Jump to content



Recommended Posts

Την ίδια κουβέντα πιάσαμε και στο διπλανό θέμα:

http://www.thelab.gr/mobile-computing/android-mobiles-thread-114033-34.html

Ακόμα δεν υποστηρίζει εντολές στα Ελληνικά, αλλά σίγουρα είναι ένα βήμα προς τη σωστή κατεύθυνση :)

Link to comment
Share on other sites

Στο s2 της γυναίκας πιάνει 240mb.

[emoji21]

Δοκίμασα λίγο από Chrome. Πιο γρήγορο μου φάνηκε. Το μόνο που ουσιαστικά χρειάζομαι είναι το messenger (το οποίο είναι ξεχωριστό app)

Πιθανότατα θα το βγάλω στο μέλλον. Καταναλώνει από ότι είδα αρκετά την μπαταρία όταν το χρησιμοποιώ

Άσχετο.

Υπάρχει τρόπος στον Chrome να κάνω save τα tabs? Κάποιες φορές (για διάφορους λόγους) μου σβήνουν όλα και δεν μπορώ να τα ψάχνω κάθε φορά από το history.

Είχα δοκιμάσει να κάνω sign in και sync αλλά νομίζω ήταν η μία αιτία που έχανα ξαφνικά τα tabs

Έγινε επεξεργασία από Guest
Link to comment
Share on other sites

130 mb το Facebook app.

Μου έρχεται να το πετάξω και να μπαίνω μόνο από τον Chrome

Το εχω κανει εδω και ~2χρονια.

Και για να εισαι και ακομα πιο ok, μπαινε και απο καναν αλλο browser, γιατι ο Chrome ειναι μεγαλη μπαταριορουφηχτρα.

Link to comment
Share on other sites

Για να χάνεις τα tabs σημαίνει ότι κλείνεις τον Chrome τελείως. Εμένα τρέχει στο background σχεδόν πάντα.

Αυτό πρέπει να γίνεται όταν πατάω κανένα clear all tasks ή κάτι παρόμοιο. Το θέμα είναι να μην χάνονται καθόλου (ή απλά να μπορώ να κάνω επαναφορά με one button or something)

Link to comment
Share on other sites

ο μοναδικος λογος που δε μπαινω μεσω του browser στο fb , ειναι οτι δε μου ανεβαζει το text box ΠΑΝΩ απο το πληκτρολογιο οταν παω να γραψω κατι..

σας συμβαινει και σε σας αυτο ; τον boat χρησιμοποιω

btw τρελη μπαταριορουφηχτρα ειναι και ο messenger του φβ.

edit: δοκιμασα μολις με τον default του note2 και παιζει αψογα! με τον boat δε μπορεις..Τραγικοοοο

Έγινε επεξεργασία από GoMaR
Link to comment
Share on other sites

Δε φοβάμαι το cloud, αλλά αυτό δε σημαίνει ότι με βολεύει κιόλας.

Διαδικασία:

1. Κατεβάζω κάποια καινούρια τραγούδια.Και συνεχίζεις να το κάνεις

2. Περνάω tags/εξώφυλλα/info που λείπουν.Και συνεχίζεις να το κάνεις

3. Συγχρονίζω το κινητό μου με τα Recently Added. Είναι δυναμική λίστα στο iTunes που μου φέρνει ότι μπήκε στο Library τον τελευταίο μήνα.Και συνεχίζεις να το κάνεις, αφού τα περνάει μόνο του το play music ως recently added τα τραγούδια τα οποία τα τραβάει από το itunes

4. Τα ακούω στο λεωφορείο πήγαινε/έλα στη δουλειά και τα βαθμολογώ. Και συνεχίζεις να το κάνεις κάνοντας ένα thumbs up άμα σε αρέσει αλλιώς κάνεις thumbs down.

