Jump to content



Ομαδική αγορά Superlux HD668B


papajim

Recommended Posts

Περαστε οσοι θελετε και μια βολτα απο εδω:

http://www.thelab.gr/ixos-multimedia-kai-input-devices/superlux-hd668b-119029.html

Με πρόλαβες για μερικά λεπτά.

Τα βαλα όλα σε ένα (νοικοκυρεμένα) :p

Link to comment
Share on other sites

Να ενημερώσω κι εγω οτι παρέλαβα πριν κάνα 2ωράκι μιας και χτες τελικά δεν πρόλαβα. Όλα κομπλέ με το πακέτο, τίποτα λιγότερο, τίποτα περισσότερο από αυτά που είχα παραγγείλει και πριν 5 λεπτά τα έβαλα στην κεφάλα μου και έβαλα κάτι flac να παίξουν :banging:

Επίσης να προσθέσω κι εγω με την σειρά μου, παιδιά όσοι τα πήρατε χωρίς pads ή όσοι σκέφτεστε να τα πάρετε χωρίς pads, πάρτε pads. Επίτηδες τα είχα στο κεφάλι μου μια ώρα συνεχόμενα με τα μαμίσια pads, ώστε να έχω ένα μέτρο σύγκρισης, και μόλις έβαλα τα velour pads. Όταν λέμε καμία σχέση το εννοούμε 100%. Με τα μαμίσια ένοιωθα λες και είχαν βεντουζάρει γύρω από τα αυτιά μου, και δεν ήταν ωραίο συναίσθημα. Με τα pads αυτή η αίσθηση χάνεται εντελώς, επίσης έχω την εντύπωση οτι μειώθηκε κάπως και το γενικό σφίξιμο των ακουστικών, μάλλον επειδή τα pads συμπιέζονται πολύ καλύτερα και ομοιόμορφα από τις μαμίσιες δερματίνες. Είμαι γενικά αντίθετος με περιττά έξοδα, αλλά στην προκειμένη περίπτωση πρόκειται για μεταμόρφωση (στο κομμάτι της άνεσης/εργονομίας) των ακουστικών χωρίς υπερβολές.

Τέλος ένα μικρό χαζοtip για την αλλαγή των pads. Όντας εντελώς άσχετος και επειδή δεν είχα ξαναβάλει pads σε ακουστικά, στην αρχή δυσκολεύτηκα και παιδευόμουν χωρίς νόημα επειδή ήταν αρκετά δύσκολο (για μένα τουλάχιστον) να περάσω το καινούριο μιας και τα ακουστικά κλείνουν συνέχεια και ακουμπάει το ένα ακουστικό με σχετική πίεση πάνω στο άλλο. Ψάχνοντας λύση είχα την φαεινή ιδέα να χρησιμοποιήσω μια πλαστική slim θήκη για dvd. Παίρνεις την θήκη και την βάζεις κατα μήκος να μαγκώσει ακριβώς πάνω από τα πλαστικά κομμάτια που έχουν χαραγμένο από την εξωτερική τους πλευρά L και R. Έτσι τα ακουστικά μένουν ανοιχτά από μόνα τους και μπορείς πλέον να χρησιμοποιήσεις και τα δύο σου χέρια για να περάσεις το καινούριο pad χωρίς να σε πιέζει το άλλο μισό. Επίσης λογικά θα μπορείς να τους κάνεις και stretching με αυτόν τον τρόπο.

Έγινε επεξεργασία από helix
Link to comment
Share on other sites

Δεν ελαβα καποιο πμ για καταθεση χρηματων btw ( δενεχω διαβασει τα προιγουμενα ποστ)

Μέσα στο ΣΚ θα σας στείλω P.M. με τραπεζικό λογαριασμό για να γίνει κατάθεση, πριν προχωρήσουμε με το order, για να περιμένουμε τον sakinor.

Παρασκευή είναι ακόμα :p (περίπου δηλαδή)

Έγινε επεξεργασία από LeRoi
Link to comment
Share on other sites

[MENTION=1215]nucleus[/MENTION] [MENTION=29165]LeRoi[/MENTION] [MENTION=149]Spyrus[/MENTION] [MENTION=13167]kezm[/MENTION] [MENTION=6199]SirDiman[/MENTION] [MENTION=28685]sakinor[/MENTION] [MENTION=9888]Papakitou[/MENTION] [MENTION=163]Helly[/MENTION] [MENTION=1014]Tsunami[/MENTION] [MENTION=24575]Rusty_Tool[/MENTION] [MENTION=400]astrolabos[/MENTION] [MENTION=6900]AnimaTronic[/MENTION]

