Jump to content



DOTA 2


freestyler7

Recommended Posts

Αν νομίζεις ότι είναι τόσο εύκολο ξεκίνα να παίζεις και έλα να μου πεις το win rate σου όταν παίξεις 100-200 παιχνίδια. Στα λόγια όλοι παιχταράδες είναι. :p

15 λεπτά last hit deny κάνουν μόνο οι κινέζοι.

Δηλαδη τι αλλο θες να κανεις στην αρχη ?

Να σπαμμαρεις σπελ αβερτα?

Link to comment
Share on other sites

Αλλα 3 invs απο εδω, οποιος θελει μου λεει.

ΥΓ: Ειδαν πως δεν τους βγαινει το επι πληρωμη και το πανε λαου λαου για freemium...

Αν εχεις ακομα...στειλε μου ενα σε pm εκτος αν πρεπει να σου δωσω κατι αλλο....

steam name = _ison_

Link to comment
Share on other sites

Τιποτα παραπανω. Μακαρι να πετυχει και να κανει κατι και να υπαρχει ανταγωνισμος αλλα προς το παρων το λολ ειναι μονο πρωτο. Ολοι παιξαμε λιγο ντοτα 2 στην παρεα και τιποτα

δε μας κρατησε <3

Link to comment
Share on other sites

Τιποτα παραπανω. Μακαρι να πετυχει και να κανει κατι και να υπαρχει ανταγωνισμος αλλα προς το παρων το λολ ειναι μονο πρωτο. Ολοι παιξαμε λιγο ντοτα 2 στην παρεα και τιποτα

δε μας κρατησε <3

αν δεν εισαι πρωην ντοτακιας λογικο.

Οταν εχεις παιξει μονο lol που πιο noob-friendly game δεν υπαρχει ειναι λογικο να μην σου αρεσει η dota απο την στιγμη που ειναι πιο δυσκολη απο καθε αποψη.

Link to comment
Share on other sites

αν δεν εισαι πρωην ντοτακιας λογικο.

Οταν εχεις παιξει μονο lol που πιο noob-friendly game δεν υπαρχει ειναι λογικο να μην σου αρεσει η dota απο την στιγμη που ειναι πιο δυσκολη απο καθε αποψη.

Πως εισαι σιγουρος οτι δεν εχω βαρεθει τη ντοτα απο την αυθεντικια την πρωτη.

Αυτη η δευτερη ντοτα απλα ενα ριφρες ειναι και τιποτα παραπανω,αν εισαι σε επιπεδο noob παιζεις με noob

αν εισαι pro παιζεις με pro και δεν τον καταλαβαινω τον συλλογισμο σου οτι ειναι noob friendly.

Δηλαδη επειδη ειναι πιο δυσκολη η ντοτα ειναι καλυτερο παιχνιδι;

Link to comment
Share on other sites

Πως εισαι σιγουρος οτι δεν εχω βαρεθει τη ντοτα απο την αυθεντικια την πρωτη.

Αυτη η δευτερη ντοτα απλα ενα ριφρες ειναι και τιποτα παραπανω,αν εισαι σε επιπεδο noob παιζεις με noob

αν εισαι pro παιζεις με pro και δεν τον καταλαβαινω τον συλλογισμο σου οτι ειναι noob friendly.

Δηλαδη επειδη ειναι πιο δυσκολη η ντοτα ειναι καλυτερο παιχνιδι;

Διαφωνω.

Αμα εισαι pro παιζεις με pro?

Ειμαι 1750 elo και εχω γνωστους 2k.

Ολοι κανουν παραπονα μαζι και εμενα.

Απλως η δυσκολια της ντοτα κρατησε μακρια τους "noobαδες".

Οσα νοομπια δεις στην ντοτα το πολυ σε εναν μηνα θα εξαφανιστουν.

Γιατι ειναι noob friendly?

Last hit για κλαματα, δεν εχεις miss αναλογα το positioning στο map, recal, masteries-runes, οι counter μηχανισμοι δινουν και περνουν, woods που βγαζει μεχρι και ο karthus και πολλα πολλα αλλα.

Για μενα οταν λες οτι θα παιξεις ενα παιχνιδι αξιζει να εχει και μια Α δυσκολια. Στο lol δεν υπαρχει αυτο.

Στο ειδος της η dota ειναι κορυφη οτι και να λεμε.

Peace.

Link to comment
Share on other sites

Δε διαφωνω ουτε ειναι για τσακωμο αλλα δεν ειναι καλυτερο παιχνιδι επειδη ειναι

πιο δυσκολο. Νουμπ φρεντλι ειναι αλλα ως εκει. Δε γινεται να βγει συμπερασμα παραπανω.

