Jump to content



Blue Screen Crashes!


Warlord

Recommended Posts

παιδια οταν παιζω καποιο game μου κολλαει συχνα σε σκετη μπλε οθονη(κ 1 περιεργο θορυβο) με μονη λυση το reset..ταβαλα ολα(CPU,RAM,VGA) στα default κ παλι το ιδιο...

τι λετε να φταιει?

μηπως το τροφοδοτικο?εχω 300W

Link to comment
Share on other sites

Κάρτα ήχου χρησιμοποιείς την on-board ή καμία Audigy ?

Δοκίμασε ( σε όποια από τις 2 κατηγορίες και να ανήκεις ) να επανεγκαταστήσεις τους drivers της κάρτας ήχου.

Αλλιώς ( επειδή είχε τύχει σε έναν φίλο μου η ίδια κατάσταση με αυτή που αντιμετωπίζεις ) χρειάζεσαι επανεγκατάσταση των Windows

P.S. Για να είμαστε σίγουροι ότι δεν ευθύνεται το τροφοδοτικό ( αν και είναι ομολογουμένως μικρό ) , τρέξε 3D Mark2001SE , AquaMark 3.

Αν δεν κολλήσει σε αυτά , πιθανότατα φταίνε τα Windows.

Link to comment
Share on other sites

Μια terratec εχω.δε νομιζω να φταινε οι drivers της..τοσο καιρο την εχω..

τωρα που πηρα την 9800pro τα κανει αυτα επειδη μαλλον παιρνει προσθετη ισχυ απτο psu..

το 3dmark03 πουχω τρεχει normal.ολα τα games τρεχουν normal.οχι οτι με το που θα παω να παιξω θα κολλησει.απλα μετα απο καμια ωρα...

συνδεση μεταξυ 2 τροφοδοτικων συνιστατε παιδια?κιαν ναι με ποιον τροπο?το πιο απλο?(συνδεση των δυο pin14 μεταξυ τους κ των δυο γειωσεων)

Link to comment
Share on other sites

οχι απλα εβγαλα τουσ nvidia drivers με το driver cleaner, επανεγκατεστησα τους AGP drivers του mobo κ μετα περασα τους Ati catalyst.ολα οκ.δε νομιζω να φταινε οι drivers.

παντως σκεφτομαι 1 reinstall των winxp

Link to comment
Share on other sites

Πρωτου βγεις να τα σκασεις για τροφοδοτικο , κανε ενα φορματακι βαλε και οτι τελευταιο κυκολοφορα απο drivers και bios , ειδικα για την μητρικη σου , που κατα την γνωμη μου ειναι λιγο περιεργη και μετα πραξε αναλογα....

Link to comment
Share on other sites

μπορει και κατι να παιζει και με τα win ...αλλα δεν ξερεις......θελει να το τσεκαρεις....για δες και μηπως εχεις βαλει στην γραμμη του psu πολλα μαζι και την 9800pro.......;) δοκιμασε να την βαλεις μαζι με τα cdrom/r ....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.