Jump to content



Προγραμμα για εκμαθησης τυφλου συστηματος


Vagouridis

Recommended Posts

Τσπ ...βρηκα τα σιντι απο το αναθεματισμενο το Ραμ , απορω ακομα γιατι δεν τα εχουν για download μετα απο 2 χρονια κυκλοφοριας του περιοδικου....

Σας ευχαριστω ολους για την βοηθεια.Αρε τι καθομαι και ψαχνω για τα 2 πρασινα ματακια μεχρι και το χρονοτουλαμπο με τα σιντι του ραμ ανοιξα και τα εβαλα και στον υπολογιστη....

Link to comment
Share on other sites

Παντως σε εμενα τρεχει κυριλε χωρις κανενα προβλημα!

ΥΓ: Και που εισαι ακομα βαγκ..... " Για αυτην μεχρι και μουστακι θα ξυρισεις!" που λεγανε και σε μια παλια ελληνικη ταινια!:p :P :p

Link to comment
Share on other sites

Η γνώμη μου για το τυφλό είναι πως θα μάθεις πολύ πιο γρήγορα και θα σου μείνει εάν πάρεις κανονικό κείμενο και αρχίσεις (πάντα με σωστές θέσης στα δάκτυλά σου, οι δείκτες στα γράμματα F & J) να γράφεις. Εγώ έμαθα πολύ γρήγορα έτσι, απλά θέλει πειθαρχεία να μην κοιτάς όλη την ώρα το πληκτρολόγιο, και να χρησιμοποιείς ΄ΠΑΝΤΑ το ίδιο δάκτυλο για ένα γράμμα.

Link to comment
Share on other sites

sto tyflo oi deiktes swsta sta f o enas kai sto j o allos κοινώς στα ελληνικά στο φ και στο ξ...όλα τα δάχτυλα διαγράφουν μια μικρή δεξιά καμπύλη (κοινώς όπως η δεξιά πλευρά ενός κύκλου) έτσι ο δείκτης ο δεξής πατά τα εξής: θξν (και κατ' εξαίρεση και τα αμέσως πιο αριστερά πλήκτρα υηβ)

ο μέσος πατά τα :ικμ

ο παράμεσος τα:ο λ ,

το μικρό δακτυλάκι τα : π΄. (και κατ' εξαίρεση και τα πιο δεξιά ['/

με το ίδιο σκεπτικό και ο αριστερός δείκτης: ρφψ και κατ εξαίρεσ. τγω

ο μέσος εδχ

ο παράμεσος ςσζ

το μικρό ;α και το σιφτ καπς λοκ

οι αντίχειρες είναι για έντερ και για άλλες τρελλές καταστάσεις...

αυτά σε γενικές γραμμές εγώ πάντα μπερδευω τους αριθμούς από πάνω που λογικά συνεχίζουν την καμπύλη...έτσι πουχου το υ συνεχίζει με το 6..το θ συνεχίζει με το 7..το ι με το 8..το ο με το 9 κοκ

τέσπα έλα όλοι στα τυφλά!!!

υ.γ. παιδιά πόσο κάνει ένα λ γιατί μου κολλά στο λαπ και πρέπει να το αντικαταστήσω...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.