Jump to content



Eπιλογη καρτας γραφικων ati 6970 η gtx 570


9000+rpm

Recommended Posts

Ειστε χαζοι και οι 4 ( ελπιζω να μην φαω report παλι :p )

Η τεχνολογία Intelligent Frame Creation PRO παίρνει το κανονικό σήμα των 50Hz και το μετατρέπει σε 200Hz. Αυξάνοντας τον αριθμό των καρέ σε 200 καρέ/δευτ., εξασφαλίζει πιο φυσική μετάβαση από την μία εικόνα στην άλλη, και εικόνες με μεγάλη ευκρίνεια ακόμα και σε σκηνές με έντονη κίνηση.

Με 2 λογια τα 200hz ειναι ΨΕΥΤΙΚΑ, παιρνει το απλο σημα το PAL στα 50hz και του βγαζει τα ματια για να φαινεται και καλα πιο smooth, ( προστιθοντας εξτρα input lag στο ενδιαμεσο ) η συγκεκριμενη τηλεοραση δεχεται μεχρι 60hz οπως ολες. Τα 3D PC monitor μπορουν να δεχθουνε σημα 120hz απτην πηγη ( καρτα γραφικων στην δικια μας περιπτωση μεσω dvi dual link ) οι τηλεορασεις ΟΧΙ.

motion blur και ghosting βλεπεις σε TN αμα κοβει το ματι σου, δεν θα βλεπεις και σε IPS ? Στην δικια μου λιγο να αρχισει η καμερα να κουνιεται φαινεται οτι κατι δεν παει καλα με την εικονα, μονο σε crt μπορεις να χαρεις παιχνιδι με μηδενικη θολουρα στην κινηση. Μεχρι τις SED OLED κλπ εχουμε καιρο ακομα.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 228
  • Created
  • Last Reply
Ειστε χαζοι και οι 4 ( ελπιζω να μην φαω report παλι :p )

:offtopic2:ρε φιλε λες να μην το ξερω, δεν ξερω απο τεχνολογια νομιζεις...το ξερω οτι ειναι 50/60 ολες αυτες...ομως το κανουν smooth...στοιχηματιζω πως δεν εχεις κατσει να παιξεις καμια 20αρα παιχνιδια με 100/200 να δεις που δεν υπαρχει tearing, και δεν γινεται αντιληπτη η αλλαγη των εικονων, ειναι ολα smooth, μονο το stuttering δεν καλυπτει.

καταρχην το σκαναρισμα των 200/100 hz, εχουν δυνατοτητα καθαροτητας και ομαλοποιησης...καμια σχεση τα fps games, ή racing...δεν χρειαζομαι vsync πλεον, επειδη εξαλειφει η οθονη τις γραμμες...δεν πληρωνεις φασολια...:T::OT:

Link to comment
Share on other sites

Να δω καποιον να πέζει σε 42'' κανα Strategy ή κανα shoot em up να λιώσω στο γέλιο!Θα σε βαράν και μεχρι να γυρίσεις με το mouse, το game θα εχει φορτώσει αλλο χάρτη χαχαχαχα!

Η αναλυση και το μεγεθος της οθονης δεν επηρρεαζει τοσο το sensitivity οσο νομιζεις, και ακομα και αν υπαρχει προβλημα απλα χρησιμοποιεις την φορμουλα απο εδω και βλεπεις ποσα dpi χρειαζεσαι για να μην κανει skip ο κερσορας τα πιξελ -> worthless information about your worthless mouse

Γενικα ομως ειναι οντως fail η φαση γιατι δεν μπορεις στις 42 ιντσες να πηγαινεφερνεις ευκολα τα ματια σου απτις ζωτικες πληροφοριες του hud ( υγεια πυρομαχικα κλπ ) στο κεντρο της οθονης και τουμπαλιν, οποτε σε τετοιες φασεις συνδεεις ενα gamepad αραζεις πισω στα 3-4 μετρα χαμηλωνεις το fov στις 60 μοιρες και απλα αποφευγεις παιζεις multiplayer με αλλους που παιζουν απο γραφειο ( εκτος αμα εισαι μαζοχας :p )

Το πιο fail ειναι η αισθηση που εχει το ταδε shoot em up σε cf/sli, παρολαυτα καποιοι αδυνατουν να το χωνεψουν και επιμενουν πως σε συγκριση με μονη καρτα δεν υπαρχει καμια διαφορα στο gameplay :S

Link to comment
Share on other sites

1,7 εδώ...

