Jump to content



Recommended Posts

χρήσιμο το compare που έχει και τα βλέπεις δίπλα-δίπλα.

του "σκας" καθαρά από επεξεργαστή από ότι βλέπω, αλλά σε gpu score συμβαίνει το ανάποδο ;)

εδιτ: πολύ καλό scalling πάντως οι 2x5770!!, σε σύγκριση με 5870@1025/1263 σε 980x

Papatsoni θα θελά και την 2ή 470 για sli :p Δεν παίρνει Mhz παραπάνω με stock cooling αυτή που μου έδωσες, με εξαπάτησες !!!

Ένα νέο score Result τα Mhz της cpu είναι fake, έχει ένα θέμα με το multi το 3dmark2011, το τεστ ειναι με cpu στα 4040.

Link to comment
Share on other sites

ποιό το μυστικό σου βρε θηρίο και έφερες αυτ'ο το σκόρ?????

εγώ είτε με 5970 μόνη της είτε με 5970+5870 CF το ίδιο σκορ έχω!!!!!

Με τους 10.10 και 10.11 ειχα usage μεχρι 60% στις καρτουλες.

Το μυστικο ; Driver version 8.732.0.0 δηλ. 10.5 official.

EDIT

December 8 2010 – Catalyst 10.11 CAP 4

* 3DMark 2011 – Improves CrossFire performance

* Dead Space 2 – Forced on Anti-Aliasing through the Catalyst Control Center has been disabled

ισως το απογευμα δω καλυτερα νουμερα.

Έγινε επεξεργασία από zpaf
Link to comment
Share on other sites

wow!και γαμω τα score.δηλαδη πρεπει να βγουν new drivers για να δουμε boost?εννοω και απο τις 2 πλευρες amd nv.

i o csaris i o seb lene oti 3 5870 = 2 580.αρα αν εγω για παραδειγμα εβγαλα 6400 με 1 580 τοτε με SLI και 80-90%scale πρεπει να βγαλω κοντα 12000?ή Πα.....ριες λεω?

Γιατι πιο πανω καποιος εκανε ποστ για 580 σλι και ειχε 7500 μονο.

Link to comment
Share on other sites

wow!και γαμω τα score.δηλαδη πρεπει να βγουν new drivers για να δουμε boost?εννοω και απο τις 2 πλευρες amd nv.

i o csaris i o seb lene oti 3 5870 = 2 580.αρα αν εγω για παραδειγμα εβγαλα 6400 με 1 580 τοτε με SLI και 80-90%scale πρεπει να βγαλω κοντα 12000?ή Πα.....ριες λεω?

Γιατι πιο πανω καποιος εκανε ποστ για 580 σλι και ειχε 7500 μονο.

καλά μην το δένεις οτι θα 2πλασιασεις τους πόντους σου...

Default βγαζω καπου 6500 εαν θυμαμαι καλα....

Περιμενω νεους drivers...να βγουν και τα caymans και εκει θα παιξει μπαλα!

Κakao δινεις πολυ ρευμα (1,1v) για τα 850mhz, το εχεις τσεκαρει σωστά? αλλιώς πρέπει να έπεσες σε μπανανόφλουδα...(με 1,1v εχω τα 910mhz/1820)

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

Παρατήρηση οι amd γιατί τόσο χάλια στα Physics ? Ένας phenom II @ 4Ghz έχει την μισή απόδοση απο έναν i7 στην ίδια συχνότητα.

Βλέποντας αποτελέσματα από το lab, ο χ4 είναι αρκετά πίσω και ο χ6 πολύ λίγο σε σχέση με τον ι5 760 (όλα τα cpu 4ghz) άρα δεν είναι μόνο θέμα ht.

Link to comment
Share on other sites

καλά μην το δένεις οτι θα 2πλασιασεις τους πόντους σου...

Default βγαζω καπου 6500 εαν θυμαμαι καλα....

Περιμενω νεους drivers...να βγουν και τα caymans και εκει θα παιξει μπαλα!

Κakao δινεις πολυ ρευμα (1,1v) για τα 850mhz, το εχεις τσεκαρει σωστά? αλλιώς πρέπει να έπεσες σε μπανανόφλουδα...(με 1,1v εχω τα 910mhz/1820)

10.50 εχω το ρευμα για 850/1700 και2200 m. clock

εσυ ποσο εχεις το m clock?

Link to comment
Share on other sites

Κατ αρχας να ευχαριστησω τον φιλο @ zpaf για την υποδειξη πως να δουλεψει το crossfire οποτε να και ενα σημερινο αφιερωμενο στον Ορεστη που αλλαξε στρατοπεδο εστω και για λιγο.:dance3:

edit: Να υπαρχει και εδω.

result

post-9802-1416074760,0529_thumb.jpg

Έγινε επεξεργασία από takis-pa
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

μπορεί να έχει διαφορετική έκδοση(παλιότερη?) του gpu-z και να κάνει διαφορετικά τον υπολογισμό, μην αγχώνεσαι :). Τόσο είναι πάντως στα 4400. (4400*384/8)

σωστος :)

Link to comment
Share on other sites

μπορεί να έχει διαφορετική έκδοση(παλιότερη?) του gpu-z και να κάνει διαφορετικά τον υπολογισμό, μην αγχώνεσαι :). Τόσο είναι πάντως στα 4400. (4400*384/8)

απλά το στρογγύλεψα! πάντα προς τα πάνω :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.