Jump to content



Ποιον Wireless Usb Adapter?


greekboy

Recommended Posts

Αν και ξερω οτι εχουν ανοιχτει πολλα παρομοια θεματα θελω να ειμαι σιγουρος για το προϊν που θα αγορασς γιατι ηδη την πατησα μια φορα :mad:

το λοιπον,αποφασισαμε με το πανω διαμερισμα να μοιραστουμε το ιντερνετ,το θεμα ειναι οτι αν και μας χωριζει ενας οροφος(εγω 1ο αυτος 2ο) δεν βλεπω καν το δικτυο απο το λαπτοπ μου...

μιλαμε μονο για usb adapter περιπτωση,ή δεν ειναι εφικτό με usb?

ισως αυτο κανει δουλεια? Tp Link TL-WN7200ND Usb Adapter

Link to comment
Share on other sites

To router ειναι συμβατο με το προτυπο "n"? αν ναι, λογικα οποιο στικακι και να παρεις που να ειναι και αυτο "n" τοτε θα το δεις! γιατι το λαπτοπ σου μαλλον θα ειναι μονο b/g που δεν προσφερουν ιδια εμβελεια.

Link to comment
Share on other sites

Και εγω με τον ιδιο ακριβως τροπο εχω ιντερνετ.

Εχει η θεια μου στον παρακατω οροφο συνδεσει και εγω μπαινω με στικακι wifi.

Ενα απλο εχω και πιανει καμπανα.

Εχω δει και καποιες κεραιες που κυκλογορουν που μπορεις να βαλεις στο router για 10φορες καλυτερο ιντερνετ.

Αλλα και για 10 φορες περισσοτερη ακτινοβολια. :p

Link to comment
Share on other sites

Και εγω με τον ιδιο ακριβως τροπο εχω ιντερνετ.

Εχει η θεια μου στον παρακατω οροφο συνδεσει και εγω μπαινω με στικακι wifi.

Ενα απλο εχω και πιανει καμπανα.

Εχω δει και καποιες κεραιες που κυκλογορουν που μπορεις να βαλεις στο router για 10φορες καλυτερο ιντερνετ.

Αλλα και για 10 φορες περισσοτερη ακτινοβολια. :p

πιο πηρες δλδ? γιατι ενα που δοκιμασα εγω εποιανε λιγοτερα δικτυα και απο την καρτα του λαπτοπ

Link to comment
Share on other sites

Ασύρματες κάρτες δικτύου Κατασκευαστής Belkin - plaisio.gr

κάτι απο αυτά όποια είναι usb.

πάρε αυτή τη μάρκα πιστεύω δεν θα το μετανιώσεις. μην κοιτάς φτηνά στικάκια γιατί όταν θα σου κολλάνε τα πάντα θα σου σπάει τα νεύρα.

η πιο απρόσκοπτη λειτουργία σε wifi usb που έχω δει είναι απο Belkin. δις επιβεβαιωμένο.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.