Jump to content



Recommended Posts

Παιδιά υπάρχει κάποια εφαρμογή με την οποία να μπορώ να αλλάζω τραγούδια κρατώντας παρατεταμένα τα πλήκτρα της έντασης;

SGII™

JAYS Headset Control

άκυρο, νόμιζα από τα ακουστικά ήθελες.

Link to comment
Share on other sites

Όχι από όποιον μου έρχεται να απαντάω με αυτόν που δέχεται το email.

Στο tablet έτσι το είχα και έπαιζε μια χαρά.

Επειδή σε όποιον λογαριασμό θα απαντάω μέσω wifi/otenet και όχι στο χώρο/δίκτυο της δουλειάς, έχω ρυθμίσει το smtp έτσι (mailgate.otenet.gr έχω δοκιμάσει και smtp.otenet.gr με @otenet.gr κατάληξη και χωρίς πάντα port 25).

Ξεκίνησα με τη θεωρία του πράγματος, αλλά τελικά τα έσβησα όλα για να μην κουράσω.

Επιβεβαίωσε ότι έχεις επιλέξει outgoing server requires authentication και βάλε τα στοιχεία του OTE και όχι να τα τραβάει από τον incoming server. Ιδανικά βάλε και SSL encryption και port 465.

Έγινε επεξεργασία από minast
Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησα με τη θεωρία του πράγματος, αλλά τελικά τα έσβησα όλα για να μην κουράσω.

Επιβεβαίωσε ότι έχεις επιλέξει outgoing server requires authentication και βάλε τα στοιχεία του OTE και όχι να τα τραβάει από τον incoming server. Ιδανικά βάλε και SSL encryption και port 465.

Αντιληπτή η θεωρεία του πράγματος. Δοκίμασα και SSL αλλά δεν μπορεί να στείλει.

Μήπως είναι θέμα της εφαρμογής σκέφτομαι.

Η default της samsung που είχε το tablet έπαιζε τέλεια αλλά δε τη βρίσκω.

Κάποια δοκιμασμένη λύση έχετε να προτείνετε;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά στο dropbox στο κινητό, ότι φωτογραφία τραβήξω, αυτόματα ανεβαίνει στο cloud και μπορώ να την δω κι από το pc μου. Οκ, το έχω βάλει να γίνεται το sync όταν είμαι σε wifi μόνο, αλλά γενικώς είναι μια πολύ βολική λειτουργία.

Γίνεται να κάνουμε κάπως το ίδιο πράγμα με τη μουσική. Κι εξηγώ, πχ να έχω στο dropbox ένα φάκελο με μουσική που θέλω να έχω στο κινητό μου και ότι κομμάτια ρίχνω μέσα εκεί, αυτόματα να φαίνονται στη συσκευή μου. Τονίζω το αυτόματα, γιατί ως τώρα, ότι ρίξω στο φάκελο του dropbox, πρέπει να πάω στο κινητό και να το κάνω export σε κάποιο folder (π.χ. sdcard). Κι ειδικά αν είναι κ μεγάλο αρχείο, αργεί.. υπάρχει κάτι; Κάποια τέτοια ρύθμιση; Ή μήπως γίνεται ήδη σε κάποιο φάκελο του android και δεν το έχω πάρει χαμπάρι..:baby:

anybody????? :hm:

Επίσης πολύ καλή εφαρμογούλα για όσους θέλουν να ξέρουν τι ανεβοκατεβαίνει (πόσο);

Network Monitor Mini

Link to comment
Share on other sites

Έχει αναφερθεί κάπου εφαρμογή για να streamάρω αρχεία (βίντεο, μουσική κλπ) από το PC στο κιν; Δοκίμασα να κάνω share το σκληρό με τα αρχεία και να μπω μέσω του ES αλλά δε μπορώ..

Link to comment
Share on other sites

bsplayer

Αμα το προβλημα σου ειναι στα shares στο πισι εχει ενα προγραματακι μια εταιρια γνωστη που φτοιαχνει media players, το κατεβαζεις και κανει αυτοματα τις ρυθμισεις των windows για smb

Link to comment
Share on other sites

Κάνε add και βάλε έναν λογαριασμό guest με δικαίωμα να διαβάζει μόνο. Εγώ έτσι το έχω. Η αλήθεια είναι πως δεν κατάλαβα ποτέ, πως λειτουργεί το sharing στα windows.

PS Όταν το ES file explorer σου ζητήσει credentials θα τικάρεις το Anonymous.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα και το φάκελο που θέλω Share, τον βλέπω στο ES αλλά τίποτα. Λέει "Login failure, The account has no permissions". Δοκίμασα με Password Protected Sharing στο ΟΝ αλλά.. πού θα δω αυτόν τον κωδικό?? Με την επιλογή Anonymous δε μπορώ να μπω.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα και το φάκελο που θέλω Share, τον βλέπω στο ES αλλά τίποτα. Λέει "Login failure, The account has no permissions". Δοκίμασα με Password Protected Sharing στο ΟΝ αλλά.. πού θα δω αυτόν τον κωδικό?? Με την επιλογή Anonymous δε μπορώ να μπω.

Είχα παρόμοιο θέμα.

Το λυσα διαγράφοντας το

pc απο τους διακομιστές, το ξαναπροσθεσα χειροκίνητα και επαιζε.

*mobile

Link to comment
Share on other sites

:S Εγώ πάντως απλά πάτησα share στον σκληρό (κλικ στο share και οκ) και μετά μπήκα από τον ES με τον λογαριασμό του admin. Λογικά ίσως δεν χρειαζόταν καν share, καθώς βλέπω και τους άλλους δίσκους :p

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.