Jump to content



Ανάκληση επαφών σε WM


Wizard!

Recommended Posts

Ένας φίλος πήγε να κάνει sync το κινητό του, δεν ξέρω ακριβώς ποιό λειτουργικό φοράει αλλά μάλλον είναι WM5-6, και μάλλον επέλεξε κάτι λάθος και τα έσβησε όλα :nothing:

Υπάρχει τρόπος να ανακτήσει τις επαφές του; To laptop είναι καινούριο οπότε εκεί δεν έχει κάποια παλαιότερη έκδοση...

Link to comment
Share on other sites

Ισως εαν συνδέσεις την κάρτα μνήμης με το pc ωστε να την βλέπει σαν αποθκευτικό μέσο μπορεί με κάποιο πρόγραμμα ανάκτησης διεγραμένων αρχείων να τα βρείς

Τσέκαρε και τα διεγραμμένα του Outlook μήπως υπάρχουν εκεί

Link to comment
Share on other sites

Ισως εαν συνδέσεις την κάρτα μνήμης με το pc ωστε να την βλέπει σαν αποθκευτικό μέσο μπορεί με κάποιο πρόγραμμα ανάκτησης διεγραμένων αρχείων να τα βρείς

Τσέκαρε και τα διεγραμμένα του Outlook μήπως υπάρχουν εκεί

Στο Outlook δεν υπήρχαν ποτέ. Ήταν η 1η προσπάθεια για sync...

Θα κοιτάξω στην κάρτα μήπως... Αλλά αν το έχει κάνει modify το αρχείο, δύσκολο...

Αρχικά πως τις είχε περάσει στο τηλέφωνο; Μήπως έχει άλλο προφίλ στο outlook ή χρησιμοποιεί και άλλο PC?

Όχι... Καινούριο laptop ήταν και δεν είχε τίποτα. Ήταν όλα στο τηλέφωνο και πήγε να κάνει sync.

Δύσκολο το βλέπω, φαντάζομαι ότι δε τα είχε και στην sim τα τηλέφωνα ε;

Μπα... Ούτε backup στην sd είχε...

αν έχει κάποιο backup στο pc του, τότε μπορεί να τις ξαναπεράσει πολύ εύκολα μέσω του active sync.

Διαφορετικά μάλλον δεν γίνεται τίποτα.

Δεν είχε, είναι καινούριο laptop...

υγ.: Τουλάχιστον το iPhone/iTunes, που το βρίζετε όλοι, όταν πας να κάνεις τέτοια βλακεία σε ρωτάει να το επιβεβαιώσεις... "Μεγάλε, σβήνεις 200 contacts/events/notes από το κινητό. Σιγουράκι;"

Link to comment
Share on other sites

To default στο sync είναι "both ways", κάποιο χεράκι ή προγραμματάκι πρέπει να το αλλάξει για να σου σβήσει τις επαφές.

Δεν μου είπες όμως, πως τις πέρασε στο WM εξ' αρχής;

Στο Deleted Items κοίταξε;

Link to comment
Share on other sites

Το έχω πάθει και εγώ προ τριετίας.

Είναι προβληματικό το menu του active sync.

Οι επαφές αποθηκεύονται στο pim.vol

Από τη στιγμή που backup δεν υπάρχει, δύσκολο το βλέπω.

Εκτός αν για κάποιο λόγο ήταν στην sd και καταφέρεις να ανακτήσεις το pim.vol με κάποιο low disk level εργαλείο τύπου easy recovery.

(που αμφιβάλλω αν θα βγει άκρη).

Link to comment
Share on other sites

To default στο sync είναι "both ways", κάποιο χεράκι ή προγραμματάκι πρέπει να το αλλάξει για να σου σβήσει τις επαφές.

Δεν μου είπες όμως, πως τις πέρασε στο WM εξ' αρχής;

Στο Deleted Items κοίταξε;

Εγώ δεν έχω δει ακόμα τι έκανε. Πάντως δεν πείραξε κάτι. Καινούριο laptop είναι και πήγε να κάνει sync. Τώρα τι πάτησε, τι επέλεξε, δεν ξέρω.

Στο τηλέφωνο ήταν περασμένες με το χέρι, μία μία.

Οι επαφές αποθηκεύονται στο pim.vol

Από τη στιγμή που backup δεν υπάρχει, δύσκολο το βλέπω.

Εκτός αν για κάποιο λόγο ήταν στην sd και καταφέρεις να ανακτήσεις το pim.vol με κάποιο low disk level εργαλείο τύπου easy recovery.

(που αμφιβάλλω αν θα βγει άκρη).

Για να δούμε... Μακάρι να έχει κάποια άλλη έκδοση του αρχείου

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.