Ποια???Η μυωπία!!!???:getlost:

Ρε παίδες είναι δυνατόν να είστε με 40άρες και 42άρες σε απόσταση 2μ και λιγότερη και να σερφάρετε ή το οτιδίποτε και τα μάτια σσας να είναι στη θέση τους!!!:hang3:

Link to comment
Share on other sites

Ποια???Η μυωπία!!!???:getlost:

Ρε παίδες είναι δυνατόν να είστε με 40άρες και 42άρες σε απόσταση 2μ και λιγότερη και να σερφάρετε ή το οτιδίποτε και τα μάτια σσας να είναι στη θέση τους!!!:hang3:

δεν διαφωνω, κανεις λογικος ανθρωπος δεν διαφωνει σε αυτο...πλην ομως ειναι θεμα συνηθειας φιλε μου, εγω εχω μια 40αρα σε λιγοτερο απο 2 μετρα και ειμαι χαρα παιζω και μια χαρα σερφαρω, γουστα ειναι αυτα και συνηθεια, στην αρχη μου ξινιζε και λεω ειναι χαλι, αλλα μετα δεν παιζει να γυρισω σε μικροτερη οθονη ΞΕΝΕΡΩΝΩ και ζοριζομαι να ΔΩ... :sick:

α και η επιστημη εχει απορριψει τον μuθο μεγαλη οθονη, κοντα, και μυωπια, δεν ισχυει και δεν σχετιζεται... ;):p:rubik:

Link to comment
Share on other sites

δεν διαφωνω, κανεις λογικος ανθρωπος δεν διαφωνει σε αυτο...πλην ομως ειναι θεμα συνηθειας φιλε μου, εγω εχω μια 40αρα σε λιγοτερο απο 2 μετρα και ειμαι χαρα παιζω και μια χαρα σερφαρω, γουστα ειναι αυτα και συνηθεια, στην αρχη μου ξινιζε και λεω ειναι χαλι, αλλα μετα δεν παιζει να γυρισω σε μικροτερη οθονη ΞΕΝΕΡΩΝΩ και ζοριζομαι να ΔΩ... :sick:

α και η επιστημη εχει απορριψει τον μuθο μεγαλη οθονη, κοντα, και μυωπια, δεν ισχυει και δεν σχετιζεται... ;):p:rubik:

χαχα :rofl: λεβέντη κανε μου τη χάρη και πές μου τι λέει η επιστήμη για την επιληψία και την αποβλάκωση σε αυτή την περίπτωση :tomato:! Δεν απόρισες ποτέ ..μα ποτέεε γιατι οι πίσω θέσεις στο σινεμά ειναι ανάρπαστες?:hang3: Τωρα το πέζεις σωστά και σερφάρεις σωστα...ελα φίλος γελάν και τα τσιμέντα (φιλικά παντα :p)!

Μεγάλες οθώνες ...προσωπική γνώμη...ειναι μόνο για Simulators κανα FIFA με παρέα και κάνα Adventure! Ναι να πέζεις σε μεγάλη οθώνη κανα FSX ή F1 να γουστάρεις μαζί σου *!Αλλα..(απαντώτας εν μέρη και στο θέμα της ανάλυσης και sens στο mouse) ..για το θεό δλδ θα πέξεις sniper στο BC2 ή κανα Starcraft ? :suicide:Αδερφέ στο 5 λεπτο εγγυημένα ή τα μάτια σου θα γίνουν έτσι :o ... :haha: ή θ'αρχήσεις τα ψυχοφάρμακα ...:crazy: και στις 2 περιπτώσεις epic FAIL! :beer:

* (βεβαια για μένα μακράν καλύτερα και εδώ Eyefinity)

Επιστρέφωντας στο θέμα λοιπόν (Sorry για το trolling/spaming) αν πάς για με μία οθόνη και οι 2 κάρτες ειναι μια χαρα... βέβαια σαν value/performance η ΑΤΙ ειναι το τοπ!

Αν πας για παραπάνω οθόνες η ΑΤΙ ειναι μονόδρομος!Ετσι απλά!

Link to comment
Share on other sites

Να δω καποιον να πέζει σε 42'' κανα Strategy ή κανα shoot em up να λιώσω στο γέλιο!Θα σε βαράν και μεχρι να γυρίσεις με το mouse, το game θα εχει φορτώσει αλλο χάρτη χαχαχαχα!

Ταιριαζει με την συζητηση περι 42 ιντσων μονιτορ....

stupidgeekgirl.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.