Jump to content



Ειδήσεις απο την Ελλάδα και όλο τον κόσμο (NewsLab)


Lakisss

Recommended Posts

Ναι.... βαφτίσαμε την ανεπάρκεια διαματυρία τώρα.

Παντελώς ανεπαρκή είναι τα τυπάκια εκει που προγκάνε. Υπο την προστασία της αγέλης πάντα, και ποτέ κατά μόνας. Και είναι ανεπαρκή, γιατί δεν είναι σε θέση να προβάλλουν ένα επιχείρημα με ηρεμία, ή να αντικρούσουν μια θέση με νηφαλιότητα και πολιτισμό, αξίες που κανονικά θα έπρεπε να υπαγορεύονται απο την μόρφωση που λαμβάνουν. Αλλά δε βαριέσαι... Ο τραμπούκος έχει πάντα περισσότερη πέραση στη χώρα. Τέτοιοι κυβερνήσαν μέχρι τώρα, τέτοιοι θα παραλάβουν τα ηνία μετά.

Η παιδεία δεν αγοράζεται αγαπητέ.

Mιλάς για τον υπουργό, που όποτε τα βρίσκει δύσκολα, είτε με έναν είτε με πολλούς (όπως και τώρα) τον βαφτίζει ΣΥΡΙΖΑ / ΑΝΤΑΡΣΥΑ και μιλάει με τον ποιο απαξιωτικό τρόπο.. Σόρρυ, αλλά σε τέτιους ανθρώπους θα πας με ότι μέσα έχεις, δεν θα πας με το σεις και με το σας. Αν πήγαιναν με το σεις και με το σας δεν θα έδινε σημασία, ίσως να τους απομάκρυνε και κανείς σεκιουριτάς, +πόντοι για τον Άδωνη..

Καμιά ανεπάρκεια δεν είδα, σου υπογράφω ότι οι μισοί από εκεί μέσα θα μπορούσαν να σταθούν απέναντι του 1 προς 1, το θέμα είναι ότι αυτό δεν θα το έδειχναν γιατί σιγά μην καθόταν η υπουργάρα να δώσει σημασία..

Ομιλία του υπουργού ήταν και σκοπός τους ήταν να την διαλύσουν, δεν ήταν ανοιχτή συζήτηση να πάνε να συζητήσουν "με νηφαλιότητα και πολιτισμό".

Περί παιδείας που δεν αγοράζεται, συμφωνώ απολύτως, ο συγκεκριμένος υπουργός όμως διαφωνεί.. Ένας από τους λόγους εξάλου που γούσταρα αυτό το στραπάτσο.. Νόμιζε ο τύπος ότι θα ξαναγίνει Χάρβαρντ..

Link to comment
Share on other sites

Eισαγγελέας για «αμαρτωλά» δάνεια και πλαστά τιμολόγια στην Ένωση Αγροτικών Συνεταιρισμών Θεσσαλονίκης

Tα οποία δάνεια των Αγροτικών Συνεταιρισμών που παίρνανε από την Αγροτική Τράπεζα τα πλήρωσε ο Έλληνας φορολογούμενος για να μην πάει για λουκέτο η τράπεζα αφενός και για να μη γίνουν κακοί με τους εμπλεκόμενους αγρότες οι πολιτικοί αφετέρου.

Link to comment
Share on other sites

Από ότι βλέπω άλλα διαβάζετε, άλλα καταλαβαίνετε και σε άλλα απαντάτε.

[MENTION=6460]3likos[/MENTION]

Από το ίδιο το κείμενο που παρέθεσες, ξεκάθαρα φαίνεται ότι δεν μιλάω για τις πολιτικές/ιδεολογικές τους αντιλήψεις. Συμφωνώ μαζί σου αλλά βλέπω ότι απαντάς όπως σε βολεύει (και όχι όπως έχω γράψει)

[MENTION=2868]Myralis[/MENTION]

Εσύ συγχαρητήρια! Μην χαίρεσαι, ειρωνικά το λέω.

