Jump to content



Αξιοπρεπής οθόνη μέχρι 200-220€ ;


morpheus

Recommended Posts

Καλησπέρες, ψάχνομαι να αγοράσω μια οθόνη τουλάχιστον 22 για δουλειά γραφείου όπου με ενδιαφερουν οι καλές γωνίες θέασης. Δεν με νοιάζουν χρώματα, μαύρο και ταχύτητα, θελω να εχει DVI ή HDMI όμως, όχι μονο VGA. Δεν θελω να δώσω πολλά οπότε σε ΤΝ θα πάω.

Υπάρχει κάτι που να ξεχωρίζει (σε γωνίες κυρίως) μεχρι τα 200-220€ ή απλά παίρνει ότι βρω σε καλη προσφορά ;

Τα πιο φτηνά 23-24' με DVI ξεκινάνε στα 160-170, έχει νόημα να δώσω κατι παραπάνω; Δεν με πειράζει να πάρω κατι φτηνο, γιατι πιθανότατα μετα απο λίγο θα πάει σε εφεδρικό PC, απλά αν με ~50Ε παίρνω κάτι καλύτερο ΟΚ.

Θα με βόλευε να παίρνει κάποιου είδους βαση (VESA) για κρέμασμα σε τοιχο.

ΥΓ: Για πάνω απο χ1080 κατακόρυφη ανάλυση θέλω πολλά λεφτά απ'ότι βλέπω ή μου ξεφεύγει κάτι;

Ευχαριστώ για τη βοήθεια

Link to comment
Share on other sites

Για γραφείο DELL.

Αν θες απαραίτητα κάτω από 220 κοίταξε και αυτή που την πήρα πριν 5 μέρες και είμαι πολύ ευχαριστημένος. (έχει όλες τις θύρες, είναι και TV, ανάλυση έχει 1920*1080, ωραίο design, zero pixel εγγύηση).

Αλλά γενικά για επαγγελματική χρήση όπως προτείνουν και όλοι DELL.

(Aν έχεις χρόνο, πήγαινε και σε ένα κατάστημα να δεις και ποια σου φαίνεται καλύτερη στο μάτι).

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το hdmi έχε υπ όψη ότι συνήθως δεν υποστηρίζει σύνδεση με το pc αλλά είναι μόνο για σύνδεση εξωτερικών συσκευών. Δε μπορώ να πω με βεβαιότητα για όλες αλλά τουλαχιστόν για τη LG που προτείνει παραπάνω ο φίλος (την είχα) και τη SAMSUNG (δε θυμάμαι ακριβές μοντέλο).

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις, απ'ότι φαίνεται η Dell ειναι όντως πολύ καλή πρόταση, αλλά και LG έχει καλό βολεύει οντας και TV.

Την Dell 2211 την έχει δοκιμάσει κανείς; IPS είναι και αυτή νομίζω, οπότε λογικά να περιμένω τα ίδια με την 2311 αλλα μια ίντσα και 50Ε λιγότερα;

EDIT: η M2262D απ'ότι βλέπω έχει μονο ψηφιακό δέκτη, ισχύει αυτό; Αν είναι έτσι τότε καλύτερα στα 200Ε την Dell 2211 νομίζω.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις, απ'ότι φαίνεται η Dell ειναι όντως πολύ καλή πρόταση, αλλά και LG έχει καλό βολεύει οντας και TV.

Την Dell 2211 την έχει δοκιμάσει κανείς; IPS είναι και αυτή νομίζω, οπότε λογικά να περιμένω τα ίδια με την 2311 αλλα μια ίντσα και 50Ε λιγότερα;

EDIT: η M2262D απ'ότι βλέπω έχει μονο ψηφιακό δέκτη, ισχύει αυτό; Αν είναι έτσι τότε καλύτερα στα 200Ε την Dell 2211 νομίζω.

21,5'' ειναι η 2211. Και αποτι ξερω φορα το ιδιο panel με την 2311.

Δεδομενης της native αναλυσης, θεωρω οτι αξιζουν 40 ευρω παραπανω για την 2311 για να εισαι αρκετα πιο ανετος στα 1900χ1080.

Link to comment
Share on other sites

Πήρα την Dell U2311H τελικά και είμαι πολύ ευχαριστημένος προς το παρόν.

Καμία σχέση με την φτηνιάρικη LG TN στο γραφείο.

Πολύ στιβαρή αλλά και ευέλικτη βάση και ωραίο (κατ'εμέ) design.

Πήρα την προσφορά με το soundbar, συμπαθητικό είναι θα δώ μήπως το βαλω ως κεντρικό ηχείο για ταινίες.

Σκέφτομαι να πάρω και μια 2211 για το προσωπικό εργαστήριο τώρα, αν και θα ήθελα και ενα hdmi.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.