν θες και παγωτό... 1 εβαπορέ, ένα μόρφατ (σαντιγύ ξηρή σε τενεκάκι) και άχνη ζάχαρη όσο χωράει στο άδειο τενεκάκι του μόρφατ... τα χτυπάς καλά και έχεις ένα πανεύκολο παγωτό... (από εκεί και πέρα αν θες το εμπλουτίζεις με μερέντα, αμύγδαλα (κατα προτίμηση καβουρδισμένα/καραμελωμένα) ή ότι άλλο θες... αλλά και σκέτο είναι πολύ νόστιμο...

ΠΑΙΔΙ’ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ GAY, ΑΠΛΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΜΑΓΕΙΡΕΥΩ!!!

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙ’ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ GAY, ΑΠΛΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΜΑΓΕΙΡΕΥΩ!!!

ΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΑΧΑΧΑΧΧΑΑΧΑΧΧΑΧΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑ ΑΠΛΑ ΘΕΟΣ.και εγω μαζι σου μου αρεσει η μαγειρικη ειδικα τα γλυκα και εχω μαθει πολλα απο την αδερφη μου εδω μιας και σπουδαζουμε ιδια πολη ,γιαυτο μπορω να πω οτι τρωω καλα,φτιχνω εγω,φτιαχνει και η αδερφη μου που ειναι ασσος στα φαγητα και ΟΛΑ ΚΑΛΑ.οποιος κατεβει πατρα τον προκαλω να ερθει να δοκιμασει πατατες στο φουρνο me μπιφτεκια/μπριζολες/φιλετα, οτι θελει.χοχοχοχοχοχοχοχο :laughing: :laughing:

Link to comment
Share on other sites

νιαμ νιαμ νιαμ

εγώ προτείνω τονοσαλάτα με τους εξής τρόπους

είτε με μαρούλι, τόνο, κρεμμύδι ξερό, άντε και καμια βραστή πατατούλα και μαιντανό, σαφώς αλατολαδόξυδο

είτε με ντομάτα, αγγούρι, κρεμμύδι ξερό, τόνο, φέτα ή αντί για φέτα γιαούρτι και σαφώς αλατολαδόξυδο

όχι τίποτ άλλο αλλά η πολλή μαγιονέζα με λιγώνει

αν όμως θέλεις ντε και καλά μαγιονέζα παίρνεις το μπλέντερ και βάζεις μαγιονέζα δύο κουταλιές και μισή κουταλιά κέτσαπ (βασικά με το μάτι απλά να ροζίσει λίγο) ένα κρεμμύδι ξερό και τον τόνο...μετά παίρνεις τον αχταρμά και τον βάζεις στο ψυγείο να παγώσει λίγο

δεν ανοίγουμε κανά catering lew egw me ypokatasthmata ana olw tw kosmw:upside: :upside: :upside:

Link to comment
Share on other sites

αααααααααααααααααααααααααααα

ααααααααααααααααααααααααααααα πώς το βρήκες!!!!!!!δεν παίζω!!!

χμ μάλλον δεν το βρήκες! είναι σκυλοτροφή σε ένα ΜΠΩΛΑΚΙ..με ΑΥΓΟ από πάνω!!!!

γι αυτό και κερδίζεις μία ΝΟΥΛΑ..ΚΟΥΛΟΥΡΑ..ΜΗΔΕΝΙΚΟΥΡΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.