Jump to content



Recommended Posts

αρνητικό ότι δεν μπορώ να προσθέσω τις δικές μου πηγές (ή μήπως μπορώ και δεν το βρήκα?). Π.χ. ήθελα λάμπη για τεχνολογικά, και κανένα δυο ακόμα σάιτ για αθλητικά, που επικεντρώνονται σε μπασκετικά θέματα π.χ. greekhoopz

Όχι προς το παρόν δεν μπορείς να προσθέσεις τα δικά σου αλλά θα γίνει και αυτό τστο μέλλον.Αν θέλεις μπορείς να στείλεις μέσω του application διάφορα site που μπορούν να προστεθούν στο επόμενο update!!

Επίσης αν σου άρεσε η προσπάθεια μπορείς να βάλεις μια βαθμολογία στο android market ώστε να γίνει πιο γνωστό το app! :magic:

Link to comment
Share on other sites

η gameloft έχει αρκετά από τα παιχνίδια της, με 0,79€ (μεταξύ αυτών το asphalt, The Adventures of Tintin HD, modern combat 2 κ.α.) Για να δείτε πλήρη λίστα, δείτε εδώ https://market.android.com/details?id=com.gameloft.android.ANMP.GloftTTHM στην περιγραφή :)

Link to comment
Share on other sites

Όχι προς το παρόν δεν μπορείς να προσθέσεις τα δικά σου αλλά θα γίνει και αυτό τστο μέλλον.Αν θέλεις μπορείς να στείλεις μέσω του application διάφορα site που μπορούν να προστεθούν στο επόμενο update!!

Επίσης αν σου άρεσε η προσπάθεια μπορείς να βάλεις μια βαθμολογία στο android market ώστε να γίνει πιο γνωστό το app! :magic:

μόλις το εγκατέστησα κι εγώ στο transformer. αρκετά ωραίο μπορώ να πω.

Πέρα από τις επισημάνσεις του Διονύση που τις βρίσκω πολύ σωστές, να πω πως θα ήθελα να μπορεί να μπαίνει και σαν widget στην home page.

Eπίσης παρατήρησα πως όλα τα feeds της Καθημερινής τα βγάζει με ακαταλαβίστικους χαρακτήρες (αλλά δεν ξέρω κατά πόσο φταίει το προγραμματάκι για αυτό)

Καλή χρονιά :)

Link to comment
Share on other sites

μόλις το εγκατέστησα κι εγώ στο transformer. αρκετά ωραίο μπορώ να πω.

Πέρα από τις επισημάνσεις του Διονύση που τις βρίσκω πολύ σωστές, να πω πως θα ήθελα να μπορεί να μπαίνει και σαν widget στην home page.

Eπίσης παρατήρησα πως όλα τα feeds της Καθημερινής τα βγάζει με ακαταλαβίστικους χαρακτήρες (αλλά δεν ξέρω κατά πόσο φταίει το προγραμματάκι για αυτό)

Καλή χρονιά :)

Παιδιά ότι site θα θέλατε μπορείτε να με ενημερώσετε να τα προσθέσω προς το παρόν! Η καθημερινή έχει ένα πρόβλημα με τα RSS της.

Όσο για το widget το θεωρώ πολύ σημαντικό να γίνει απλά ψάχνω ελεύθερο χρόνο :mobile1: Ευχαριστώ για τα σχόλια!

καλή χρονιά :magic:

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=22319]patra_ceid[/MENTION]

Oι ειδήσεις του λαμπ νομίζω θα ήταν μια πάρα πολύ καλή προσθήκη (για εμάς τουλάχιστον).

Όμως το widget το θεωρώ ακόμη μεγαλύτερη αναβάθμιση και θα ήθελα να το δω όσο πιο σύντομα γίνεται

Α, και κάτι τελευταίο και πιο ασήμαντο: Απ'οτι είδα στα feeds του ΣΚΑΙ βγάζει και μια μικρή εικονίτσα. Μπορεί αυτό να γίνει και στα υπόλοιπα ή είναι θέμα της κάθε ιστοσελίδας ;

Πολύ καλή δουλειά πάντως, πραγματικά μου άρεσε πολύ :T:

Sent from my Transformer TF101 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=22319]patra_ceid[/MENTION]

Oι ειδήσεις του λαμπ νομίζω θα ήταν μια πάρα πολύ καλή προσθήκη (για εμάς τουλάχιστον).

Όμως το widget το θεωρώ ακόμη μεγαλύτερη αναβάθμιση και θα ήθελα να το δω όσο πιο σύντομα γίνεται

Α, και κάτι τελευταίο και πιο ασήμαντο: Απ'οτι είδα στα feeds του ΣΚΑΙ βγάζει και μια μικρή εικονίτσα. Μπορεί αυτό να γίνει και στα υπόλοιπα ή είναι θέμα της κάθε ιστοσελίδας ;

Πολύ καλή δουλειά πάντως, πραγματικά μου άρεσε πολύ :T:

Sent from my Transformer TF101 using Tapatalk

Ευχαριστώ για τα σχόλια! :)

Το widget είναι πολύ σημαντικό πιστεύω όπως και η βελτίωση απόδοσης της εφαρμογής, απλα ψάχνω χρόνο και θα τα έχω έτοιμα!

Για το ΣΚΑΙ δεν μπορώ να καταλάβω τι ενοοείς..που έχει εικονίτσα? μπορείς να στείλεις ένα screenshot?