Για αρχή γράφεις

Αν όπως λέει ο ίδιος τα λεφτά τα πλήρωσε από την τσέπη του, μπράβο του, αλλά νομίζω πως θα έπρεπε να κάνει σημαντικότερα πράγματα από κοινωνικές επισκέψεις, όπως κάτι για την έλλειψη ορθοπεδικής βάρδιας από το νοσοκομείο της Ιεράπετρας, αυτή είναι η δουλειά του..

και μετά γράφεις

Καμιά ανεπάρκεια δεν είδα, σου υπογράφω ότι οι μισοί από εκεί μέσα θα μπορούσαν να σταθούν απέναντι του 1 προς 1, το θέμα είναι ότι αυτό δεν θα το έδειχναν γιατί σιγά μην καθόταν η υπουργάρα να δώσει σημασία..

Δηλαδή την μία τον θέλεις έτσι, την άλλη αλλιώς. Αν ο χρόνος δεν ήταν πρόβλημα και μπορούσε να βρίσκεται σε δύο μέρη ταυτόχρονα, τότε μαζί σου. Προς το παρόν παραδέξου ότι πέταξες inconsistency για να δικαιολογήσεις την έχθρα σου για το απέναντι κόμμα (επειδή κυρίως είναι απέναντι)

Το άλλο με την πορεία τι μου το έβαλες? Εκείνη η διαδήλωση δεν ήταν που όταν τελικά τέλειωσε βγήκε ο κόσμος εθελοντικά να μαζέψει τα σκουπίδια? Αυτό μου δείχνεις για να συγκρίνεις διαφορά παιδείας?

Για θέματα παιδείας επιπέδου, οι βόρειοι λαοί πιστεύω είναι έτη φωτός μπροστά από εμάς. Προσωπικό παράδειγμα, όταν πρόσβαλα εμμέσως (κι ευθέως) ένα άτομο από σουηδία. Με την συμπεριφορά του κυριολεκτικά με άφησε μα-λα-κα. Και όχι, δεν μουρμούριζε έπειτα επί μια ώρα επειδή τον είχα βρίσει. Με έβαλε στην θέση μου και με σεβάστηκε ταυτόχρονα.

Δεν πιστεύω απέχει πολύ από τον κανόνα αφού και άλλοι δείχνουν αξιοσέβαστη συμπεριφορά.

Mιλάς για τον υπουργό, που όποτε τα βρίσκει δύσκολα, είτε με έναν είτε με πολλούς (όπως και τώρα) τον βαφτίζει ΣΥΡΙΖΑ / ΑΝΤΑΡΣΥΑ και μιλάει με τον ποιο απαξιωτικό τρόπο.. Σόρρυ, αλλά σε τέτιους ανθρώπους θα πας με ότι μέσα έχεις, δεν θα πας με το σεις και με το σας. Αν πήγαιναν με το σεις και με το σας δεν θα έδινε σημασία, ίσως να τους απομάκρυνε και κανείς σεκιουριτάς, +πόντοι για τον Άδωνη..

Ενώ τώρα ε? Πόντοι για αυτούς που έκαναν τα παράπονα (πρόσεξε: δεν λέω καν τους ψηφοφόρους του τάδε κόμματος. τώρα που το σκέφτομαι, εσείς το γυρίσατε στο πολιτικό. εγώ αναφέρθηκα αρχικά σε συμπεριφορές και γενίκευσα ως προς το race). Είμαι περίεργος να δω τι εντυπώσεις θα πάρω αν το δείξω αυτό με subtitles σε γνωστούς μου. (όχι δεν το κάνω. βαριέμαι την διαδικασία να το περάσω σε κινητό με subs και, από ότι φαίνεται, προτιμώ να σπαταλάω τον χρόνο μου να γράφω στο lab)

Ομιλία του υπουργού ήταν και σκοπός τους ήταν να την διαλύσουν, δεν ήταν ανοιχτή συζήτηση να πάνε να συζητήσουν "με νηφαλιότητα και πολιτισμό".

Τώρα μάλιστα. Τι το παιδεύουμε λοιπον?

colt3003

Η νηφαλιότητα και πολιτισμός πρέπει να είναι για φλωράκια.

