Jump to content



Static Ip ή Οχι???


Dark Oblivion

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους ....

Σημερα ειχα μια συζητηση με ενα παληκαρι .... μου ειπε κατι το οποιο αγνωουσα και θελω να δω αποψεις...

Λεει οτι 'τωρα πια' οι ISP δεν δινουν static ip στα πακετα τους εκτως και αν το ζητησει ο πελατης και το χρεωθει στο παγιο του....

Ι Σ Χ Υ Ε Ι???

Link to comment
Share on other sites

Πριν 3 χρονια που εκανα το συμβολαιο με την ΟΝ ειχε 'ενα πακετο τηλεφωνια & net' και 'ενα πακετο τηλεφωνια,net & tv' .... εγω πηρα το πρωτο. Ολα good μεχρι εδω???

Δεν θυμαμαι ουτε εγω,ουτε κανεναν αλλον να λεει οτι τον ρωτουσαν αν θελει static ip η οχι...

Τοτε προφανως ηταν σαν 'standar' μεσα στην τιμη του πακετου...

Link to comment
Share on other sites

Ναι το στανταρ ηταν η δυναμικη IP:hehe:

Οχι οντως η ΟΝ ειχε τετοιο πακετο (και καλα για γραφεια) απλως σταματησε να το παρεχει ως στανταρτ.

Γενικα οι ISP (Ελλαδα) εχουν dynamic IP.

Link to comment
Share on other sites

Ναι το στανταρ ηταν η δυναμικη IP:hehe:

Απο τοτε πληρωνω 36 και απο τοτε εχω static.

Τοτε τοιχοκολουσαν παντου αφισες με εκεινο το πακετο. Ελεγαν 'τηλ και νετ με 36 ευρω' ...αρα???

Link to comment
Share on other sites

Οχι οντως η ΟΝ ειχε τετοιο πακετο (και καλα για γραφεια) απλως σταματησε να το παρεχει ως στανταρτ.

Γενικα οι ISP (Ελλαδα) εχουν dynamic IP.

WtF η ΟΝ τετοια πολυτελεια???:clap:

Ωραια παντως κινηση απο μερους της αλλα δεν την ειχε διαφημισει..ηταν δωρο εκπληξη:tomato:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.