Jump to content



HTC HD2 Windows Phone 7 ROM Released


dimitris_s

Recommended Posts

Εμενα η εγκατασταση μου κολλαγε καθως εκανε επανεκκινηση λογω magldr, στην boot screen και μετα δεν εκανε τπτ. Ρωτησα στο myphone και μου ειπαν οτι πρεπει πρωτα να εχω περασει android, ισχυει κατι τετοιο?

lolwut? :nada:

No way, δεν ισχύει κάτι τέτοιο.

Είμαι σχεδόν σίγουρος ότι δεν σου έπιασε το timing για το Power button. Αν δεις το guide που έδωσα επάνω, μετά το φλασάρισμα του MAGLDR και το restart, πρέπει να πατήσεις το power button 1-2 sec πατημένο. Είναι όμως κάτι σαν το F8 (safe mode) στα Windows, πρέπει να το πατήσεις τη σωστή στιγμή. Εμένα π.χ χρειάστηκε να κάνω 3 restart μετά το magldr γιατί δεν έπιανα το timing του power button. Δοκίμασέ το ξανά.

Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις?

χρειαζεται να πατησω ετσι στα ξεκαρφωτα το power αφου ανοιξει η boot screen?

Όπως στα προηγούμενα restart πατάς το volume down, σε αυτό το restart αντί για volume down θα πατήσεις το power για να σε βάλει στο μενού του MAGLDR. Απλά θέλει συγχρονισμό, αν δε πιάσει με τη πρώτη δοκίμασε ξανά.

Link to comment
Share on other sites

το παταω πρινν δωσει δονηση για την εκκινηση η μετα?

το εχω κανει 10 φορες ακομα να πιασει

Θα κάνει δόνηση και θα σου βγάλει το λευκό background με το λογότυπο της HTC. Αμέσως μόλις φύγει απ' αυτήν την οθόνη τότε το πατάς. Δε θέλει να το πατήσεις και να το αφήσεις αμέσως. Κράτα το πατημένο για 1sec τουλάχιστον. Αν το κρατήσεις παραπάνω θα σου κάνει shutdown.

Γράψε στο youtube "install wp7 hd2". Θα σου βγάλει ένα video που δείχνει πως το κάνει ένας τύπος.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Ολα καλα φιλε Δημητρη τα εγκατεστησα και οντως ειναι πολυ καλα οπως και η διαδικασια που μας εδειξες ηταν λεπτομερεστατη.Αν εκανες το ιδιο και με το activation θα το εκτιμουσα ιδιαιτερα .εκανα πολλαπλες προσπαθειες αλλα δε τα καταφερα.Ισως επειδη τα βρηκα στα αγγλικα και ισως καποια λεπτομερειια δε την ακολουθησα σωστα.

thanks

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.