Δεν συμφωνείς με τις πεποιθήσεις μας? Ντου και ξύλο!

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν παραδέξου ότι πέταξες inconsistency για να δικαιολογήσεις την έχθρα σου για το απέναντι κόμμα

Κανένα inconsistency. Να κάνει σημαντικότερα πράγματα από κοινωνικές επισκέψεις, δηλαδή να κάνει την δουλειά του στο υπουργείο Υγείας στην Ελλάδα. Και μετά γράφω, ότι σιγά μην κάτσει να δώσει σημασία σε 1-2 ανθρώπους (αν ήταν μόνο 1-2) που θα τον προκαλούσαν σε "πολιτική διαμάχη".

Το άλλο με την πορεία τι μου το έβαλες? Εκείνη η διαδήλωση δεν ήταν που όταν τελικά τέλειωσε βγήκε ο κόσμος εθελοντικά να μαζέψει τα σκουπίδια? Αυτό μου δείχνεις για να συγκρίνεις διαφορά παιδείας?

Το έβαλα επειδή θυμόμουν ότι διαμαρτύρονταν οι Άγγλοι για τις τιμές και έκαναν διαδηλώσεις κτλ. Δεν θυμάμαι τι έκαναν με τα σκουπίδια. Θυμάμαι κάτι με σκουπίδια αρκετούς μήνες μετά. Αλλά γιατί πετάς το μπαλάκι αλλού? Σου απάντησα ότι ΝΑΙ, και οι Άγγλοι και οποιοσδήποτε μπορούν να συμπεριφερθούν έτσι όταν οι πολιτικοί τους κάνουν λακαμίες.

Και εφόσον είμαστε Αγγλία, ήταν σωστή συμπεριφορά που βγήκαν στους δρόμους και πανηγύριζαν όταν πέθανε η Θάτσερ?

Τώρα μάλιστα. Τι το παιδεύουμε λοιπον?

Η νηφαλιότητα και πολιτισμός πρέπει να είναι για φλωράκια.

Δεν συμφωνείς με τις πεποιθήσεις μας? Ντου και ξύλο!

Εσείς το παιδεύετε. Δεν είπα ποτέ ότι πήγαν εκεί να συζητήσουν. Σου εξήγησα, δεν θα γινόταν συζήτηση, θα γινόταν άσχετοι μονόλογοι όπως οι πρόσφατες συνομολίες Πούτιν-Ομπάμα.

Κανένα Ντου και κανένα Ξύλο.

εδιτ1

Μου αρέσει που συγκεντρώνεστε στην συμπεριφορά των φοιτητών. Για την συμπεριφορά του Άδωνη μετά ούτε λόγος.. "Είναι όλοι Κομμουνιστές του ΣΥΡΙΖΑ".. Είναι αυτό συμπεριφορά υπουργού?

εδιτ2

http://left.gr/news/mia-apantisi-apo-londino-ston-adoni-georgiadi

Καλημέρα σας.

Έγινε επεξεργασία από Myralis
Link to comment
Share on other sites

Mιλάς για τον υπουργό, που όποτε τα βρίσκει δύσκολα, είτε με έναν είτε με πολλούς (όπως και τώρα) τον βαφτίζει ΣΥΡΙΖΑ / ΑΝΤΑΡΣΥΑ και μιλάει με τον ποιο απαξιωτικό τρόπο.. Σόρρυ, αλλά σε τέτιους ανθρώπους θα πας με ότι μέσα έχεις, δεν θα πας με το σεις και με το σας. Αν πήγαιναν με το σεις και με το σας δεν θα έδινε σημασία, ίσως να τους απομάκρυνε και κανείς σεκιουριτάς, +πόντοι για τον Άδωνη..

Έτσι... θα γίνεις ίδιος και χειρότερος αυτού που απεχθάνεσαι προς άγραν εντυπώσεων. Nice

Ομιλία του υπουργού ήταν και σκοπός τους ήταν να την διαλύσουν, δεν ήταν ανοιχτή συζήτηση να πάνε να συζητήσουν "με νηφαλιότητα και πολιτισμό".

