Jump to content



Ομαδική αγορά Superlux HD668B


papajim

Recommended Posts

Thanks! αλλά οκ το έλυσα το πρόβλημα της μεταφοράς μέσω γνωστού.

Το θέμα είναι ότι τώρα εξαντλήθηκαν ta 668 και θα τα φέρουν στο τέλος Ιανουαρίου!!

Μόνο αυτά αξίζουν ή υπάρχει κανά αντίστοιχο εξίσου καλό μοντέλο της SuperLux?

σας το ελεγα εγω να κανετε γρηγορα γιατι δεν θα τα προλαβετε τα 668! τα 669 καπου ειχα διαβασει τι δεν ειναι καλυτερα απο τα 668!

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να εκδηλώνω ενδιαφέρον για αγορά, απλά για να σας βοηθήσω στο δίλημμα που έχετε, καθώς έχω τα 668Β αλλά και άλλα ακουστικά.

Τα 669 είναι κλειστού τύπου, ενώ τα 668Β είναι ανοιχτά. Αυτό σημαίνει ότι τα 669 έχουν 1. καλύτερη απομόνωση ήχου (δεν θα ακούνε οι τριγύρω), 2. μικρότερη έκταση στα χαμηλά 3. φαινομενικά καλύτερο έλεγχο στις χαμηλές (λόγο μεγαλύτερης μηχανικής απόσβεσης) αν και δεν ισχύει στην πραγματικότητα, είναι placebo effect. Τα 668Β γίναν διάσημα γιατί, πέραν του προβλήματος στις ψηλές που διορθώνεται με ένα φίλτρο, είχαν απίστευτη ομοιότητα με τα K240 της AKG, τόσο κατασκευαστικά όσο και ηχητικά. Τα 669 από την άλλη δεν ξέρω αν έχουν κάποιον αντίστοιχο "μεγάλο αδερφό" από τον οποίο δανείστηκαν τον σχεδιασμό. Σε αυτά τα χρήματα βέβαια που έρχονται, δεν έχει νόημα να ψειρίζουμε ιδιαίτερα την μαϊμού :p

Link to comment
Share on other sites

έλαβα απάντηση, τους ρώτησα:

καλησπέρα, τα ακουστικά

SUPERLUX HD-669

είναι συμβατά με αυτά τα pads;

AKG K-240/270/271 VELOUR PAD

και μου είπαν:

Kalimera sas,

dustuxws den einai katallila kai den einai dunaton na promitheutoume ta sugkekrimena antallaktika. Euxaristoume gia to endiaferon sas sta proionta kai tis upiresies mas.

Gia otidipote xreiasteite briskomai panta sti diathesi sas!!!

Me filikous xairetismous,

Petros Nalmpantis

άρα αφού το θέλετε εσείς περιμένουμε για τα 668 Β, εκτός αν έχετε άλλη πρόταση.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=15504]Pokemon640[/MENTION]

Εμένα τα παιδια μου είπαν οτι δεν εχουν προβλημα και για τα 669.. Οπότε αν τελικα κανετε παραγγελία τωρα ειμαι μεσα για 2 ακουστικα..

Αλλιώς καλές γιορτες και ξαναμιλαμε:T:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, για να μη καθυστερώ και τους υπόλοιπους θα γίνει ως εξής :

Θα κάνω μια παραγγελία για τα pads μόνο η όσοι θέλουν μόνο τα 669 (next week), και μια 2η (όταν με το καλό είναι διαθέσιμα τα 668 ξανά).

ΟΜΑΔΑ 1 : Για τα 669 η τα pads :

@deninho (μόνο PADS) - 16.6E

@PREDATOR 15 (μόνο PADS) - 16.6E

@galactob (μόνο τα PADS) - 16.6E

@vakis (μόνο τα PADS) - 16.6E

@kazabubu (δύο ακουστικά μόνο - 669) - 58Ε

@Tomahawk, (μόνο τα ακουστικά - 669) - 29E

@apostolis22 (μόνο τα PADS) - 16.6E

@kostas82 (μόνο τα PADS) - 16.6E

total : 186,6E

ΟΜΑΔΑ 2 : Για τα 668 + pads (εν αναμονή όποτε έρθουν) :

@ProPitsiriko$ (και για τα 2 - 668 + PADS)

@Frostbyte (και για τα 2 - 668 + PADS)

@zakis (και για τα 2 - 668 + PADS)

@Niksoul (και για τα 2 - 668 + PADS)

Να ξέρετε ότι στα 669 τα pads δεν αντιστοιχούν όπως μου είπαν σε απάντηση από το thomann.

Αν ξέχασα κάτι πείτε το.

Στέλνω τα στοιχεία λογαριασμού σε PM (ομάδα 1) για να έχω τα χρήματα έως τις 30 Δεκεμβρίου (Παρασκευή) και Παρασκευή βράδυ κάνω τη παραγγελία, θα τα συνοδεύσω με ένα μπάσο που θέλει φίλος μου. (οπότε σε τελική τιμή είμαστε ΟΚ)

Στην ομάδα 2 θα τη συνδυάσω αγοράζοντας για εμένα τα behringer B3031A οπότε no problem για το 300άρι. (for the record τώρα έχω 415,55 στη τράπεζα, που είναι για τα ηχεία)

Links προϊόντων:

SUPERLUX HD-669 - Thomann Greek Cyberstore - 29E

AKG K-240/270/271 VELOUR PAD - Thomann Greek Cyberstore - 16.6E

Έγινε επεξεργασία από Pokemon640
Link to comment
Share on other sites

εγώ είμαι στην πρώτη ομάδα μιας και θέλω μόνο τα pads για τα 668 που έχω.

ok, άρα από την 2η ομάδα (για τα 668 + τα Pads) σε βγάζω η σε ενδιαφέρουν ακόμη; (όταν γίνουν και αυτά διαθέσιμα)

Link to comment
Share on other sites

μέχρι τώρα, μένουν οι:

ΟΜΑΔΑ 1 : Για τα 669 η τα pads :

@deninho (μόνο PADS) - 16.6E (16.6/16.6), OK (μέσω paypal)

@PREDATOR 15 (μόνο PADS) - 16.6E (16.6/16.6), OK

@galactob (μόνο τα PADS) - 16.6E (0/16.6), πληρωμή στη παραλαβή η ανάμεσα στις 2/1/2011-6/1/2011

@vakis (μόνο τα PADS) - 16.6E

@kazabubu (δύο ακουστικά μόνο - 669) - 58Ε (58/58), OK

@Tomahawk, (μόνο τα ακουστικά - 669) - 29E (25/29), 4E στη παραλαβή, ΟΚ

@apostolis22 (μόνο τα PADS) - 16.6E (0/16.6), πληρωμή στη παραλαβή

@kostas82 (μόνο τα PADS) - 16.6E (16.6/16.6), OK

total : 186,6E

Έλαβα και από ένα φίλο τα 191Ε για το BC RICH WARLOCK BRONCE BASS - 191E (191/191) OK

πιστεύω μέχρι τη παρασκευή να το έχουν και το μπάσο πάλι σε stock.

Έγινε επεξεργασία από Pokemon640
Link to comment
Share on other sites

χίλια συγγνώμη ... αλλά αυτήν την εβδομάδα λόγο εορταστικού ωραρίου :wall::wall:δεν θα μπορέσω καθόλου να πάω σε μια τράπεζα να κάνω την κατάθεση. Από εβδομάδα θα μπορώ. Γι αυτό άμα είναι για αυτήν την εβδομάδα η παραγγελία ακυρώστε εμένα για να μην σας καθυστερήσω

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.