Jump to content



Πρόβλημα στην εκκίνηση WinXP Professional!


αρης_τζ

Recommended Posts

Γεια σας,

Σε λειτουργικό Windows XP Professional έχω εγκαταστήσει με Windows Update το WINXP Service Pack 3.

Ολα δούλεψαν μια χαρά μετά την εγκατάστασή και είναι πιο σταθερά ως λειτουργικό.

Για κάποιο λόγο όμως το μηχάνημα ξαφνικά δεν κάνει εκκίνηση κανονικά και "κολλάει" με αποτέλεσμα να

κάνει επανεκκίνηση (restart). Μετά από απετυχημένες προσπάθειες μπαίνω σε Safe Mode και δοκίμασα

System Restore αλλά δεν λύθηκε το πρόβλημα.

Σκέφτηκα να το κάνω boot με το original λειτουργικό XP Professional αλλά πλέον δεν το δέχεται και ζητά το XP Service Pack (σσ. αυτό πλέον ειναι το εγκαταστημένο λειτουργικό).

Δεν μπορώ να βρω λύση ακόμα..:rubik:

Link to comment
Share on other sites

Γεια,

Τελικά δοκίμασα System Restore αφού μπήκα σε SAFE mode και έκανα επαναφορά σε προηγούμενη λειτουργική κατάσταση αλλά χωρίς το XP Service Pack 3..Δηλαδή τώρα τρέχει οπως πριν περάσω το service pack 3.

Αλλά μπορει κάποιος να θυμίσει που μπορώ να βρω μαζεμένες εντολές για (command prompt c:/)

και να τις έχω υπόψη μου για κάθε ενδεχόμενο?:baby::baby:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.