Jump to content



Δημιουργία PDF χωρίς Acrobat?


neuromancer

Recommended Posts

Ποιες είναι οι καλύτερες εναλλακτικές, free εννοείται, λύσεις?

Please να έχετε άποψη από πρώτο χέρι. Με ενδιαφέρει κυρίως

να μετατρέπω αρχεία MSOffice σε PDF (word, excel, powerpoint).

thanks

Link to comment
Share on other sites

Ποιες είναι οι καλύτερες εναλλακτικές, free εννοείται, λύσεις?

Please να έχετε άποψη από πρώτο χέρι. Με ενδιαφέρει κυρίως

να μετατρέπω αρχεία MSOffice σε PDF (word, excel, powerpoint).

thanks

To office έχει plugin για publish to pdf, τσάμπα και εύκολο

Link to comment
Share on other sites

To office έχει plugin για publish to pdf, τσάμπα και εύκολο

Το είδα, φαίνεται να κάνει δουλειά. Ειδικά αν βγάλεις από τη μέση τα 1002 αχρείαστα που κάνει το Acrobat.... Λές να αντέξει το test με το DOC των 800 σελίδων? :hmm:

Πάντως χρειάζεται και κάτι άλλο για τις non-office εφαρμογές...

Παλιά έπαιζα με HP Universal Postscript Driver και GhostScript/GostView αλλά δε θέλω τέτοια πισωγυρίσματα (όπως και να ξαναστήσω το PC από την αρχή, στην υποψία ότι κάτι βγάζει από τη μέση τον PDF Printer του Acrobat).

Link to comment
Share on other sites

Εγω χρησιμοποιω το Bullzip PDF Printer.

Είδα τα specs του.... φαίνεται πολύ κομπλέ και είναι μόνο 4.5ΜΒ (με την αναπόφευκτη επιβάρυνση του GostScript που δεν θα μπορούσε να είναι απών από τέτοια εφαρμογή!!!). Επίσης θετικό ότι έχει 5 χρονάκια εξέλιξης στην πλάτη.

Καμια άλλη πρόταση? Υπάρχει κάτι καλύτερο?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ εδώ και 2-3 χρόνια το PrimoPDF και εννοείτε είναι δωρεάν.

Αλλά για να σου πω την αλήθεια δεν έχω δοκιμάσει τόσο μεγάλο αρχείο (800 σελίδες), εάν δεν κάνω λάθος το μεγαλύτερο που έχω δοκιμάσει είναι 120-140 σελίδες.

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάλι ήθελα να μετατρέψω κάτι σημειώσεις σε pdf.

το έκανα με το openoffice , το πολύ βολικό είναι ότι είχε και bookmarks από δίπλα που δημιουργούσα εγώ, οπότε πολύ εύκολα πήγαινα σε όποιο κεφάλαιο ήθελα.

Link to comment
Share on other sites

bullzip και από εμένα. το χρησιμοποιώ και έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος όπως και όλοι όσοι τους το έχω προτείνει.

Εκεί στο forum τους είδα λίγο γκρίνια με installation σε 7άρια, κτλ. Είναι stable?

Και μια ερώτηση: μεταξύ 32bit και 64bit τι προτιμούμε (για win7/64 και κυρίως 32bit εφαρμογές)?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι free αυτό. Σωστά? Με Office 2010 καμμιά εμπειρία?

Σωστό. Εγώ είχα πάρει προ μηνών μια δωρεάν άδεια χρήσης από ένα ξένο μπλογκ. Με office 2010 beta, λειτουργούσε μια χαρά. Για το τελικό office δεν ξέρω [αν και δεν νομίζω να το χαλάσαν :p]

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.