Jump to content



Καλωδιο-μετατροπεας IEC 60320 C14 <-> schuko-CEE 7/16


JohnnyX

Recommended Posts

Υπαρχει πουθενα τετοιος μετατροπεας η καλωδιο σε λαικες τιμες ? Αυτο που χρειαζομαι ειναι κατι τετοιο !By-9iJg!mk~$%28KGrHqMOKn!Ew9%29B+CdZBMUCKmnwNg~~_12.JPG αλλα δε θεωρω τη τιμη λαικη (7.5 λιρες)...Προφανως ο λογος που το χρειζομαι ειναι να συνδεσω συσκευες (που δε περνουν εξωτερικο καλωδιο τροφοδοσιας) σε UPS. Επειδη η κατασκευη καλωδιο/πολυπριζου νομιζω δεν ενδείκνυται (και ειδικα το 2ο νομιζω) υπαρχει αλλη λυση ?

Link to comment
Share on other sites

Γιατι οχι κατασκευη πολυπριζου?ποιος ειπε οτι δεν ενδεικνυται και γιατι?

καιρο τωρα εχω πολυπριζα στο APC μου (και οχι μονο εγω και φιλοι με στουντιο με μεγαλα καλωδια κτλπ)

Το μονο που πρεπει να κοιταξεις ειναι να μην ξεπερνας τα μεγιστα ampere που μπορει να δωσει ανα θυρα το UPS. (και ποσα αντεχει το καλωδιο του πολυπριζου)

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως ενα τετοιο πολυπριζο ειχα κατασκευασει αλλα ειχα "ελαφριες" συσκευες πανω...εξωτερικους δισκους και ενα media player 12volt

Τωρα πανω στο πολυπριζω θελω να βαλω ενα ενισχυτη 280watt και ενα subwoofer 25watt

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.