5. Όταν δεν έχω κάτι καινούριο, συγχρονίζω τα Favorites που είναι επίσης δυναμική λίστα με όσα έχουν 3 αστέρια και πάνω. Έτσι έχω συνεχώς αλλαγές και δυναμικές λίστες στο κινητό να ακούω.Το ίδιο με πριν που έκανες thumbs up και thumbs down και τα κατατάσσει κιόλας και ανάλογα τι ακούς σου προτείνει άλλα τραγούδια με το listen now.

- κατά τους συγχρονισμούς, επειδή ότι έχω είναι 320kbps, τα έκανε αυτόματα το iTunes resample στα 128, γιατί στο λεωφορείο δεν καίγομαι και για την καλύτερη ποιότητα, αλλά και δεν είχα χώρο για να βάλω στα 320. Η λίστα Favorites είναι περίπου 1500 τραγούδια κι ανανεώνεται συνεχώς. Δεν μπορώ να καταλάβω Αυτό δεν το κάνει σίγουρα αλλά υπάρχουν τόσα άλλα προγράμματα που μπορούν να το κάνουν αυτό. Επίσης τώρα το oneplus 64άρι το πήρες; Αν ναι ποιος ο λόγος να ανησυχείς άμα τα έχεις 320 ή 192;

Προς το παρόν βρήκα το iSync, που λειτουργεί με usb & wifi, αλλά δεν κάνει το resample για αυτό και δεν το έχω αγοράσει ακόμα.

Πες μου λοιπόν, βήμα βήμα, τι πρέπει να κάνω για να συνεχίσω να το κάνω αυτό και με ποιό τρόπο θα με βόλευε το Cloud/PlayMusic

Γενικά το resample δύσκολα θα το βρεις σαν χαρακτηριστικό. Αλλά σου είπα άμα το θες ντε και καλά βάλε ένα ακόμα προγραμματάκι στο pc.Αυτά από εμένα.

Link to comment
Share on other sites

Γενικά το resample δύσκολα θα το βρεις σαν χαρακτηριστικό. Αλλά σου είπα άμα το θες ντε και καλά βάλε ένα ακόμα προγραμματάκι στο pc.Αυτά από εμένα.

Thanx για τις υποδείξεις. Τα τραγούδια όμως, ποιός ο λόγος να τα έχω στο cloud; Αυτό δεν καταλαβαίνω... Δηλαδή αν βγάλω τη λίστα favorites πχ και βάλω άλλη και μετά θέλω να τη βάλω πίσω, θα πρέπει να κατεβάζω από το cloud ~1500 τραγούδια που περιέχει;

(επίσης το thumbs-up/down δε με βολεύει, θέλω αστέρια 1-5)

Link to comment
Share on other sites

Ταχύτατο media scan, βολικό -για εμένα- ui, 10 band EQ, ξεχωριστές ρυθμίσεις για μπάσο και πρίμα. Αν θες, κατέβασε το trial να δεις αν σου κάνει

Καλά... τα σπάει το πρόγραμμα!

Από καλύτερο ήχο, καλύτερη απεικόνιση άλμπουμ, μέχρι σταμάτα ξεκίνα με βγάλε βάλε το καρφί χωρίς να μένει στο παρασκήνιο.

Link to comment
Share on other sites

Καλά... τα σπάει το πρόγραμμα!

Από καλύτερο ήχο, καλύτερη απεικόνιση άλμπουμ, μέχρι σταμάτα ξεκίνα με βγάλε βάλε το καρφί χωρίς να μένει στο παρασκήνιο.

Και εντολές μέσω MLG ( Motion Launch Gestures ) δέχεται το άτιμο.

Dockάρεις στο αμάξι και με ένα πέρασμα του δαχτύλου από την κλειστή οθόνη κάνεις ότι γουστάρεις ( play/pause/next/previous/shuffle-on-off/playlist change ) [ εννοείται δέχεται και αντίστοιχα φωνητικές εντολές ].

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα προχτές το Next browser και έχω ενθουσιαστεί με το πόσο καλός είναι σε σχέση με τον Dolphin που είχα. Μόνο που το Swiftkey δεν βγάζει προτεινόμενες λέξεις κατά την πληκτρολόγηση.

Καμιά ιδέα ; :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.