Jump to content



χειρισμος winamp με controller


breakdown

Recommended Posts

Καλησπερα,εχω το εξης θεμα,εχω βαλει στο pc ta logitech z5500 αλλα οταν τα βαζω να ακουω μουσικη συνηθως καθομαι στο καναπε μου που ειναι τουλαχιστον 5 μετρα μακρια,για να μην σηκωνομαι καθε φορα να αλλαζω τα τραγουδια υπαρχει καποιο usb receiver με controller για να χειριζομαι το winamp απο αποσταση?

Π.χ. Το razer πληκτρολογιο εχει τα functions next stop play etc,θα μπορουνε να υπαρχει ενα τετοιο controller με αυτες τις λειτουργιες?

Link to comment
Share on other sites

Πέρα απο ασυρματο πληκτρολόγιο ή τηλεχειριστήριο , αν έχεις κινητό με bluetooth και bluetooth στο pc υπάρχουν σχετικά προγραμματακια, πχ Bluetooth Remote Control - Free software downloads and software reviews - CNET Download.com Download Phone Remote Control (former Bluetooth Remote Control) 5.2 RC1 Free Trial - This is a bluetooth remote controller for PC - Softpedia

Link to comment
Share on other sites

Πέρα απο ασυρματο πληκτρολόγιο ή τηλεχειριστήριο , αν έχεις κινητό με bluetooth και bluetooth στο pc υπάρχουν σχετικά προγραμματακια, πχ Bluetooth Remote Control - Free software downloads and software reviews - CNET Download.com Download Phone Remote Control (former Bluetooth Remote Control) 5.2 RC1 Free Trial - This is a bluetooth remote controller for PC - Softpedia

Θα το δοκιμασω φιλε να δω αν μου κανει,thanks!

Link to comment
Share on other sites

Kαι κατι σαν αυτο ισως...(αν το υποστηριζει και το λειτουργικο σου)

TRUST NB-5100P MULTIMEDIA REMOTE CONTROL - REMOTE CONTROL - E-SHOP.GR

Δυστυχως το συγκεκριμενο ειναι trial,βρηκα αυτο,SmartTouch: Control your PC using your Nokia 5800 XpressMusic | SymbianWorld - your S60 and Symbian resource for News, Applications and more ερχεται αυριο το bluetooth receiver για να το δοκιμασω,εχω σταθερο pc :/

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω αν δουλεύει σε Winamp αλλά λογικά δουλεύει γιατί δουλεύει σε windows media player , media player classic , itunes windows media center . μάλιστα ειδικεύεται σε WMC.

έχει και χειρισμό ποντικιού. Λειτουργεί σε Win7. Υπάρχουν και φτηνότερα στο e-bay αλλά αυτό έχει καλή κατασκευή.

http://cgi.ebay.com/Window-Vista-XP-Media-Center-Wireless-PC-Remote-Control-/280591460887?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item41548dea17

EDIT/PS :

έχω δοκιμάσει και λογισμικό μέσο bluetooth αλλά είναι ταλαιπωρία λίγο και τρώει πολύ μπαταρία .

Link to comment
Share on other sites

έχω δοκιμάσει και λογισμικό μέσο bluetooth αλλά είναι ταλαιπωρία λίγο και τρώει πολύ μπαταρία .

Πραγματι....πηρα σημερα απο το e-shop ενα bluetooth adapter για το pc εβαλα το καταλληλο λογισμικο σε pc και κινητο και κατεβαζει το κωλο του απο μπαταρια....,Γινεται να το επιστρεψω και να παρω τα χρηματα πισω η να παρω κατι αλλο με κοντρολ?

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω αν δουλεύει σε Winamp αλλά λογικά δουλεύει γιατί δουλεύει σε windows media player , media player classic , itunes windows media center . μάλιστα ειδικεύεται σε WMC.

έχει και χειρισμό ποντικιού. Λειτουργεί σε Win7. Υπάρχουν και φτηνότερα στο e-bay αλλά αυτό έχει καλή κατασκευή.

Window Vista XP Media Center Wireless PC Remote Control - eBay (item 280591460887 end time Nov-23-10 10:17:59 PST)

sorry για το off topic, αλλα το εχεις δοκιμασει με VLC ή GOM player να μου πεις αν παιζει??? το μονο που με ενδιαφερει ειναι το fast forward και play-stop.

Link to comment
Share on other sites

μόλις δοκίμασα σε VLC αρχικά το fast-forward δεν δουλεύει. η εντολή που δίνει είναι ctrl+shift+f οπότε το όρισα απο τα hotkeys και δουλεύει μια χαρά. GOM δεν έχω sorry αλλά αν δέχεται hotkeys λογικά θα δουλεύει

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πρότεινα το Logitech ΜΧ Air αλλά από ότι βλέπω έχει ανεβεί πολύ η τιμή του. Κάποια στιγμή είχε 50€. Αν το βρεις σε αυτή την τιμή ή μεταχειρισμένο νομίζω είναι ότι καλύτερο για μουσική και ταινίες.

edit: Υπάρχει και το Microsoft Notebook Presenter Mouse 8000 αν σου αρέσει.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.