Λοιπόν για επιβεβαιώστε αν η παρακάτω λίστα είναι σωστή

TifoziF1: 2xHD668B (2x29) + 1x Velour pads (AKG K-240/270/271) (16.6) + 1x Millenium GS-2008 A Black (7.9) = Σ 82.5 Ευρώ

Nucleus: 1xHD668B (1x29) + 1x Velour pads (AKG K-240/270/271) (16.6) = Σ 45,6 Ευρώ

LeRoi: 1xHD668B (1x29) + 1x Velour pads (AKG K-240/270/271) (16.6) = Σ 45,6 Ευρώ

Spyrus: 2xHD668B (2x29) + 1x Velour pads (AKG K-240/270/271) (16.6) + 1xMillenium GS-3500 B (16.9) = Σ 91.5 Ευρώ

kezm: 1xHD668B (1x29) + 1x Velour pads (AKG K-240/270/271) (16.6) = Σ 45,6 Ευρώ

SirDiman: 1x Velour pads (AKG K-240/270/271) (16.6) = Σ 16,6 Ευρώ

sakinor: 1xHD668B (1x29) + 1x Superlux HD-651 Green (9.9) = Σ 38,9 Ευρώ

Papakitou: 1x Cordial CFS 3 WW (4.90) + 1x Cordial CPDS2 CC (7.9) = Σ 12,80 Ευρώ

Helly: 2x Velour pads (AKG K-240/270/271) (33.2) = Σ 33,20 Ευρώ

AnimaTronic: 1x Velour pads (AKG K-240/270/271) (16.6) Σ 16.6 Ευρώ

Rusty_Tool: 1x Behringer VT999 (1χ55) Σ 55 Ευρώ

astrolabos: 1x K&M 16080 (1x9.9) Σ 9.9 Ευρώ

Σύνολο 493.8Ευρω

Θα κανονίσουμε με τον [MENTION=149]Spyrus[/MENTION] μέσα στο Σ/Κ τις πληρωμές/διανομές (είναι μέσα μαζί μου και αυτός στο κόλπο :p )

Ενημερώστε επίσης αν θέλετε να σας στείλω P.M. με τραπεζικό λογαριασμό (AlphaBank) για να γίνει κατάθεση ή αν θα βρεθείτε με Spyrous για χέρι με χέρι, πριν προχωρήσουμε με το order.

Κανονίστε μέχρι Τετάρτη να έχουμε τελειώσει, Τετάρτη απόγευμα να γίνει η παραγγελία, γιατί βλέπω την διαθεσιμότητα των 668Β να κιτρινίζει (η διαθεσιμότητα τώρα είναι available at short notice 2-5 days)

Πλησιάζουμε το όριο των 500 για αγορές από το εξωτερικό που έχει η κάρτα μου. Για να αλλάξω το όριο πρέπει να τρέχω τράπεζα με εκκαθαριστικά, βεβαιώσεις αποδοχών και άλλη χαρτούρα και δεν θέλω να μπλέξω με τέτοια. Στην περίπτωση αυτή θα βγάλω τα velur pads από την δική μου παραγγελία για πέσει η αγορά κάτω από 500.

update: "αποχώρηση" Tsunami (man σε 10-20 μέρες θα γίνεται και άλλη ομαδική), άφιξη AnimaTronic

Έγινε επεξεργασία από TifoziF1
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα. Ημουν σε προηγουμενη ομαδικη για τα ακουστικα, αλλα δεν ειχα παρει velour pads. Μπορω να συμμετεχω τωρα για ενα ζευγαρακι?

EDIT: Sorry τωρα ειδα οτι δεν πρεπει να ξεφυγει η παραγγελια πανω απο 500€. Αν τελικα μπορω να συμμετασχω, παρακαλω στειλτε ενα μηνυμα.

Έγινε επεξεργασία από AnimaTronic
Link to comment
Share on other sites

[MENTION=4796]TifoziF1[/MENTION] παιδιά και πάλι συγνώμη αλλά μου τα γμσν οι λιμενεργάτες.Εκτός και πάλι εγώ.

[MENTION=6900]AnimaTronic[/MENTION] λογικά τώρα θα μπορείς να μπεις για τα Velours

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=4796]TifoziF1[/MENTION] αν ειναι εφικτο, παιρνω τη θεση του Tsunami. Θελω ενα ζευγαρακι AKG velour pads. Χερατα ή καταθεση δεν εχω θεμα. Πες μου που εισαι και στα φερνω και στο χερι αμα λαχει ναουμε :p

Έγινε επεξεργασία από AnimaTronic
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.