Αυτο που εχω παρατηρησει ειναι οτι απο την μερια των πρωην ντοτακηδων υπαρχει τεραστια

μεριδα που εχει παει λολ και δε ξαναγυριζει πισω γιατι δε προσφερει κατι παραπανω ανταγωνιστικο η ντοτα. Οχι οτι δεν αξιζει η οτι οτι οτι. απλα αυτο, οτι εχει κορεστει ας πουμε.

Link to comment
Share on other sites

Δε διαφωνω ουτε ειναι για τσακωμο αλλα δεν ειναι καλυτερο παιχνιδι επειδη ειναι

πιο δυσκολο. Νουμπ φρεντλι ειναι αλλα ως εκει. Δε γινεται να βγει συμπερασμα παραπανω.

Αυτο που εχω παρατηρησει ειναι οτι απο την μερια των πρωην ντοτακηδων υπαρχει τεραστια

μεριδα που εχει παει λολ και δε ξαναγυριζει πισω γιατι δε προσφερει κατι παραπανω ανταγωνιστικο η ντοτα. Οχι οτι δεν αξιζει η οτι οτι οτι. απλα αυτο, οτι εχει κορεστει ας πουμε.

Σιγουρα δεν ειναι για τσακωμο.

Επισης πιστεψε με οι καμμενοι ντοτακηδες οχι απλα δεν πηγαν στο λολ ουτε καν για ντοτα 2 δεν εχουν ασχοληθει.

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα και εγω και να πω την αληθεια δεν μου άρεσε το ολο σκηνικο,περιβαλλον(τοση μαύρη καταχνεια δηλαδη)τα γραφικά τα περίμενα αρκετά καλύτερα αλλα οκ,σαν gameplay όμως ειναι καλό,γενικά δεν ειμαι κάνας pro και δεν έχω παίξει ποτέ ξανά ντοτα,ειμαι στους μεσαίους στο lol οπότε μάλλον έπαιξε ρόλο και αυτο...:p

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι noob friendly το Dota 2? Suggested items πολυ ανωτερα απ' αυτα που δινει το LoL (αρα και θεωρητικα μπορεις να κανεις καλυτερο παιχνιδι). Επισης... 1ο game προχθες με ενα φιλο, ετσι για να δουμε τι λεει (παιζαμε μαζι και Dota και HoN μετεπειτα)...

Περαν του οτι βγηκα 2ος στα kills/assists (και deaths :p) (σ.σ ειχαμε εναν "pro" μαζι μας, 28 level νομιζω, οποτε σιγουρα κατι αντιστοιχο παιχτηκε και στο απεναντι team... μιας και feedare στο mid)... και πηραμε και το match. Πολυ μεγαλυτερο range, εχεις και το stash να μαζευεις items και να μη τα ψαχνεις τελευταια στιγμη, payback οποτε αν εχεις φαρμαρει μπορεις να κανεις def σε δυσκολες στιγμες, επισης αρκει να μη πεθανεις για να ντυθεις ακομα και kills/assists να μη παρεις. Μη ξεχασω και το σολαρισμα του Roshan (οκ βεβαια δινει διαφορετικης σημασιας buff)...

Φυσικα παιξαμε με chars που θυμομασταν απο Dota (skills/items σε γενικες γραμμες). Στο LoL αυτο, χωρις να περασουν τουλαχιστον μερικες εβδομαδες, δεν μπορουσαμε να το κανουμε, μονο ασυστολο feeding οσο tryhard/safe και αν παιζαμε (και αμφιβαλω αν στο 1/5 των games ειχαμε smurfs).

ΥΓ: Δεν θελω να βγαλω badass το LoL, γιατι δεν ειναι, αλλα ουτε το Dota 2 ειναι...

Link to comment
Share on other sites

Περαν του οτι βγηκα 2ος στα kills/assists (και deaths :p) (σ.σ ειχαμε εναν "pro" μαζι μας, 28 level νομιζω, οποτε σιγουρα κατι αντιστοιχο παιχτηκε και στο απεναντι team... μιας και feedare στο mid)... και πηραμε και το match. Πολυ μεγαλυτερο range, εχεις και το stash να μαζευεις items και να μη τα ψαχνεις τελευταια στιγμη, payback οποτε αν εχεις φαρμαρει μπορεις να κανεις def σε δυσκολες στιγμες, επισης αρκει να μη πεθανεις για να ντυθεις ακομα και kills/assists να μη παρεις. Μη ξεχασω και το σολαρισμα του Roshan (οκ βεβαια δινει διαφορετικης σημασιας buff)...

