Jump to content



Ειδήσεις απο την Ελλάδα και όλο τον κόσμο (NewsLab)


Lakisss

Recommended Posts

Άιντε άιντε πάλι....ξανά μανά να το πω γιατί θα σκάσω, οι ειδικοί φρουροί της ομάδας ΔΙΑΣ είναι ανειδίκευτα άτομα, αν είναι καποιος εδώ μέσα ας το επιβεβαιώσει. ΔΕΝ είναι αστυνομικοί, ΔΕΝ έχουν εμπειρία οι πιό πολλοί και η εκπαίδευση στην αρχή είναι ελλειπής. Αυτή η θεοποίηση του στυλ "Α, η ομάδα ΔΙΑΣ βοηθά, σώζει" κτλπ είναι απλά η άποψη καποιου που κυκλοφορεί στο δρόμο ανασφαλής και νιώθει έτσι κάποιον "του νόμου" δίπλα του κοντά του κτλπ.

Καμία σχέση με το τι έχουν μάθει-περάσει ομάδα Ζ, εκαμ κτλπ. Ολόκληρα σχολεία περνάνε και εσωτερικού και εξωτερικού.

Η ομαδα ΔΙΑΣ θα μας σώσει....δε μπορώ να το ακούω απο τηλεοράσεις μμε και άτομα χωρίς να έχουν ψαχτεί.

Τσάμπα θάνατοι και τσάμπα δημοσιο-υπαλληλίκι.

Τί σχέση έχουν όλα αυτά που λές , όταν μιλάμε για τροχαίο?

Το ήθελε και το χτύπησε, ή έγινε επειδή είχε ελλειπή εκπαίδευση?

Link to comment
Share on other sites

Όπως ανακοίνωσε η ΕΛ.ΑΣ., ο αστυνομικός πήγαινε να αναλάβει υπηρεσία. Προπορευόταν της μηχανής του ένα φορτηγό όχημα (βαν), το οποίο έκανε έναν επικίνδυνο ελιγμό προς τα δεξιά, για να αποφύγει τα παιδιά, που ξαφνικά πετάχτηκαν στον δρόμο.

Ο αστυνομικός, στην προσπάθειά του να αποφύγει τη σύγκρουση με το βαν, έκανε επίσης ελιγμό με τη μοτοσικλέτα του προς την αριστερή πλευρά, χωρίς να έχει αντιληφθεί την παρουσία των παιδιών, τα οποία έκρυβε το φορτηγάκι. Όμως δεν πρόλαβε να φρενάρει, με αποτέλεσμα να παρασύρει το ανήλικο κοριτσάκι.

Ο άνδρας της ομάδας ΔΙ.ΑΣ. - σύμφωνα πάντα με την Αστυνομία - αμέσως σταμάτησε και ζήτησε βοήθεια με τον ασύρματο από τους συναδέλφους του. Στο σημείο έφθασε ένα ασθενοφόρο του Ε.Κ.Α.Β., το οποίο παρέλαβε το παιδί συνοδεία αστυνομικών και το μετέφερε στο ΚΑΤ.

Λογικό μου φαίνεται. Αυτό που δε μου αρέσει είναι η λογική των τσιγγάνων, που για μια ακόμα φορά δείχνουν την αδυναμία ένταξής των στον κοινωνικό ιστό τον οποίο όμως ξέρουν να τον αναζητάνε όταν πρόκειται για παροχές. Λυπάμαι και συμπονώ την οικογένεια του μικρού κοριτσιού που έχασε τη ζωή της τόσο άδικα και τόσο μικρή, αλλά η αντίδραση του καταυλισμού είναι υπερβολική.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Τί σχέση έχουν όλα αυτά που λές , όταν μιλάμε για τροχαίο?

Το ήθελε και το χτύπησε, ή έγινε επειδή είχε ελλειπή εκπαίδευση?

Πολλά γίνονται και για να μου το λες αυτό πας να τους υποστηρίξεις.

Δεν υποστηρίζω κανέναν αλλά ουκ ολιγα έχουνε γίνει.

Οπότε δε μπορώ να το συνεχίσω.

Όποιος κυκλοφορεί λίγο βλέπει και "βλέπει" τι γίνεται.

Αμφιβάλλω αν πήγαινε με το όριο ταχύτητας.

Εδώ που μένω οι πιο πολλοί κόντρες κάνουν, ίσως και με τη δικαιολογία ότι "καταδιώκουν".

Σχόλιο έκανα και όχι μήνυση(ανέβασαν και τα δικαστικά έξοδα).

Όπως λέει και ο αστρολάβος δεν έχει σημασία να παίρνει κανεις την μια πλευρά ή την άλλη, αλλά να βλέπει αντικειμενικά τα γεγονότα και πως θα γίνεται η κοινωνία μπέστερ εντ μπέστερ.

Link to comment
Share on other sites

Λογικό μου φαίνεται. Αυτό που δε μου αρέσει είναι η λογική των τσιγγάνων, που για μια ακόμα φορά δείχνουν την αδυναμία ένταξής των στον κοινωνικό ιστό τον οποίο όμως ξέρουν να τον αναζητάνε όταν πρόκειται για παροχές. Λυπάμαι και συμπονώ την οικογένεια του μικρού κοριτσιού που έχασε τη ζωή της τόσο άδικα και τόσο μικρή, αλλά η αντίδραση του καταυλισμού είναι υπερβολική.

θελω να πιστευω οτι αν ο αστυνομικος δεν ειχε φυγει και ειχε αναλαβει τις "ευθυνες" του δεν θα εκαναν τα εκτροπα που εκαναν

Link to comment
Share on other sites

Δεν σε πιάνω.

Εγώ την είδηση πόσταρα και δεν εξέφρασα καμία γνώμη.

Δεν είναι είδηση ότι οι φιλιππινέζοι τρώνε σκύλους ούτε ότι οι Έλληνες τρώνε τα χταπόδια.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.