Jump to content



Case mod αξιο της προσοχης σας..


Spartiatis

Recommended Posts

Δειτε τι εκανε ενας γερμανος....

Απο τι φενετε πρεπει να τον κουρασε λιγο...:p

Ειναι το νεο φαρμακο να¨" σκοτωνουμε " τους ιους...:p

Κοιταχτε εδω

sammenligning1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το συγκεκριμένο ειναι ένα τανκ (μοντελισμού) το όποιο τυγχαίνει να το έχω και γω απλός κολάς τα κομμάτια και παίρνεις αυτό το αποτέλεσμα πάντως μου δίνει ιδέες ο γερμανός.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ChrisXP [Σήμερα, στις 11:53]

Παιδιά το συγκεκριμένο ειναι ένα τανκ (μοντελισμού) το όποιο τυγχαίνει να το έχω και γω απλός κολάς τα κομμάτια και παίρνεις αυτό το αποτέλεσμα πάντως μου δίνει ιδέες ο γερμανός.

Φιλε μου ειδες το λινκ ???

Απο το μηδεν το εφτιαξε ο ανθρωπος.

Καθαρα Ξυλοκατασκευη ειναι.

Απο ποτε στα MODELS βαζουν χαλκοσωληνα για πυροβολο ??

Και σου δινουν και σφουγγαρι στο κιτ για χρηση ερπιστριας ??

και το γεγονος οτι στη μια φωτο το εχει μπροστα σε κατι ορθια κοματια νοβοπαν που εχει κοψει τα κοματια του...

Πολυ απλα μηδενιζετε μια αξιολογη κατασκευη......

Link to comment
Share on other sites

σαν παλιος πλαστικομοντελιστης με ειδικοτητα στα αρματα και τα διοραματα...

και σαν διακοσμητης....

αλλα και σαν μακετιστας που ειμαι τωρα...

εχω να πω πως το εν λογω mod ειναι για τα μπαζα....

χοντροκομμενο, ανακριβες, απαισια βαμμενο και (κατα την γνωμη μου) χωρις καμια εμπνευση...

ουτε κατασκευαστικα ειναι κατι ιδιαιτερο

αλλα ουτε σαν θεμα ειναι πρωτοτυπο...

τρια ουυυυυυ στον στειρο Γερμανο μιλιταριστη.....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Κοπρίτης [Σήμερα, στις 18:12]

εχω να πω πως το εν λογω mod ειναι για τα μπαζα....

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

Μπορεί να με βρίσκεις σύμφωνο από αισθητικής άποψης, αλλά βρε κοπριτάκο, το αξίζει το μπράβο για την προσπάθεια του και μόνο.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από cherryman [Σήμερα, στις 20:17]

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

Μπορεί να με βρίσκεις σύμφωνο από αισθητικής άποψης, αλλά βρε κοπριτάκο, το αξίζει το μπράβο για την προσπάθεια του και μόνο.

εχεις δικιο....;)

ενα μπραβο λοιπον για την προσπαθεια στον αταλαντο μαραγκο απο την Γερμανια:p .....

(και παλι καλα που δεν κολλησε και τιποτα εθνοσημα και σβαστiκες στο καημενο το Panther..)

Link to comment
Share on other sites

Οντος δεν το πετυχε ακριβος αλλα....

Μπορει το ατομο να ειναι και πιτσιρικας ..

Μποριε να μην εχει στη διαθεση του και τα απαραιτητα εργαλεια (οι ποιο πολλοι δεν εχουν).

Και μετα να κοιταμε και το βασηκοτερο...........ειναι pc case και η μελετη για να μπει ενα atx mobo (oxi kana itx ) kai dual hdd dvdr floppy kai kalo αερισμο κιολας.............τι διαλο δεν εσπασε το κεφαλακι του να το κανει σωστα??

Οραια μποριε να μην εχει καλητεχνικη φλεβα αλλα απο αλλα χιλιαδες μαλακιες που εχω δει να παρουσιαζονται για mods αυτο ειναι απο τα καλα.

Και να μη συγκρινουμε μερικα mods aπο ατομα που εχουν ολοκληρα εργαστιρια και πορους στη διαθεση τους με αυτα απο απλους χρηστες στο σπιτακι τους με ελαχστα εργαλεια και ακομα ποιο λιγα λεφτα για πεταμα.

Προς θεου να μην παρεξηγηθω....

Το βλεπω οτι σαν εργο τεχνης ειναι για φτυσιμο αλλα εγω δεν κοιταω αυτο οταν προκειται για case mod.

Κοιταω..

α) πρωτοτυπια

β) μελετη κατασκευης

γ) εργονομια -πρακτικοτητα;)

Και μια ερωτηση....

Ποιοι απο εδω μεσα εχουν κανει εστω και προσπαθεια ενος τετοιου project ?????

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.