Jump to content



Μεγαλη μερα σημερα!!!


Chosen

Recommended Posts

Root, Shido: Ωπα βρε, χαλαρωστε! Δεν τσακωνεται κανεις, για ενα συγκεκριμενο μαγαζι μιλαμε. Αν δεν σας ενδιαφερει να ξερετε πως αντιμετωπιζει τους πελατες του ενα μαγαζι, κλειστε το τοπικ και μαζι και ολα εκεινα που λενε για Πλαισιους, Τεχνορασηδες και τον εναν και τον αλλον.

Vagouras: Δεν αναφερθηκα σε σενα και απορω γιατι απαντας με αμυντικο τροπο; Δεν εχω κανενα προβλημα με σενα παικταρα μου και το ξερεις. Αν παλι θες να αναλυσουμε το θεμα σε βαθος, το συζηταμε στον καφε οπως λενε και τα παιδια. Αλλα μη πεταγεσε και ποσταρεις εδω την συμμετοχη σου, οπως αυτη αντικατοπτριζεται στα δικα σου ματια, γιατι με ωθεις να εμβαθυνω και γω, with my side of the story, ενω δε γουσταρω να το κανω εδω, γιατι ειμαι ανθρωπος που προτιμα να μιλαει live για τετοια θεματα. Παρ' ολα αυτα, εξακολουθω να πιστευω πως δεν υπαρχει προβλημα μεταξυ μας και θελω να πιστευω οτι η ολη φαση ηταν απλως μια κακη συνεννοηση.

Στο θεμα μας: μολις γυρισα απο το μαγαζι και ετοιμαζομαι να παω την γυναικα στο γιατρο, γι' αυτο και δεν εχω πολυ χρονο. Παντως εν ολιγης, ΑΒΙΤ NF7-S δεν επαιζε κι ουτε (λεει) θα παιξει ξανα. Πηρα πισω την DFI που (οπως μου ειπε) ειναι στο μαγαζι και με περιμενει να την παραλαβω απο τις ... 12 Μαρτιου. Δηλαδη την επομενη εβδομαδα απο εκεινη που εκανα το RMA, περιπου ενα μηνα πριν μαθευτουν οι ανωμαλιες της DFI και επισης ενα μηνα πριν επιστρεψει φιλος (αξιοπιστη πηγη) απο Αθηνα, που τοτε και βασει αυτου πηρα την αποφαση να μη ξαναπαρω DFI. Οταν δηλαδη περασα απο το μαγαζι του με τον Chroma, παραμονες διακοπων Πασχα (αρχες Απριλιου) και μας εστειλε λεγοντας οτι δεν εχει επιστρεψει ακομα απο RMA, η μητρικη (συμφωνα με τα τωρινα λεγομενα) ηταν εκει. Οταν μετα το Πασχα (μεσα Απριλιου) ελεγα "ας δωσει ενα πιστωτικο ρε αδερφε" και επαιρνα την απαντηση "δεν κοβει πιστωτικο αν δεν περασει RMA", η μητρικη δεν ειχε περασει ακομα RMA αλλα ηταν εκει απο τις 13 Μαρτιου...

Πρεπει να φυγω τωρα, γυναιακ γκρινιαζει, μολις γυρισω θα βαλω ενα ημερολογιο κατω γιατι δε μου βγαινουν οι μερες και σε λιγο θα αρχισω να πιστευω οτι φταιω εγω που η "αορατη" μητρικη ηταν πισω την 8η μερα απο τις 61 που περιμενω...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Chosen

Root, Shido: Ωπα βρε, χαλαρωστε! Δεν τσακωνεται κανεις, για ενα συγκεκριμενο μαγαζι μιλαμε. Αν δεν σας ενδιαφερει να ξερετε πως αντιμετωπιζει τους πελατες του ενα μαγαζι, κλειστε το τοπικ και μαζι και ολα εκεινα που λενε για Πλαισιους, Τεχνορασηδες και τον εναν και τον αλλον.

Δεν υπάρχει θέμα κλεισίματος, τα παραλές... απλά η κουβέντα πήρε τροπή αντιπαράθεσης μιας και άρχισαν να βγαίνουν προσωπικά στην φόρα.. όχι από εσένα....

Α, και χωρίς να θέλω να ρίξω λάδι στη φωτιά, το όνομα του καταστήματος δεν πρόσεξα να αναφέρεται πουθενά :p

Link to comment
Share on other sites

Oops.

Το είχα ανοιχτό το παράθυρο , και κοίταζα τα e-mail μου.

’ργησα όπως κατάλαβες να απαντήσω , και όσο εγω έγραφα έκανε ο Chosen το post...