Αυτό είναι ακόμα πιο θλιβερό. Ειλικρινά ήλπιζα να παρακολουθούσα μόνο κάποιους με ένδεια επιχειρημάτων. Το ότι δεν ήταν τελικά συζήτηση αλλά ομιλία, και το μόνο ζητόυμενό τους ήταν η διάλυσή της, μαρτυράει δυστυχώς άλλα, χειρότερα πράγματα. Χούντα και φασισμό μαρτυράει. ''Δεν θα μιλήσεις, γιατί δεν γουστάρω να μιλήσεις''.

αυτοί είναι οι νέοι δημοκράτες ?? αυτοί θα φτιάξουν το κόσμο και θα είναι ανεκτικοί στη γνώμη του άλλου (όπως αρέσκονται να κατηγορούν όποιον διαφωνεί μαζί τους) ??

Ο Παττακός και ο Παπαδόπουλος θα έχουν σκάσει στα γέλια εκεί πάνω/κάτω ....

Και για να μένουμε και ον τόπικ:

Ιερέας έταζε δουλειά σε άνεργους | κοινωνια | ethnos.gr

''...με τη βοήθεια του θεού θα σου βρω εργασία τέκνον μου...''

Link to comment
Share on other sites

Από ότι βλέπω άλλα διαβάζετε, άλλα καταλαβαίνετε και σε άλλα απαντάτε.

[MENTION=6460]3likos[/MENTION]

Από το ίδιο το κείμενο που παρέθεσες, ξεκάθαρα φαίνεται ότι δεν μιλάω για τις πολιτικές/ιδεολογικές τους αντιλήψεις. Συμφωνώ μαζί σου αλλά βλέπω ότι απαντάς όπως σε βολεύει (και όχι όπως έχω γράψει)

Δε νομίζω να καταλαβα κάτι λάθος. Μιλησες για αναρμοστη συμπεριφορά και μάλιστα απο ανθώπους που δεν ειναι και φτωχοι.

Και απάντησα ότι πρωτον δε λεγεται αναρμοστη συμπεριφορά λέγεται πολιτικός ακτιβισμός-κριτική-διαμαρτυρία όπως θες πες το και δεν πάει αναλογα με το εκαθαρριστικο.

Τι θα πει δε μίλησες για τις πολιτικές/ιδεολογικές τους αντιλήψεις? Η πράξη τους εξαρχής ειναι πολιτική και πηγάζει προφανώς απο τις αντιλήψεις τους. Αυτό προσπαθούσα νε εξηγησω άλλωστε, ότι πηγαζει κυρίως απο εκει και όχι απο την οικονομική τους θέση, γιατι αν οι πραξεις πηγάζαν μονο από την οικονομική θέση τότε τώρα όλοι οι θιγμένοι αυτού του κόσμου θα ήταν ενωμένοι απέναντι στους έχοντες. Δε βλέπω όμως να γίνεται κάτι τέτοια άρα δεν αρκει η οικονομική θεση για να τους ενωσει, γιατι κάτι τους διασπά(ιδεολογία).

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=1167]colt3003[/MENTION] Ω ναι, Δημοκρατία είναι ο διάλογος και η ανταλλαγή επιχειρημάτων.

Τι από όλα αυτά πήγε να κάνει εκεί ο Άδωνης? Τίποτα..

Πήγε να μιλήσει, και να δείξει από τα ελληνικά μίντια ότι είναι φοβερός υπουργός. Τελικά μίλησαν άλλοι (στο link παραπάνω δείχνει ότι δεν ήταν όλοι φοιτητές), που δεν έχουν ποτέ δυνατότητα να ακουστούν και τα Ελληνικά μίντια βέβαια προβάλλουν τα δικά τους.

Να πήγαινε να διδάξει Δημοκρατία και να τον έτρωγαν ζωντανό να το καταλάβω, αλλά δεν πήγε για αυτό, για να προπαγανδίσει το θεάρεστο έργο της κυβέρνησης πήγε, χωρίς καμία δημοκρατική διάθεση. Φρόντισε μετά να τους χαρακτηρίσει πολιτικούς του αντιπάλους και να τους μειώσει.