οι αλλαγες στο interface/gameplay σε σχεση με την κλασσικη ντοτα ειναι καλοδεχουμενες. Αυτο ελειπε, το 2012-13 να επρεπε να αδειαζεις 15 αντικειμενα για να κανεις το καινουργιο ή να πρεπει ο χαρακτηρας να πηγαινει πισω μπρος ή να κυκλοφορεις με ενα recipe που μονο του δεν εκανε τιποτα.

Οσο για το αλλο σκελος και αφκ να πας θα ντυθεις, απλα θα εισαι στο 50' με tier 1 ιτεμς...

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα και εγω και να πω την αληθεια δεν μου άρεσε το ολο σκηνικο,περιβαλλον(τοση μαύρη καταχνεια δηλαδη)τα γραφικά τα περίμενα αρκετά καλύτερα αλλα οκ,σαν gameplay όμως ειναι καλό,γενικά δεν ειμαι κάνας pro και δεν έχω παίξει ποτέ ξανά ντοτα,ειμαι στους μεσαίους στο lol οπότε μάλλον έπαιξε ρόλο και αυτο...:p

όσο για τα γραφικά στο Video Settings πήγες στο Advanced Tab?

9S8iQ.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι noob friendly το Dota 2? Suggested items πολυ ανωτερα απ' αυτα που δινει το LoL (αρα και θεωρητικα μπορεις να κανεις καλυτερο παιχνιδι). Επισης... 1ο game προχθες με ενα φιλο, ετσι για να δουμε τι λεει (παιζαμε μαζι και Dota και HoN μετεπειτα)...

Περαν του οτι βγηκα 2ος στα kills/assists (και deaths :p) (σ.σ ειχαμε εναν "pro" μαζι μας, 28 level νομιζω, οποτε σιγουρα κατι αντιστοιχο παιχτηκε και στο απεναντι team... μιας και feedare στο mid)... και πηραμε και το match. Πολυ μεγαλυτερο range, εχεις και το stash να μαζευεις items και να μη τα ψαχνεις τελευταια στιγμη, payback οποτε αν εχεις φαρμαρει μπορεις να κανεις def σε δυσκολες στιγμες, επισης αρκει να μη πεθανεις για να ντυθεις ακομα και kills/assists να μη παρεις. Μη ξεχασω και το σολαρισμα του Roshan (οκ βεβαια δινει διαφορετικης σημασιας buff)...

Φυσικα παιξαμε με chars που θυμομασταν απο Dota (skills/items σε γενικες γραμμες). Στο LoL αυτο, χωρις να περασουν τουλαχιστον μερικες εβδομαδες, δεν μπορουσαμε να το κανουμε, μονο ασυστολο feeding οσο tryhard/safe και αν παιζαμε (και αμφιβαλω αν στο 1/5 των games ειχαμε smurfs).

ΥΓ: Δεν θελω να βγαλω badass το LoL, γιατι δεν ειναι, αλλα ουτε το Dota 2 ειναι...

Noobfriendly η ντοτα?

Τα λαθη κοστιζουν, δεν εχει εφαγα λιγο nuke παταω flash out και ολα good. Ο καλος απο τον κακο παιχτη ξεχωριζει πολυ περισσοτερο απ'οτι στο lol

deny nuff said

Πρεπει να εχεις τερμα σωστο positioning.

Dεν εχεις stealth αν μπεις καπου

Tραγικα πιο δυσκολο last hit

Επισης ενα αλλο και ωραιο για εμενα.

Το μαπ της ντοτα ειναι κατι παραπανω απο τεραστιο σε σχεση με του lol.

Δηλαδη ενα chase down μπορει να κρατησει πολυ ωρα.

Επισης αν εχεις τα item-spell ανοιγεις κατι καινουργια path στα woods μουρλια.

Επισης το support ειναι υποθεση γαματα καθως ουτε masteries εχει, ουτε runes, ουτε items για gold.

Επισης το οτι υπαρχει μερα-νυχτα ειναι και αυτο ενα ωραιο για εμενα γιατι πεφτει αρκετα το vision πια στην 2.

Επισης ενα αλλο της ντοτα επειδη τα normal games κρατανε και αυτα παραπανω 50min ενα πολυ φυσιολογικο ο mage μετα απο ενα σημειο πρεπει να το γυρισει και αυτος σε λιγο πιο support γιατι το τανκ οσο νουμπας και να ταν θα εχει ψιλοντυθει.

Επισης ακομα και τα ward πρεπει να τα βαζεις σε σωστα σημεια (αναλογα το υψος) και οχι οπου να ναι.

Στο lol εχεις recall, stealth σχεδον παντου, runes, masteries.

Πραγματικα απορω πως μπορεσες να το πεις αυτο.

Ακου εκει εχει καλυτερα suggested items καλυτερα απο του λολ.

Ο χριστος και η μανα του δηλαδη.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.