Jump to content



Recommended Posts

Γνωρισα στη δουλεια ένα πελατη Κινεζο και μιλησαμε λιγο.

Του ζητησα να μου γραψει το ονομα μου στα Κινεζικα. Αυτος ανοιξε μια εφαρμογή στο iPhone και το βρηκε από εκει.

Μενου και εφαρμογες στο κινητο ηταν στα Κινεζικα και δε μπορεσε να με βοηθησει με το Android.

Η εφαρμογή στο εικονιδιο ειχε το κεφαλαιο Α

Εχετε υποψη σας μια τετοια εφαρμογή?

Google translate? :-)

Mobile

Link to comment
Share on other sites

Μου εβγαλε το ιδιο αποτέλεσμα 帕夫洛斯

Αλλα αυτος ειχε εφαρμογή που δεν ξερω και τι άλλο εκανε

Οντως εχει το Α

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.apps.translate

Αντε να συννενοηθεις με Κινεζο που μιλαει ελληνικα lol

Έγινε επεξεργασία από slalom
Link to comment
Share on other sites

Μία συμβουλή θα ήθελα...

Το Greenify δεν δουλεύει τόσο καλά (τουτέστιν δεν βλέπω βελτίωση στην αυτονομία κτλ) κι έψαχνα μια εφαρμογή που να μου επιτρέπει να απεγκαθιστώ εφαρμογές συστήματος -που δεν μου επιτρέπει το Clean Master- αλλά και να τις κάνω "Freeze / Crystallize", όσες δεν θέλω να απεγκαταστήσω.

Έχω καταλήξει στο Titanium Backup Pro (η δωρεάν έκδοση δεν επιτρέπει το "πα΄γωμα εφαρμογών) και στο Android Tuner που είναι κι αυτό πολυεργαλείο κι έχει κι άλλα πολλά χρήσιμα (που δεν ξέρω όμως κατά πόσο θα αξιοποιήσω).

Δυστυχώς το Titanium Backup Pro είναι κάπως ακριβό στα ~5€ για να αξιοποιήσω μόνο την μόνο μία επιπλέον λειτουργία που με ενδιαφέρει.

Το Android Tuner έχει τόσα πολλά μέσα που φοβάμαι μην βαρύνει τελικά το σύστημα. Θέλει και εγκατάσταση του Xposed που δεν είμαι σίγουρος αν είναι διαθέσιμο για την Andoid KitKat.

Πέρα από το "πάγωμα" εφαρμογών, θα με ενδιέφερε κι ο έλεγχος των εφαρμογών που ξεκινούν με το λειτουργικό, ώστε να αποκλείσω όποιες θέλω.

Συχνα-πυκνα, βγαινει με 50% εκπτωση το Rom Toolbox Pro

To εχω αγορασει και εχω ξεχασει το titanium, μαλιστα κανει και παραπανω πραγματα. Και φυσικα εχει και τονους καλυτερο interface.

Eγω το χρησιμοποιω για backup/restore, για να αλλαζω fonts, root explorer, boot animations/logos, και εχει και αλλα τοσα.

Aπορω πραγματικα γιατι δεν το προτιμαει ο κοσμος.

Link to comment
Share on other sites

Συχνα-πυκνα, βγαινει με 50% εκπτωση το Rom Toolbox Pro

To εχω αγορασει και εχω ξεχασει το titanium, μαλιστα κανει και παραπανω πραγματα. Και φυσικα εχει και τονους καλυτερο interface.

Eγω το χρησιμοποιω για backup/restore, για να αλλαζω fonts, root explorer, boot animations/logos, και εχει και αλλα τοσα.

Aπορω πραγματικα γιατι δεν το προτιμαει ο κοσμος.

Το είδα κι εγώ και κατέληξα ότι πρόκειται για

εφαρμογή
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή πράγματι, αλλά οι επιμέρους εφαρμογές της σουίτας αυτης δεν φαίνεται να χαίρουν μεγάλης εκτίμησης, δλδ υπάρχουν παράπονα.

Με τις μεγάλες εφαρμογές φοβάμαι μήπως είναι "energy hog"...

...όσοι έχετε την εμπορική έκδοση Rom Toolbox Pro, κάντε μου μια χάρη...πηγαίνετε στις Apps / running και πείτε μου τί σας βγάζει σε κατανάλωση πόρων σε Services & Processes.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή πράγματι, αλλά οι επιμέρους εφαρμογές της σουίτας αυτης δεν φαίνεται να χαίρουν μεγάλης εκτίμησης, δλδ υπάρχουν παράπονα.

Με τις μεγάλες εφαρμογές φοβάμαι μήπως είναι "energy hog"...

...όσοι έχετε την εμπορική έκδοση Rom Toolbox Pro, κάντε μου μια χάρη...πηγαίνετε στις Apps / running και πείτε μου τί σας βγάζει σε κατανάλωση πόρων σε Services & Processes.