Λέτε για την συμπεριφορά των ξένων, στο εξωτερικό όμως η εξουσία ξέρει και να ακούει τα αιτήματα των διαμαρτυρομένων και πολλές φορές να δίνει αυτά που ζητάνε, στην Ελλάδα στέλνουν τα ΜΑΤ.. Θα βάλω το βράδυ τι έγινε εδώ και τι κατάφεραν οι φοιτητές μετά από Κατάληψη λιγότερο από μιας εβδομάδας, μόνο ενός ορόφου (που δεν χρησιμοποιείται ιδιαίτερα) του Πανεπιστημίου...

Στάλθηκε από το Android κινητό μου με το Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

το ότι ''κόπηκαν'' έξαφνα οι έχοντες για την υγεία των μη εχόντων

επειδή το βλέπω πολύ συχνά αυτό. Μπορείτε να το εξηγήσετε γιατί κάποιος που "έχει" δεν πρέπει να ενδιαφέρεται για τα κοινά. Τα πιστεύω και τις ιδέες του καθενός τα καθορίζει η οικονομική κατάσταση της οικογένειας;

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με πληροφορίες οι άτυχοι μετανάστες ξεκίνησαν από τα τουρκικά παράλια μαζί με τον διακινητή που είχαν πληρώσει. Κάποια στιγμή εκείνος τους εγκατέλειψε και έμειναν μόνοι και αβοήθητοι στη λέμβο που ανατράπηκε.

O διακινητής, πήδηξε στο νερό... θυσιάστηκε ο άνθρωπος για να μην επιβαρύνει τη βάρκα...

Κρίμα που η θυσία του δεν έπιασε τόπο και τελικά το βάρος ήταν τόσο μεγάλο που η βάρκα ανατράπηκε στην κατά τα άλλα γαλήνια θάλασσα... Είναι επικίνδυνες οι βάρκες, ποτέ δεν τις γούσταρα...

Link to comment
Share on other sites

επειδή το βλέπω πολύ συχνά αυτό. Μπορείτε να το εξηγήσετε γιατί κάποιος που "έχει" δεν πρέπει να ενδιαφέρεται για τα κοινά. Τα πιστεύω και τις ιδέες του καθενός τα καθορίζει η οικονομική κατάσταση της οικογένειας;

γιατι ρε φιλε οποιος εχει $$$ ειναι δεξιος, κεφαλαιο, καπιταλας, λαμογιο και εχει και αθηναικες πινακιδες.

Link to comment
Share on other sites

επειδή το βλέπω πολύ συχνά αυτό. Μπορείτε να το εξηγήσετε γιατί κάποιος που "έχει" δεν πρέπει να ενδιαφέρεται για τα κοινά. Τα πιστεύω και τις ιδέες του καθενός τα καθορίζει η οικονομική κατάσταση της οικογένειας;

''Τα ψίχουλα γίνονται με κόπο, τα λίγα με τρόπο, και τα πολλά με κόλπο''

Αυτοί λοιπόν που για να ''έχουν'' τα μάζεψαν είτε με τρόπο είτε με κόλπο, το έπρατταν / έπραξαν εις βάρος άλλων, και τώρα νοιάζονται για την υγεία τους. Κάτι σαν τα φιλολογικά τσάγια που οργάνωνε η Φρειδερίκη για να πλέξουν ''τη φανέλα του στρατιώτη''

[MENTION=2868]Myralis[/MENTION]: Θα μπορούσαν κάλλιστα να απέχουν όλοι απο την ομιλία. Αφενός η αδιαφορία που θα εισέπραττε ο Άδωνις θα τον πόναγε περισσότερο, αφετέρου δεν θα είχαν εκτεθεί δείχνοντας το ποιόν τους. Διπλό κέρδος !

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή για να σπουδάσει κάποιος στο imperial πρέπει να έχει κλέψει. Μπράβο, το πέτυχες.

Sent from my Find 5 using Tapatalk

Το ότι ο γόνος των πλουσίων εκτός απο τη δυνατότητα να φοιτά όπου του καπνίσει, να άγεται και να φέρεται δε ομοίως, θα είχε και δωρεάν υποστηριξη, δεν το περίμενα ποτές !!

