Jump to content



Ερώτηση σχετικά με αγορές μέσω e-shop - Crazy Sundays


kreach

Recommended Posts

Παρατήρησα σήμερα πως, μερικά προϊόντα (ένα εκ των οποίων με ενδιέφερε) είναι... εξαντλημένα! :wassat:

Μέχρι τώρα ήξερα πως γίνονται παραγγελίες τηλεφωνικά σε εργάσιμες μέρες...

Για πείτε μου, πως θα μπορούσα να παραγγείλω κάτι Κυριακάτικα? Όχι τίποτα, μην χάσω άλλη προσφορά crazy sundays :p

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα σήμερα πως, μερικά προϊόντα (ένα εκ των οποίων με ενδιέφερε) είναι... εξαντλημένα! :wassat:

Μέχρι τώρα ήξερα πως γίνονται παραγγελίες τηλεφωνικά σε εργάσιμες μέρες...

Για πείτε μου, πως θα μπορούσα να παραγγείλω κάτι Κυριακάτικα? Όχι τίποτα, μην χάσω άλλη προσφορά crazy sundays :p

Οταν αγορασα κατι απο crazy sundays και ηταν εξαντλιμενο μου το στειλαν οταν εκαναν την παραλαβη( 10-15 μερες μετα)και πληρωσα οσο εκανε η προσφορα και οχι την κανονικη τιμη.

Δεν το επιασα αυτο με το τηλεφωνικα,αν θες εξηγησε λιγο.Παρειγγειλετο απο το site και θα στο στειλουν οταν παραλαβουν.Βεβαια ειναι λιγο χαζομαρα να το βαλουν προσφορα εφοσον δεν εχουν stock αλλα ποιος ξερει με τι σκεπτικο γινεται αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Βεβαια ειναι λιγο χαζομαρα να το βαλουν προσφορα εφοσον δεν εχουν stock αλλα ποιος ξερει με τι σκεπτικο γινεται αυτο.

Ίσως να έχουν περιορισμένο απόθεμα οπότε με αυτόν τον τρόπο ελαχιστοποιούν τις παραγγελίες. Ίσως απλά μιλάμε για κράχτες που βολεύουν να υπάρχουν στην λίστα των προσφορών για ευνόητους λόγους.

Link to comment
Share on other sites

@Jericho

Μου λες πως όταν λένε "εξαντλημένο" στη λίστα με τα προϊόντα των crazy sundays, εννοούν πως μπορείς να τα παραγγείλεις (στην τιμή προσφοράς) και απλά θα υπάρξει καθυστέρηση?

@yanni

Δεν σ' έπιασα...

Εάν βέβαια ισχύει η παραπάνω υπόθεση (πως μπορείς να αγοράσεις "εξαντλημένα" προϊόντα) τότε ναι σε καταλαβαίνω σε ένα βαθμό όμως. Γιατί να το κάνουν αυτό ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ κι όλας μέρα?

Link to comment
Share on other sites

Αν έχουν παρατηρήσει ότι λαμβάνουν τηλέφωνα για εξαντλημένες προσφορές από πελάτες που λένε "ας δοκιμάσω και δεν χάνω και τίποτα" τότε έχει λογική η παραπάνω υπόθεση.

Βέβαια το πιθανότερο, κατά την γνώμη μου, είναι τα εξαντλημένα να μοιράζονται εσωτερικά ή να μην υπάρχουν εξ αρχής και απλά να βολεύουν στο να υπάρχει ποικιλία προϊόντων στο newsletter, αλλά και να δημιουργούν ποιο έντονα την αίσθηση στον κόσμο ότι το κατάστημα βάζει πολλές και καλές προσφορές.

Εγώ προσωπικά από το e-shop περιμένω τα χειρότερα, αλλά εντάξει εγώ έχω και παρελθόν με το εν λόγω κίτρινο.

Link to comment
Share on other sites

Για πείτε μου, πως θα μπορούσα να παραγγείλω κάτι Κυριακάτικα? Όχι τίποτα, μην χάσω άλλη προσφορά crazy sundays :p

Κάνεις online παραγγελία τη στιγμή που το βλέπεις. [προτείνεται να μπαίνεις στην αλλαγή από Σάββατο προς Κυριακή, που αλλάζει ο κατάλογος των προσφορών]. Αν υπάρχει διαθέσιμο το αντικείμενο θα το έχεις as soon as possible. Αν υπάρχει προγραμματισμένη παραλαβή για μεταγενέστερη ημερομηνία, το παραλαμβάνεις εκείνη την ημερομηνία.

Αν εν τω μεταξύ εξαντληθεί [σκέψου ότι οι παραγγελίες γίνονται σε μη εργάσιμη μέρα και ώρα], τότε θα σου στείλουν ένα e-mail που είτε θα σου λέει ότι δεν υπάρχει άμεσα διαθέσιμο και θα το παραλάβεις σε μια βδομάδα, είτε θα σου προτείνει κάποιο άλλο αντίστοιχο προϊόν, σε αντίστοιχη τιμή

Link to comment
Share on other sites

Ίσως απλά μιλάμε για κράχτες που βολεύουν να υπάρχουν στην λίστα των προσφορών για ευνόητους λόγους.

Και εγω αυτο καταλαβα οτι μαλλον με το crazy sundays δινουν το stock οπως πχ αν δεις πολλες φορες εχει το ιδιο αντικειμενο 2-3 φορες αλλα με διαφορετικο χρωμα(π.χ. ενα ποντικι)

@Jericho

Μου λες πως όταν λένε "εξαντλημένο" στη λίστα με τα προϊόντα των crazy sundays, εννοούν πως μπορείς να τα παραγγείλεις (στην τιμή προσφοράς) και απλά θα υπάρξει καθυστέρηση?

Αν το γραφει απο την αρχη (που συμβαινει συχνα )μπορεις να το παραγγειλεις,τουλαχιστον ετσι εγινε σε μενα 2 φορες.Αν στα μεσα της εβδομαδας το δειξει εξαντλημενο βαση λογικης δεν θα το παρεις με την προσφορα οταν το φερουν και οταν το φερουν.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.