Jump to content



Audigy2ZS problem!


Daidalos

Recommended Posts

Σημερα το πρωι πηρα μια audigy2zs και εχω το εξης κουλο προβλημα! Σε οποια pci και να την βαλω(οποτε ελεχιστοποιω πιστευω την πιθανοτητα conflict) τα windows την βλεπουν αλλα μολις παω να βαλω τα drivers πεταει error "access denied installation failed"!!!!:blink:

Eχω αρχισει να πιστευω οτι απλα δεν δουλευει αλλα εχω ελπιδες ακομα καθως η δευτερα ειναι μακρια και το rma σπαστικο!:p

Καμια ιδεα??? Ειχες κανεις παρομοιο προβλημα???

YΓ:Το συστημα το βλεπεται στην sig!

Link to comment
Share on other sites

rma οπως εισαι..........αμα θες πηγαινε τη στο μαγαζι που την πηρες και δοκιμασε τη σε ενα δικο τους πισι..........εαν και εκει δεν δουλευει τοτε φταιει η καρτα και δεν χρειαζονται περαιτερω εξηγησεις με το καταστημα ωστε να φυγει απευθειας rma....(ασχετο---με την Ι..... τι εκανες?)χεχεχεχεχεεεε

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον αγορασα προχθες μια απο τις 2 τελευταιες.Και η μια ειχε ελαφρως λάσκα το αυτοκολητακι σφραγισματος.Και θέλαν να μου δωσουν αυτη με το ζορι και μου λενε και καλα και οι 2 σφραγισμενες ειναι αλλα εννοειτε πηρα την αλλη.Απ το μαγαζι της Πατρας μιλαμε παντα.Οποτε ευτυχως εκανα καλα και δε τους πιστεψα μάλλον :nothing:

Link to comment
Share on other sites

Εχω αυτην την καρτα εδω και καιρο , οπως την ιδια εχουν αλλα 2 ατομα και ποτε δεν παρουσιασε παρομοιο προβλημα.Η διαδιακασια που ακολουθουμε για την εγκατασταση της ειναι πρωτα οδηγοι απο το σιντακι που ηρθε μαζι της και μετα ολα τα update με την σειρα που τα εχει κυκλοφορησει η μαμα creative.Τωρα ενδεχεται να μην εχει το σωστο σιντακι η συσκευασια σου και να δημιουργειται κατι τετοιο.Δοκιμασε να βαλεις μονο το τελευταια driver upadte απο το σιτε της creative @europe , εαν και παλι δεν δεχτει και αυτον τον οδηγο κατι παει στραβα , και επειδη μια βασικη αρχη μου σε τετοιες περιπτωσεις που κατι δεν παει καλα ειναι η rma all the "παραλιες" στειλτην για rma.

Link to comment
Share on other sites

Την επεστρεψα στο πλαισιο σημερα το πρωι και αυριο θα παρω την αντικαταστατη της!

Εκανα οτι λες βαγκ και δοκιμασα ολες τις pci εκτως της 1 η οποια λογω μπλοκ ειναι αχρηστη αλλα τιποτα το access denied επεμενε! Θα δουμε τι θα κανει η αντικατασταστης!

Link to comment
Share on other sites

Το Access Denied , μου θυμίζει πρόβλημα της παρούσας εγκατάστασης των Windows.

Έχω 6 δικές μου Audigy 2 ZS , έχω πουλήσει πάνω από 15.

Ποτέ δεν μου παρουσιάστηκε το πρόβλημα που λες Daidale.

Βλέπω και η καινούργια να σου κάνει το ίδιο ( sorry to say this one ).

Μάλλον έχει πρόβλημα η εγκ. των Windows σου.

Re-install.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από billpeppas

Το Access Denied , μου θυμίζει πρόβλημα της παρούσας εγκατάστασης των Windows.

Έχω 6 δικές μου Audigy 2 ZS , έχω πουλήσει πάνω από 15.

Ποτέ δεν μου παρουσιάστηκε το πρόβλημα που λες Daidale.

Βλέπω και η καινούργια να σου κάνει το ίδιο ( sorry to say this one ).

Μάλλον έχει πρόβλημα η εγκ. των Windows σου.

Re-install.

Μαγαζι εχεις????

Link to comment
Share on other sites

Custom Build PCs , και εξοπλισμό πουλάω.

Βασικά αρχικά θα έκανα Internet Shop , κάπου κόλλησε , κλπ κλπ.

Τώρα δουλεύω απλά εισάγοντας προϊόντα ( προμηθεύομαι και από τις αντιπροσωπείες ) , και πώληση PC Parts , & Custom Build PCs.

Next year ίσως υλοποιηθεί το Online Shop.

Link to comment
Share on other sites

Δυσκολο να ειναι windows! Aυτο το μυνηματακι το βγαζει μονο σε conflict( που δεν εχω) και σε μια παλια καρτα δυκτιου που εχω και δεν δουλευει σε κανενα πισι! Να δουμε τι θα πουν τα αστερια του πλαισου αυριο!

Link to comment
Share on other sites

Για αυτό με την δικτύου , μπορείς να δείς σε διάφορα posts που έχω απαντήσει.

( υπάρχει και σε ένα post σχετικά με Wireless LAN )

Κανονικά δεν πρέπει να βγάζει αυτό το μήνυμα όταν υπάρχει conflict.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα η ακρτα ειναι μια χαρα! Απλα εχουν προβλημα τα win μαλλον! Ετσι και αλλιως ετοιμαζομουν να κανω ενα format αυτες τις μερες!

ΥΓ: Να πω την αμαρτια μου εχω αλλαξει δυο μητρικες(865chip και 875) και εχω αφησει τα ιδια win απο βαρεμαρα οποτε επρεπε να το υποψιαστω! Τεχνικος σου λεει μετα.......:p

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.