’ργησα να απαντήσω , και είδα τώρα ένα ποστ ότι πήρες την DFI πάλι πίσω.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από RootX

Δεν υπάρχει θέμα κλεισίματος, τα παραλές... απλά η κουβέντα πήρε τροπή αντιπαράθεσης μιας και άρχισαν να βγαίνουν προσωπικά στην φόρα.. όχι από εσένα....

Α, και χωρίς να θέλω να ρίξω λάδι στη φωτιά, το όνομα του καταστήματος δεν πρόσεξα να αναφέρεται πουθενά :p

Οντως δικο μου λαθος .Δεν μενει παρα να ζητησω ταπεινα συνγωμη απο τους αντμιν για το προσωπικο τονο που εδωσα στην συζητηση.

Πετρο: Η αμυντικη σταση που κρατησα ηταν γιατι καπου βλεπω καποια πραγματα στραβα και απο τις 2 μεριες.Αλλα μαλλον οπως με πληροφορησαν τα βλεπω εγω στραβα οποτε να ζητησω και απο σενα συγνωμη για την ταλαιπωρια.Καπου οντως εσφαλα .....

Ειμαι απολυτα βεβαιος οτι κατι τετοιο ( αναφερομαι και στις 2 περιπτωσεις) δεν προκειται να ξανασυμβει.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από RootX

Α, και χωρίς να θέλω να ρίξω λάδι στη φωτιά, το όνομα του καταστήματος δεν πρόσεξα να αναφέρεται πουθενά :p

Υπαρχει πιθανοτητα η DFI η συγκεκριμενη να δουλεψει (καλο! ακου κι ενα με τον Τοτο) μια και το ειδα στον υπνο μου (ορθιος, εριξα εναν στο δρομο για τον γιατρο) καθως και στο Socket που ηταν κανονικα στη θεση του και χωρις να αιωρειται. Συνεπως, αν δουλεψει η μητρικη, μαγαζι που εδωσε working DFI αξιζει διαφημισης και οχι κατηγοριων.

Οχι, σοβαρα τωρα, δεν ειμαι ανθρωπος που καταδικαζει ποτε τιποτα, κι αν εστω και 1% να εχει δικιο ο ιδιοκτητης και η μητρικη να ηταν οντως εκει και να μας διαφευγει μια λεπτομερεια, θα ημουν πολυ μαλακας να τον καταδικασω χωρις να δω ολες τις πιθανες εκδοχες.

Αρχική απάντηση από Vagouridis

Αλλα μαλλον οπως με πληροφορησαν τα βλεπω εγω στραβα οποτε να ζητησω και απο σενα συγνωμη για την ταλαιπωρια.Καπου οντως εσφαλα .....

Και σαφως λαθος και απο την δικη μου μερια που δεν διευκρινησα οτι δεν ειμουν ο μονος που ταλαιπωρηθηκε στην ολη ιστορια/παρεξηγηση/whatever. Ο ανθρωπος που μεσολαβησε με καλες προθεσεις και καλο σκοπο για εξυπηρετηση τριτου ατομου, καινουριου στην παρεα, για πρωτη φορα δεν εγινε backed απο το μαγαζι με το οποιο "μιλαει", με αποτελεσμα και να εχει εναν "μονιμο" νταλκα στο κεφαλι του για σχεδον 2 μηνες και (το χειροτερο απ' ολα) να εχει και την γκρινια μου απο πανω (εδω να τονιστει οτι μετα τον πρωτο μηνα αργοποριας, σταματησα να γκρινιαζω...) Οπως σου ειπα και πιο πριν, σε καμια στιγμη δε θεωρησα οτι δεν ειμαστε ΟΚ :)

Τωρα για το εν λογω μαγαζι. Για να ειμαι τουλαχιστον δικαιος, να πω οτι, ασχετως αμα δουλεψει η DFI (που εδω και μιση ωρα την λιβανιζω κατω απο την εικονα του St. Patrick) και παντα λαμβανοντας υποψην οτι καπου εχει χαθει καποιο "γραμμα" στην ολη υποθεση (ισως και δικο μου), μου ειπε να δοκιμασω την μητρικη και αν αυτη με απογοητευσει, μου την αλλαζει με οποια του ζητησω (και να μπορει να την βρει φυσικα). Ο συνδιασμος ολων αυτων και με την προϋποθεση οτι αμα δεν δουλεψει, θα αλλαχτει, με κανουν να αισθανομαι πολυ καλυτερα πλεον.

Υ.Γ: DFI rulezzz!!! (lol)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.