Jump to content



Kατασκευή evaporator


eleven

Recommended Posts

  • Replies 295
  • Created
  • Last Reply

Tην ίδια λαμακια εκανα και εγώ [αρμαφλεξ αυτοκόλλητη ] εβαλα.

Αν γίνει nuclear war , μονο αυτη θα μεινει πάνω στο mobo ., Κοινως αν χρειαστει rma ποτε τον ηπιαμε δεν βγαινει με τπτ :hehe: [ με πινελο και πετρελαιο = ισως να γίνει κατι ] .

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Athens2004

Tην ίδια λαμακια εκανα και εγώ [αρμαφλεξ αυτοκόλλητη ] εβαλα.

Αν γίνει nuclear war , μονο αυτη θα μεινει πάνω στο mobo ., Κοινως αν χρειαστει rma ποτε τον ηπιαμε δεν βγαινει με τπτ :hehe: [ με πινελο και πετρελαιο = ισως να γίνει κατι ] .

τελικα οχι μονο φευγει αλλα περναει και απο RMA (χρειαστικε διαλυτικο νιτρο και βουρτσα) :D

Αρχική απάντηση από nekro8afths

na κανω μια χαζη ερωτηση? ολα αυτα γινονται κ ε 939 ετσι?

ενοειτε, η photo πιο πανω ειναι απο DFI Ultra-D ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από esdee [Σήμερα, στις 14:40]

(χρειαστικε διαλυτικο νιτρο και βουρτσα) :D

Tι είναι αυτό δίνει σε μαξ ποστ τπτ ? :hehe:

End of Flood--> επιθυμητός αριθμός ποστ επιτεύχθηκε

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 1 year later...

Εκπληκτικη δουλεια πραγματικα. Το μεγαλειο της αφοσιωσης για κατι που αγαπας και της ολοκληρωσης οταν τελικα καταφερνεις να πετυχεις κατι υστερα απο 100αδες ωρες δουλειας. Πραγματικα σας ζηλευω θα ηθελα να ημουν και εγω εκει. Eleven οταν συνδυαζεις την γνωση, το μερακι και τα εργαλεια σου φτιαχνεις κοσμηματα - μπραβο. Κοιτωντας τις φωτογραφιες του evaporator μου φερνει πολυ στο σχημα με το κυλινδρικο και μακροστενο evaporator του vapochill. Αληθεια αραγε ταιριαζει στο mounting kit του vapochill 943614.gif

Αν ταιριαζει θα εχει σιγουρη εφαρμογη χωρις πατεντες και πιθανοτητες υγροποιησης λογω κακου mounting. Σε περιπτωση μικροδιαφορων αραγε μπορει το evaporator αυτο να τροποποιηθει (απο κατασκευαστη/eleven) ωστε να ταιριαζει?

Link to comment
Share on other sites

Unseen ευχαριστω για την αμεση απαντηση και μπραβο και σε σενα για την συνεισφορα σου στην συλληψη και υλοποιηση του evaporator. Αραγε μια ιδιοκατασκευη Phase Change με αυτο το evaporator μπορει να δωσει απαντησεις σε αυτο μου το thread. Εαν ας πουμε... ενδιαφεροταν καποιος :whistling για κατι αναλογο θα μπορουσες να του στειλεις πληροφοριες με ΠΜ? :whistling :whistle2:

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

έχω μερικές ερωτήσεις:

το το φρέον, αφού εξατμιστεί στο evaporator, δεν πρέπει να επιστρέψει στο ψυγείο?γιατί δεν βλέπω επιστροφή στις φώτο?

και κάτι άλλο: γιατί τα waterblocks και τα evaporators, πρέπει να έχουν διακλαδώσεις? δεν θα είχε πιο μεγάλη επιφάνεια, αν ήταν όλο κούφιο?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.