Jump to content



9600 GT


XortoMagiko1416003512

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους, εχω ενα προβλημα με τον υπολογιστη, μολις ξεκιναει ο υπολογιστης η φωτεινότητα ειναι πολυ χαμηλη και στην συνεχεια αυξανεται μονη της με τα απο κανα 2 λεπτα ενω στην συνεχεια λειτουργει κανονικα και στα παιχνιδια και σε ολα. Η καρτα γραφικων ειναι η 9600 GT υποθετω πως ειναι καποιο προβλημα με την καρτα γραφικων.

Ευχαριστω εκ των προτερων!

Link to comment
Share on other sites

Είναι προτεινόμενο να διαχωρίσεις το τμήμα που λέγεται οθόνη,

από το σύνολο .

Και η συμπεριφορά της, λογική μου ακούγεται,

εάν μας πεις μάρκα και μοντέλο , θα πάρεις ποιο συγκεκριμένες πληροφορίες.

Link to comment
Share on other sites

η οθον ειναι μια lg flatron. το θεμα ειναι οτι το κανει μονο στην αρχη δηλαδη αν κανω restart ολα λειτουργουν κανονικα η αν κλεισω τον υπολογιστη και τον ανοιχω σε μικρο χρονο παλι ανοιγει κανονικα μονο αν τον αφησω κανα 15 λεπτο παλι χαλαει η φωτεινοτητα και πρεπει να περιμενω περιποθ 2 λεπτα να επανερτθει

Link to comment
Share on other sites

Ταλεποριμενοι πυκνωτες πιθανοτατα.Αν εχεις εγγυηση την πηγαινεις πισω,αν οχι και σε χαλαει το προβλημα που εχεις,ανοιγεις απο πισω την οθονη και κοιτας για τυχων σκασμενους πυκνωτες.

Link to comment
Share on other sites

Βασικα ακριβως το ιδιο θεμα μου ειχε παρουσιαστει καποτε, οταν ειχα μια ati 3870..

Eκανα φορματ (για αλλο λογο) και μαζι με το φορματ εξαφανιστηκε και αυτο το προβλημα..

Αρα υπεθεσα οτι μαλλον απο το βαλε βγαλε οδηγους κτλ στην καρτα γραφικων, ειχαν γινει ψιλοσαλατα τα πραγματα...

Δοκιμασε να κανεις απεγκαταστση τους drivers της καρτας γραφικων (χρησιμοποιησε και καποιο uninstaller να σβηστου τυχον υπολοιματα) και εγκατεστησε στην συνεχεια τους τελευταιους drives για την καρτα σου (αν δεν εχεις ηδη αυτους).

Πιθανο ετσι να σου λυθει το προβλημα!

Αν οχι με φορματ νομιζω θα λυθει:p

Δεν νομιζω οτι ειναι hardware το προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.