Jump to content



Jolicloud


Chosen

Recommended Posts

  • Replies 58
  • Created
  • Last Reply
Στο site λέει το εξής:

"Updates are automatically handled by the launcher. As soon as you have updates, you will be promptly notified."

Οπότε, υποθέτω, μάλλον μόνο του θα το κάνει το update.

Εμένα πάντως στο dashboard μου πετάει μια ειδοποίηση οτι δεν έχω το τελευταίο μαζί με ένα link, το πατάω και με πάει στα info όπου τίποτα δεν συμβαίνει.

Link to comment
Share on other sites

Στο site λέει το εξής:

"Updates are automatically handled by the launcher. As soon as you have updates, you will be promptly notified."

Οπότε, υποθέτω, μάλλον μόνο του θα το κάνει το update.

Πράγματι μόνο του το κάνει το update! Σαν το update των windows ένα πράγμα αλλά πολύ πιο γρήγορο!:T:

Link to comment
Share on other sites

Μερικές αποριούλες γιατί σκέφτομαι να το δοκιμάσω στο htpc (standalone, όχι μέσα από τα windows).

1)Εικονικό πληκτρολόγιο υπάρχει;

2)Σε ό,τι αφορά τους codecs (για HD video κυρίως) τι γίνεται ;

3)Η πρόσβαση σε αρχεία μέσω δικτύου είναι αυτονόητη φαντάζομαι ε;

Link to comment
Share on other sites

μάλιστα. επομένως το μόνο θέμα είναι τι θα γίνει με τον driver και το πρόγραμμα της κάρτας τηλεόρασης.

Ίσως κάνω μια δοκιμή σε dual boot μια από αυτές τις μέρες για να δω από πρώτο χέρι τι γίνεται.

Ανυπομονώ πάντως να δω και την εκδοση για android, εκεί (σε ένα tablet pc για παράδειγμα) μου φαίνεται θα έχει περισσότερο ενδιαφέρον.

Link to comment
Share on other sites

Για όσους δεν έχουν βάλει ακόμα την ελληνική γλώσσα για το πληκτρολόγιο ακολουθήστε τα παρακάτω:

Local settings/Other settings/Keyboard/Layout/Add/Greek

και μετά από το Layout/Options/Keys to change layout.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το είχα χρησιμοποιήσει παλιότερα και για αρκετό καιρό (σε ένα... triple boot netbook :)). Μου είχε φανεί ενδιαφέρον, αλλά και αρκετά περιοριστικό. Τώρα θα με κάνετε να το ξαναβάλω, για να δω πώς εξελίχθηκε. Αυτό που με είχε τσαντίσει αφάνταστα τότε, ήταν ότι σε κάθε update άλλαζε στο menu.lst το χρόνο αναμονής μέχρι την επιλογή του default λειτουργικού σε 1 δευτερόλεπτο, με αποτέλεσμα να μην προφταίνω να επιλέξω λειτουργικό στο boot. Έκανε δηλαδή κανονική κατάληψη :fist:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.