Off-topic

Δεν καταλαβαίνω τι τσαμπουνάς, και οι δύο επιμέρους εφαρμογές φαίνονταν εξαιρετικές :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω τι τσαμπουνάς, και οι δύο επιμέρους εφαρμογές φαίνονταν εξαιρετικές :)

Οι εφαρμογές του προγραμματιστή Jrummy δεν είναι μόνο δύο, μιλάω γι αυτές που ενσωματώνει το ROM toolbox pro.

Link to comment
Share on other sites

Για το annotation vgiozo ,το evernote δες

Θα το κοιτάξω ευχαριστώ. Βασικά θέλω να τα πηγαίνει καλά και ως εφαρμογή ανάγνωσης και ως εφαρμογή επεξεργασίας.

Για σκέτη επεξεργασίας βρήκα μια πυ έδινε χθες-προχθές δωρεάν το appstore, την PDF max...πραγματικά εξαιρετικές δυνατότητες επεξεργασίας και πολύ γρήγορες στην εκτέλεσή τους.

Αντί όμως για cropping της σελίδας ώστε να μεγαλώνει η γραμματοσειρά, υποστηρίζει μόνο reflow, που μπορεί να είναι βολικότατο για κινητά, αλλά για ταμπλέτες τα κάνει λίγο σαλατα και δυσκολεύει παρά που διευκολύνει το διάβασμα.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή πράγματι, αλλά οι επιμέρους εφαρμογές της σουίτας αυτης δεν φαίνεται να χαίρουν μεγάλης εκτίμησης, δλδ υπάρχουν παράπονα.

Με τις μεγάλες εφαρμογές φοβάμαι μήπως είναι "energy hog"...

...όσοι έχετε την εμπορική έκδοση Rom Toolbox Pro, κάντε μου μια χάρη...πηγαίνετε στις Apps / running και πείτε μου τί σας βγάζει σε κατανάλωση πόρων σε Services & Processes.

Δεν σε καταλαβαινω, δεν τρεχει ολη την ωρα απο πισω.

Το εχεις ρυθμισει να κανει κατι που απαιτει να τρεχει ολη την ωρα;

Πες μου αν ειναι να το δοκιμασω και εγω.

Link to comment
Share on other sites

Λογικά προσθέτει τον εαυτό της η εφαρμογή σ' εκείνες που ξεκινάνε με το λειτουργικό και τρέχει συνέχεια για να ελέγχει τις υπηρεσίες και εφαρμογές που τρέχουν στο λειτουργικό.

Στο Settings > Apps >Running θα εμφανίζεται λογικά.

Link to comment
Share on other sites

Καλά δεν είμαι και άσχετος :p

Όχι, δεν το έχω δει ποτέ εκεί.

Γιαυτό σε ρωτησα αν το έχεις βάλει να κάνει τίποτα περίεργο, ΠΧ να σου έχει minimum μνήμη free ή τίποτα τέτοιο...

Jiayu G3S

Link to comment
Share on other sites

Καλά δεν είμαι και άσχετος :p

Όχι, δεν το έχω δει ποτέ εκεί.

Γιαυτό σε ρωτησα αν το έχεις βάλει να κάνει τίποτα περίεργο, ΠΧ να σου έχει minimum μνήμη free ή τίποτα τέτοιο...

Jiayu G3S

Ούτε στα services ούτε στα processes εμφανίζεται καθόλου; Περίεργο μου φαίνεται...

Link to comment
Share on other sites

Ούτε στα services ούτε στα processes εμφανίζεται καθόλου; Περίεργο μου φαίνεται...

Oχι, ποτε δεν μου εχει εμφανιστει. Σε 3 συσκευες τουλαχιστον.

Τωρα αν σηκωνει καποιο process που δεν φαινεται στο apps/running δεν ξερω αλλα δεν με ενδιαφερει μιας και δεν εχω παρατηρησει λιγοτερη μνημη ή μπαταρια.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια.Σήμερα προσπάθησα να βάλω μέσω tablet (galaxy note 10.1) να δω μια σειρά στο bs player. Το συνδέω στη tv μέσω hdmi καλωδίου αλλά ενώ μου εμφανίζει την εικόνα δεν μου εμφανίζει τους υπότιτλους στην οθόνη της tv (στο tablet και η εικόνα αλλά και οι υπότιτλοι τρέχουν κανονικά).Πριν μια βδομάδα δούλευε μια χαρά. Έχει αντιμετωπίσει κανείς το ίδιο πρόβλημα? !!!!!

Link to comment
Share on other sites

Παίδες ψάχνω μια εφαρμογή για Jogging που να μην χρησιμοποιεί google χάρτες, αλλά ευρέως διαθέσιμους OSM για offline πρόσβαση κτλ, αλλά δεν έχω βρει κάτι...

...γνωρίζετε εσείς κάποια;

Βρήκα βέβαια το εξαιρετικό ViewRanger GPS που έχει και διάφορους χάρτες ανοιχτών προτύπων για τη πόλη και την εξοχή (βολικότατο για εκδρομές, ποδηλάτες κτλ), αλλά έλεγα μήπως υπάρχει κάτι πιο εξειδικευμένο με αυτά τα κριτήρια.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.