Ευχαριστω

Αντρέας

Link to comment
Share on other sites

πέρασα κάποια στιγμή 2 προγράμματα που προστατεύουν από εφαρμογές και χρήση πόρων αυτών, προτεινόμενα εδώ στο thread

αλλά το κινητό μου δεν είναι rooted, οπότε και δεν θα έπρεπε να παίξουν

μου άφησαν ένα κουσούρι όμως :)

το Bluetooth,βέβαια ποτέ δεν το χα ενεργοποιήσει πριν,

όταν το ανοίγω πλέον(?), μόλις ενεργοποιηθεί ξανακλείνει

πως είναι το wifi hot fix? ε στο ανάποδο ακριβώς :)

καμια ιδέα για επαναφορά του blutooth χωρίς να κάνω κάτι που θα χάσω επαφές?

κάτι στο οποίο ειδικεύομαι....

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τα σχόλια! :)

Το widget είναι πολύ σημαντικό πιστεύω όπως και η βελτίωση απόδοσης της εφαρμογής, απλα ψάχνω χρόνο και θα τα έχω έτοιμα!

Για το ΣΚΑΙ δεν μπορώ να καταλάβω τι ενοοείς..που έχει εικονίτσα? μπορείς να στείλεις ένα screenshot?

Ευχαριστω

Αντρέας

βλέπω ότι ειδήσεις παρουσιάζονται μέσα σε μικρά τετράγωα πλαίσια. σωστά ;

Ενώ λοιπόν, στων υπολοίπων site μέσα στο πλαισιο υπάρχει μόνο κείμενο, στου SKAI βγάζει και μια μικρή εικονίτσα σχετική με το άρθρο (που προφανώς υπάρχει και στην ιστοσελίδα)

Link to comment
Share on other sites

βλέπω ότι ειδήσεις παρουσιάζονται μέσα σε μικρά τετράγωα πλαίσια. σωστά ;

Ενώ λοιπόν, στων υπολοίπων site μέσα στο πλαισιο υπάρχει μόνο κείμενο, στου SKAI βγάζει και μια μικρή εικονίτσα σχετική με το άρθρο (που προφανώς υπάρχει και στην ιστοσελίδα)

Α τώρα κατάλαβα! το app σχεδιάστηκε για να τα δείχνει όλα όπως το ΣΚΑΙ, ή το newsbeast, techgear, gossip κτλπ. Υπάρχουν όμως πολλά sites που δεν έχουν εικόνες στο rss τους οπότε αναγκαστικά δεν έχουν εικόνα. Δεν είναι κάτι που εξαρτάται απο την εφαρμογή! :)

Link to comment
Share on other sites

Το ειχα ξαναρωτησει αλλα το ξαναβαζω μπας και παρω μια πιο φρεσκια απαντηση...

Σκεφτομαι να παρω το asus prime (transformer2) οταν με το καλο βγει και υπαρχει μετρητο...

Υπαρχει τροπος σε android λειτουργικο να κατεβαζεις-->αποσυμπιεζεις-->αποθηκευεις υλικο ?

Πχ απο filesonic / rapidshare...κυριως ενδιαφερομαι για.....οπτικοακουστικο υλικο :triniti: ...if you know what i mean.

Ενναλαχτικα υπαρχει καποιος αλλος τροπος να βλεπεις το ενλογω οπτικοακουστικο υλικο με υποτιτλους ...ΧΩΡΙΣ να μπλεκει pc στην ολη διαδικασια?

Ευχαριστω για τις πληροφοριες...σε περιπτωση που νομιζεται οτι η απαντηση βγαινει εκτος "νομιμοτητας" στειλτε μου pm

Link to comment
Share on other sites

φυσικά και μπορείς να κατεβάσεις από τετοια sites περιεχόμενο.

Αν οι υπότιτλοι είναι σε ξεχωριστό αρχείο βεβαια δεν είμαι σίγουρος για το τι γίνεται (μπορώ να κάνω μια δοκιμή το απόγευμα και να σου πω) αλλά κατά τα άλλα με αποσυμπίεση/αναπαραγωγή κλπ δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

φυσικά και μπορείς να κατεβάσεις από τετοια sites περιεχόμενο.

Αν οι υπότιτλοι είναι σε ξεχωριστό αρχείο βεβαια δεν είμαι σίγουρος για το τι γίνεται (μπορώ να κάνω μια δοκιμή το απόγευμα και να σου πω) αλλά κατά τα άλλα με αποσυμπίεση/αναπαραγωγή κλπ δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα.

Οποτε για να καταλαβω...αν εχουμε πολλα Parts υπαρχει dl manager για να τα κατεβασεις και μετα κανεις extract με καποιο αλλο προγραμμα?

Παιζει να μου δωσεις ενα screenshot απο την ολη διαδικασια ?

Επισης με τι player τα παιζεις εσυ?

Link to comment
Share on other sites

Για αποσυμπίεση ή ζιπάρισμα μπορείς να χρησιμοποιήσεις αυτό: https://market.android.com/details?id=org.ais.archidroid&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsIm9yZy5haXMuYXJjaGlkcm9pZCJd

Νομίζω βέβαια ότι και ο ES File Explorer μπορεί να κάνει αυτή τη δουλειά, αν τον χρησιμοποιείς.

DL manager δυστυχώς δεν γνωρίζω αν υπάρχει.

Για αναπαραγωγή χρησιμοποιώ τον MX Player

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.