Jump to content



Τοποθετηση Λαμπας στο κουτι:Χρωμα-Σημειο


greekfragma

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από jax7480 [Σήμερα, στις 23:35]

Αν δεν κανω λαθος υπαρχει και CC για αυτοκινητα. Απλα δεν προωριζεται για εξωτερικη χρηση αλλα εσωτερικη.

Αν εννοείς τα μικρά που είναι περίπου 20 εκατοστών και κάτω ( για ευθεία γραμμή ), δεν είναι CC, είναι LED based lights. Στα οποία αν κόψεις την σύνδεσή τους ( πρέπει να είναι για αναπτήρα συνήθως ) δεν λειτουργούν γιατί οι αντιστάσεις τους είναι μέσα σε αυτόν ( δεν χρησιμοποιούν inverter ).

Έχω....;)

YΓ . Αυτή την μάρκα του CC δεν την έμαθα ακόμα....

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δείς και το site της StreetGlow ( http://www.streetglow.com/ )

Έχει και Neon-Lights για PC.

Επίσης ΝΑΙ , υπάρχουν CC και για αυτοκίνητα.

Ο λόγος που προτιμώνται τα Neon Lights στα αμάξια , είναι λόγω του ότι δεν έχουν πρόβλημα με το νερό.

Πλέον οι περισσότερες εταιρίες προτείνουν και έχουν στον κατάλογο Car Accessories μόνο Neon Lights.

Μερικές προτείνουν CC τους για τον φωτισμό του εσωτερικού χώρου , ακόμα και του λεβιέ των ταχυτήτων , ως και το χερούλι της πόρτας.

Μερικές εταιρίες , που έβγαζαν και Cold Cathodes , πλέον τις διαθέτουν για PC.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από billpeppas [Σήμερα, στις 01:00]

Μπορείς να δείς και το site της StreetGlow ( http://www.streetglow.com/ )

Έχει και Neon-Lights για PC.

Επίσης ΝΑΙ , υπάρχουν CC και για αυτοκίνητα.

Ο λόγος που προτιμώνται τα Neon Lights στα αμάξια , είναι λόγω του ότι δεν έχουν πρόβλημα με το νερό.

Ο λόγος που τα Neon Lights δεν έχουν πρόβλημα με το νερό είναι ότι αυτά για αυτοκίνητα είναι μονωμένα. Πολύ εύκολα μπορείς μέσα σε αυτόν τον χοντρό σωλήνα να βάλεις ένα CC αντί Neon και να είναι και αυτό μονωμένο. Εξάλου με 1800ν-32000ν δουλεύουν τα Neon, λες να μην είχαν μόνωση;

Επειδή υπάρχουν Neon Lights για PC και καλά κάνουν και υπάρχουν, δεν πάει να πει ότι υπάρχουν CC για αυτοκίνητα. Δεν κάνουμε συνεπαγωγές εδώ. Στο site που μου έδωσες δεν βρήκα κανένα τύπο CC και από ότι βλέπω είναι ένας αρκετά μεγάλος κατασκευαστής. Τα μικρά που μπαίνουν στην καμπίνα είναι LED based, έχω τέτοια στο ίδιο μου το PC....

Link to comment
Share on other sites

Παλιότερα στο site είχε και μερικά Cold Cathodes ( σαν αυτό που έχω βάλει π.χ. στο PC του ξαδερφού μου )

Αλλά και σε άλλα site θα βρείς CC που έβαζαν και στα αυτοκίνητα.

Αλλά όπως είπαμε πλέον βάζουν Neon.

Εννοείται πως είναι μονωμένο το Neon , απλά τα CC δεν έρχονταν μονωμένα. ( οπότε τα βάζαμε κάπου μέσα... )

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από billpeppas [Σήμερα, στις 01:26]

Παλιότερα στο site είχε και μερικά Cold Cathodes ( σαν αυτό που έχω βάλει π.χ. στο PC του ξαδερφού μου )

Αλλά και σε άλλα site θα βρείς CC που έβαζαν και στα αυτοκίνητα.

Επειδή το πρώτο δυσκολεύομαι να το πιστέψω γιατί προ τριών-τεσσάρων ετών η νέα τεχνολογία τότε των CC ήταν κοντά απαγορευτική στην τιμή της σε σχέση με την Neon και ήταν αρκετά χαμηλότερη σε απόδοση, δεν βρίσκω δικαιολογία στο μυαλό μου γιατί ξαφνικά τώρα βγάζουν μόνο Neon και επειδή δεν ξέρω από αυτοκίνητα, γιατί δεν μου δίνεις ένα link να δω για το δεύτερο; Όχι δεν έχω ιδέα από αυτοκίνητα και τα αξεσουάρ τους και ούτε ασχολήθηκα ποτέ, απλά γνωρίζω καλά οικονομικά, καλά τις τεχνολογίες που ασχολούμαι πάνω τους και τείνω να είμαι δύσπιστη.

Συγκεκριμένα, τα μόνα CC για αυτοκίνητα τα βγάζει η FlexiGlow ΗK που τα βγάζει για PC αλλά πουλάει και αντάπτορες για τον αναπτήρα.....:whistling

ΥΓ. Καμία Ευρωπαϊκή εταιρία που βγάζει CC δεν έβγαζε για αυτοκίνητα, όλες άρχισαν σαν PC modding, αλλά δεν ξέρω για εκτός Ευρώπης.

Eπειδή ξεφύγαμε εντελώς από το θέμα και δεν αφορά και τους άλλους, τα παρατάω και περιμένω να μάθω αυτή την αναθεματισμένη μάρκα του CC.....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.