Jump to content



Νεο ειδος Blaster!!!!!!!!!κατεβαστε το patch!!!!


greekfragma

Recommended Posts

Εγώ θα επαναλάβω κάτι που είχα πει και παλιότερα σε άλλο φόρουμ, το καλοκαίρι περίπου όταν είχε γίνει ο χαμός με τον blaster. Καλό είναι να έχουμε το Automatic updates ενεργοποιημένο, μας γλιτώνει από πολλούς μπελάδες. Αυτοί που το έχετε θα παρατηρήσετε ότι το Patch ΚΒ835732 είναι ήδη εγκατεστημένο στον υπολογιστή σας. Ας χρησιμοποιούμε έστω και τα λίγα που μας προσφέρει η Μ$.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά και 'μένα το είχε εγκαταστήσει το Windows Update...Καμμιά φορά κάνει και κάτι καλό ο Bill τελικά...Μια φορά πάντως οι τύποι έψαχναν να βρουν μόνοι τους "τρύπες" των Windows..Τώρα απλά πάνε στο site της Microsoft και διαλέγουν ποιά θα χρησιμοποιήσουν - στηριζόμενοι στο ότι οι περισσότεροι δεν μπαίνουν στον κόπο να βάλουν patches. ’λλοι καιροί, άλλα ήθη.... :)

Link to comment
Share on other sites

Απορώ ρε παιδιά πως τον κολλήσατε όσο απλά... firewall δε βάζετε? πάντως και στον 1ο blaster δεν είχα πάθει απολύτως τίποτα, παρά μετά από ένα μήνα είχα κάνει φορμάτ και ξέχασα να βάλω το Patch και έκανα ξανά φορμάτ.

Ούτε στο τωρινό worm δεν έγινε τπτ, πριν είχα internet security 2002 tuned, και τώρα το 2004προ.

Link to comment
Share on other sites

Εγω ακόμα τίποτα ( και φανταστείτε ότι τρέχω Windows 2000 SP4 πρόχειρα στημένα σε έναν παλιό μου δίσκο , ούτε Firewall , ούτε Antivirus εγκατεστημένο )

[ το μόνο που έχω κάνει είναι ένα tightening στις Security ρυθμίσεις του λειτουργικού.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από billpeppas

το μόνο που έχω κάνει είναι ένα tightening στις Security ρυθμίσεις του λειτουργικού.

Ενδιαφερον ακουγεται :)

Ποιες security ρυθμισεις; Απο που τις αλλαζεις; Πες τα λιγο πιο αναλυτικα για να μαθαινουμε κι εμεις, και γω φανατικος των 2000 ειμαι :)

Link to comment
Share on other sites

οκ λοιπόν για τα xp μέχρι να ανανεώσω το antivirus που έχει λήξει βρήκαμε προστασία

έχω όμως και έναν άλλο αρκετά παλιό που τρέχει windows 98 εχει αντιβάιρους που δεν μου κάνει update ακόμα δεν έχω εξακριβώσει την αιτία ...και που επίσης δεν μπορεί να διαβάσει ότι τελειώνει σε .exe (αυτή δεν είναι κατάληξη που σχετίζεται με το powerpoint??ε λοιπόν σ' αυτόν δεν έχω από δαύτο..αν και θα ψάξω να βρω από κανά γνωστό..) και δεν του βρίσκω γιατρειά..θα δοκιμάσω αυτά που λέει για manually αν και πολύ φοβάμαι ότι δεν θα τα καταφέρω..αν έχετε καμιά πρόχειρη πρόταση ευπρόσδεκτη

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από rantanplan

...και που επίσης δεν μπορεί να διαβάσει ότι τελειώνει σε .exe (αυτή δεν είναι κατάληξη που σχετίζεται με το powerpoint??

Τα αρχεια του Powerpoint (οι λεγομενες "παρουσιασεις") τελειωνουν σε .ppt ή .pps. Τα .exe ειναι "executables" και θα επρεπε να τρεχουν απο μονα τους, δεν θελουν association με καποιο προγραμμα, απλα να μην εχει "πεθανει" η εγκατασταση Windows που τρεχει στο PC σου ... :(

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Chosen [Σήμερα, στις 11:27]

Τα αρχεια του Powerpoint (οι λεγομενες "παρουσιασεις") τελειωνουν σε .ppt ή .pps. Τα .exe ειναι "executables" και θα επρεπε να τρεχουν απο μονα τους, δεν θελουν association με καποιο προγραμμα, απλα να μην εχει "πεθανει" η εγκατασταση Windows που τρεχει στο PC σου ... :(

ωχ ...και σ' αυτή την περίπτωση τι πρέπει να κάνω; φορμάτ; και επαναγκατάσταση; μη με λιθοβολήσετε αλλά....πως κάνουμε φορμάτ; απλά διαγράφουμε τα πάντα; και μετά επανεγκαθιστώ τα πάντα; αν και παλιός και εφεδρικός η/υ είναι κρίμα να πάει χαμένος..λες γι αυτό όταν πάω να κάνω windows update mou βγάζει συντακτικό σφάλμα και δε με αφήνει; το ίδιο και με τα μέιλ...εγώ απλά νόμιζα ότι είχε σκουληκιάσει και αυτός παρότι εχει windows 98 ...είχα καιρό να τον ανοίξω βέβαια, αλλά μέχρι να βρω του άλλου me ta windows xp antivirus και να σταματήσει να σκουληκιάζει όλη την ώρα..καλό θα είναι να τον εξυγειάνω και αυτόν!

ούτως ή άλλως θενκς τσος για τη διάγνωση:bigsmile:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.