Jump to content



PSU πήρε 'φωτιά' .... με κλειστό PC!!! Θαυμάστε!


Dark Oblivion

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους....

Χτες βραδακι (μετα το Athens Digital Week)... γυρησα σπιτι και αραξα!

Εχω δυο pc. Το ενα ειναι P4 με Mini ATX mobo.

Το ανοιξα απλα για να προσπαθησω να κανω install το FEDORA που εδειναν στο τμημα του LINUX. Ματαιες οι προσπαθειες γιατι καπου κολαγε.... και τελικα τον εκλεισα... μετα απο καμια ωρα ακουω περιεργους θορυβους.... και ναι.... ο 'ΕΞΩ ΑΠΟ ΔΩ' ειχε μπει στο PSU και αρπαξε φωτια!!! Τι το PSU εβλεπα ,τι τον ΚΑΤΩ ΚΟΣΜΟ .... ενα πραγμα το ιδιο πραγμα ηταν! :p :P :p :P

Ευτηχως που εχω κανει και Μαγκαιβερ και εκλεισα εγκαιρα το διακοπτη του και ηρεμησε.... Ειχε ντουμανιασει ολο το δωματιο.

Τελικα το αλλαξα με ενα εφεδρικο που ειχα και ολα κομπλε! Ο ΕΞΟΡΚΙΣΜΟΣ επετυχε...

post-15869-1416074629,0067_thumb.jpg

post-15869-1416074629,1053_thumb.jpg

post-15869-1416074629,1316_thumb.jpg

post-15869-1416074629,1504_thumb.jpg

post-15869-1416074629,1898_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Όσο μια συσκευή είναι στο ρεύμα δεν είναι ποτέ κλειστή. Ακόμα και αν είναι απενεργοποιημένη, αυτή συνεχίζει να δουλεύει "εν κενώ". Η κατανάλωση είναι αμελητέα, αλλά εξακολουθεί να δουλεύει.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι γνωστο!!! Με κλειστο το ιδιο pc και εχω πανω συνδεδεμενο usb gadget ανεμιστηρακι γραφειου για αερα και δουλευει.... αρα το οτι δινει ρευμα στις usb και κλειστο που ειναι το ξερω.

Απλα οταν λεω 'ΚΛΕΙΣΤΟ' εννωω οτι δεν ειχε κατι να το ζορησει...

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι γνωστο!!! Με κλειστο το ιδιο pc και εχω πανω συνδεδεμενο usb gadget ανεμιστηρακι γραφειου για αερα και δουλευει.... αρα το οτι δινει ρευμα στις usb και κλειστο που ειναι το ξερω.

Απλα οταν λεω 'ΚΛΕΙΣΤΟ' εννωω οτι δεν ειχε κατι να το ζορησει...

Είχε usb gadget ανεμιστηρακι γραφειου που δουλεύει. :p

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.