Jump to content



Καλως Σας Ηρθα ΠΑΙΔΕΣ


tefra

Recommended Posts

Μετα απο κανα μηνα σχεδιασμου αν και οχι ολοκληρωμενο τα βασικα ειναι χυμα στημενα και υδροψυκτουν το συστημα barton 2800@2315 1.725v (bios)

Specs :

Ψυγειο Toyota Corolla 78' δωρεά

Αντλια hydor l30 46 ευρω

Block made by skinny13

( αν και θα προμηθευτω αργοτερα και Block απο 11 να κανω και συγκριση ) 30 ευρω αργησε να ερθει μερες αλλα ηρθε

Σωληνες δεν θυμαμαι 1/2 ιντσας κανουν δουλεια απο οτι φαινεται 60 λεπτα το μετρο πηρα 5 για να εχω

τανκ του φτωχου made by <<tefra>> συνολο euro

νερο : σπιτικο (βρυσης μεχρι να ολοκληρωθει το Kit )

αναμενεται κουτι με σχεδια δικα μου απο γνωστο ξυλουργο

ρελε , διακοπτης λειτουργιας , led λειτουργιας ψηφιακο θερμομετρο

ολα δωρεαν απο γνωστους

Βοηθεια Skinny13 : ανεκτιμητη thanks Skinny

Φωτογραφιες το σαββατο και μερα που θα ειναι ready ολο το home made kit

επιδοσεις οι μετρησεις κρατησαν 5 ωρες

idle 32-33 full μεγαλυτερη τιμη που παρατηρηθηκε 42 αλλα στο τελος του test το θερμομετρο το mbm εγραφε 40

2 ανεμηστηρες 120 mm πολυ προχειρα στερεωμενοι πανω στο ψυγειο χανοντας πολυ air flow και χωρις μονωση του ψυγειου καθως ειναι κατι μεγαλυτερο απο μονο ολοι να δουλευουν στα 8 volts

test spi 3.5 ωρες 1.5 Ωρa κωδικοποιηση divx ταυτοχρονα με λιγο Neverwinter Nights !

Link to comment
Share on other sites

επειδη δεν υπαρχει ψηφιακη θα βγουν φωτο με κανονικη μηχανη και με την εμφανιση του φιλμ θα περασω τις φωτο απο scanner να εισαι σιγουρος οτι απο σαββατο και μετα θα φατε πολυ φωτο ετσι γιατι γουσταρω να μοιραζομαι την χαρα μου , και γιατι ενα ονειρο των 13 μου οταν πρωτοειδα water cooling systems εγινε πραγματικοτητα στα 18 μου , θελω γνωμες για τις αποδοσεις , και γενικα σχολιαστε

ααα πειτε και καμια καλυ αθορυβη ψυξη για το τσιπακι της nf7-s rev 2 Καθως τωρα πια ακουγεται και δεν γουσταρω με τρλαινει λολ (εδω αντεχα 4 μηνες τις 4100 στροφες της global win )

ααα οι παλιες θερμοκρασιες που ειχα ηταν

idle 36-39 και full 45-47 το χειμωνα αυτα οταν ειχα το παραθυρο ανοικτο με κλειστο παραθυρι ειχα 47-51

Link to comment
Share on other sites

σημερα ηταν μια σπουδαια μερα καθως αντιπωσιαστηκα πολυ

υστερα απο μια αποτυχημενη προσπαθεια να βαλω μονος το Block (ανεβηκαν ολες οι θερμοκρασιες 10 +) και μετα τις οδηγιες του Skinny13

idle 25 και Full 34 δεν ειναι τελειο ?

εστρωσα τελεια την as3 και εσφιξα πιο πολυ τις βιδες απο οτι ειχαμε σφιξει με τον skinny13 τοσο οσο δεν πηγαινε αλλο (παντα με προσοχη βεβαια ) καθως κεντραρα και

τελεια μπορω να πω το block πανω στον πυρηνα . ειναι τελειοοοοοοο

και επειδη το block χρειαζεται lapping (εε δεν ειναι εντελως καθρεφτης skinny13 ) πιστευω οτι η πρωτη μου αποπειρα στο νερο ηταν πληρως επιτυχημενη και ακομα οι βελτιωσεις που θα γινουν ειναι πολλες

Link to comment
Share on other sites

αντε μεγεις και απο μενα,

ελπιζω να μην πηρες καναν παπαγαλο να σφιξεις τις βιδες ε?

οχι γιατι στο pcmagazine ηταν καποιος που εσφιξε πολυ την ψυκτρα του και του εσπασε ο επεξεργαστης......

το μπλοκ δεν χρειαζεται λαπινγκ,αστο ετσι οπως ειναι

ο χαλκος καθαριζεται μονο με τον παραδοσιακο τροπο ...λεμονι αλατι και λιγη σταχτη!!!!!!! (η γιαγια βοηθησε και αυτη στο watercooling!!!!!!!!!!!!!)

Link to comment
Share on other sites

Παρα πολυ καλες θερμοκρασιες!!Εγω με την μαμα amd ψυκτρα εχω 60 βαθμους!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!σε full και 50 idle στα 2300!!

Αντε Skinny καιγομαι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

tefra την αλλη βδομαδα θα σου πω και τα δικα μου τεμπς!

Α!βαλε φοτο γρηγορα γιατι με εχεις αφησει σε αγωνια!Θελω να δω πως το εκανες!!

Link to comment
Share on other sites

σημερα εγινα ξυλουργος τα ξυλα ολα ειναι ετοιμα , μενει βαψιμο , στεγνωμα τοποθετηση του ψυγειου και γενικα ολων των εμπλεκωμενων μεσα στο κουτι (το οποιο εχει βγει γαματο για μενα ) . Οι θερμοκρασιες ειναι τελειες μπορω να πω , αλλα παλι μετα απο μια μερα ξαναανεβηκαν δεν ξερω τι γινεται την μια με τελεια τοποθετηση Block εχω 25-34 και τηγ αλλη 35-41 δεν ξερω τι γινεται ... μαλλον το block κουνηθηκε , αλλα ακομα δεν ξερω ειμαι πτωμα σημερα για να το κοιταξω . Προχτες ειμαι σπιτι βαζω το block τελεια , φευγω για φροντηστηριο γυρναω και βλεπω αυτες τις θερμοκρασιες με λειτουργια μιας ωρας , το πρωι και ενω το pc τρεχει συνεχεια ολο το βραδυ full εχω παλι τις ιδιες ωραιες θερμοκρασιες . Σημερα παλι ανεβηκαν .

Εχει κανεις τιποτα να προτεινει ? δεν ξερω τι φταιει Να κουνηθηκε το block αφου δεν σφιγγουν αλλο οι πεταλουδες . Θα δω μηπως καμια <<μαμα>> κουνησε τιποτα αλλα δεν νομιζω της εκανα καλο κυρηγμα

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.