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ νομίζω ότι εμπλέκοντας και την οικονομική κατάσταση των διαμαρτυρόμενων στην εξίσωση, ο colt διαπράττει ένα μικρό ατόπημα, γιατί μόνο να την εικάσουμε μπορούμε. Όμως, αν για το ξεμπρόστιασμα του Αδώνιδος χρειάζεται να πέσεις στο ίδιο επίπεδο, δεν αξίζει η θυσία.

Αφενός πιστεύω ότι μπορεί να γίνει με αξιοπρέπεια και να φέρει καλύτερο αποτέλεσμα. Αφετέρου είμαι σχεδόν βέβαιος κι εγώ ότι οι ίδιοι που φέρονται με αυτόν τον τρόπο θα τον αντικαταστήσουν στον υπουργικό θώκο μετά από χρόνια και θα κάνουν τα ίδια και χειρότερα.

Εγώ θα ήθελα να είναι από κάτω κάποιος και να του δίνει ένα αυτοκόλλητο αστεράκι κάθε που κάνει ένα λογικό σφάλμα. Στο τέλος της ομιλίας θα είχε μαζέψει το γαλαξία.

Δε γίνεται να του αποδεικνύεις με στοιχεία ότι έχει καταστρέψει το σύστημα υγείας και να σου απαντά "κι εσύ είσαι οπαδός του Στάλιν" και να τελειώνει εκεί η συζήτηση.

Link to comment
Share on other sites

''Τα ψίχουλα γίνονται με κόπο, τα λίγα με τρόπο, και τα πολλά με κόλπο''

Αυτοί λοιπόν που για να ''έχουν'' τα μάζεψαν είτε με τρόπο είτε με κόλπο, το έπρατταν / έπραξαν εις βάρος άλλων, και τώρα νοιάζονται για την υγεία τους.

Το ότι ο γόνος των πλουσίων εκτός απο τη δυνατότητα να φοιτά όπου του καπνίσει, να άγεται και να φέρεται δε ομοίως, θα είχε και δωρεάν υποστηριξη, δεν το περίμενα ποτές !!
Μας τα είπε και η Παπαρού αυτά.

μιλαμε για αλλο επιπεδο ετσι;

Εγω θα σε παρακαλεσω απλα να μου τα βαλεις με νουμερακια, ποσα € ειναι τα ψιχουλα, ποσα τα λιγα, και ποσα τα πολλα. Σα την εφορια ενα πραμα, βγαλε μου μια κλιμακα.

Link to comment
Share on other sites

Μας τα είπε και η Παπαρού αυτά.

O RLY??

Σε ΠΑΡΑΚΑΛΩ εξήγησε το μου αυτό.

Γιατί έχω ΠΟΛΛΟΥΣ φίλους και παλιούς συμφοιτητές που μας έγινε ο κώλος ΝΑ χωρίς ΚΑΝΕΝΑ συμπαθειο για να πάρουμε το μαμημενο το οφερ απο τι Ιμπεριαλ και πολλοί απο αυτούς μεγαλώσανε και η μόνη δεξιά που ξέρανε ήταν όταν μπαίνανε σε μια πλατεία.

Για εξήγησε μου σε παρακαλώ το "όποιος είναι άνετη η οικογένεια του, μπαίνει στο ιμπέριαλ" γιατί ξέρω ΑΠΕΙΡΟΥΣ, ΠΑΡΑ πολύ πιο άνετους που δεν περάσανε ούτε απέξω.

Link to comment
Share on other sites

Κοπήκατε όλοι για το ''έχειν'' έτσι?? για την ταμπακιέρα όμως (το ήθος) τσιμουδιά.

Με αφήνει παγερά αδιάφορο το πόσα είχαν ή δεν είχαν για να μπουν εκεί ή όπου αλλού θέλαν.

Όταν βλέπω τέτοια αξεσιά ένα πράγμα σκέφτομαι: Τσάμπα τα (όποια) λεφτά και τσάμπα ο κόπος.

Καλορίζικα τα πρώτα ''ένσημα''

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.