Jump to content



Sony VAIO - Ελλάδα - Build Your Own Laptop


Photonium

Recommended Posts

Καλησπέρα και πάλι ...

έχω ανοίξει ακόμα ένα θέμα ,για το οποίο ψάχνω για λάπτοπ.

Έπεσε το μάτι μου στα τελευταία κομμάτια των VAIO.

United States & United Kingdom,

έχουν ένα πάρα πολύ καλό πράγμα.Κάνεις Customize τον υπολογιστή που θες στα μέτρα σου.

Π.χ :

Στο United Kingdom (εκανα την μετατροπη σε ευρω), ένας 15.5 & ΑΤΙ 5650 & Ιντελ Ι3 & Full HD ,μαζι με πακετο 2 χρονια εγγυηση το εχει 980 ευρώ...

Η ελλάδα δεν έχει κάτι τέτοιο .

Ξέρετε τι παίζει και πως μπορώ να φέρω απο το Ηνωμένο Βασίλειο η και απο αμερική , ένα τετοιο λάπτοπ ?

Εχει φερει κανεις ?

Εχει ασχοληθει κανεις ?:triniti:

Link to comment
Share on other sites

Έχω ασχοληθεί εγώ πρόσφατα.

Μπαίνεις στο notebook laptop deals Notebooks Laptops billiger notebook.de και τους παίρνεις τηλέφωνο...

Ζητάς κάποιον που μιλάει αγγλικά. Εγώ μίλησα με τον Frank Muller (το u με τις 2 τ(ρ)ελίτσες από πάνω που προφέρεται τσαχπίνικα).

Θα σου πούνε να μπείς στο sony.de και να φτιάξεις το laptop σου όπως θέλεις, να τραβήξεις ένα screenshot και να τους το στείλεις. Κατόπιν θα σου στείλουν την προσφορά τους (στα Γερμανικά, αλλά βγάζεις άκρη) που θα είναι στην ίδια τιμή με το site συν πολύ λογικά μεταφορικά.

Μετά έρχεται το ζόρικο. ΠΡΟΠΛΗΡΩΝΕΙΣ με τραπεζικό έμβασμα (αυτό είναι ζόρικο διότι οι οδηγίες τους είναι στα γερμανικά και μπερδεμένες, αν δυσκολευτείς σφύρα μου).

Κατόπιν το παραγγέλνουν στη sony και όταν αυτή θυμηθεί να τους το στείλει, στο στέλνουν κι αυτοί την ίδια μέρα ή την επόμενη. Σε μιά εβδομάδα περίπου από την αποστολή το παραλαμβάνεις.

Προτίμησα Γερμανία διότι η Αμερική έχει τελωνείο και η Αγγλία ήταν ακριβότερη.

Ελπίζω να σε βοήθησα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σε βοηθήσω λέγοντας ότι καλό, χρυσό και όμορφο το VAIO και μέχρι εκεί.

Αν χρειαστείς εγγύηση μεγαλύτερη του format τότε θα δυσκολευτείς πολύ που θα δουλεύεις άλλο pc αφού το laptop θα κάνει αρκετό καιρό μέχρι να σου επιστραφεί.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω πρόβλημα για εάν πάθει κάτι θα περιμένω εάν δεν μπορώ να το αλλάξω μόνος.

Αυτό για το Notebooks.de πολυ ψαξιμο μου φαινετε. :( Θα "κουραστω" με τοσο ψαξιμο και να περιμενω κτλ.

Επισης, θελετε να σας δωσω μια σφερικη αποψη για το τι θελω στο λαπτοπ πάνω ?

Επίσης,το ebay - top rated seller έχει άτομα στο .com αλλά και στο .uk τα οποια σου ανοιγουν τον υπολογιστη περνανε οτι θελεις μεσα και στο στελνουν,ως δωρο.

Περναει αυτο ?

(το μεγαλυτερο ποσο που εχω περασει χωρις προβλημα ειναι 200 ευρω,σε εξαρτηματα με ογκο):fun:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.