Jump to content



HTPC αποριες


PGM

Recommended Posts

τελικα αγορασα το απο πανω κουτακι και εινα αρκετα τιμιο για τα λεφτα του...

απλα εχω ενα θεμα με την θερμοκρασια (χρησιμοποιω το προγραμμα της asus για την μητρικη μου).

Εχω μεσα 2 χ 120 και 2 χ 80 , με τους 2 χ80 και τον 1 χ 120 να βαζουν μεσα αερα και τον εναν 120αρι να βγαζει. Οι θερμοκρασιες που παρατηρω ειναι στο κουτι να ειναι γυρω στους 45~ full load (ισως και παραπαρω) και του επεξεργαστη 55~ ....καλες ειναι ?

Επειδη το προγραμμα πεταει αλερτ για την θερμοκρασια του κουτιου . Μηπως θα ηταν προτιμοτερο ολοι οι ανεμιστηρες να βγαζουν αερα σε ενα τοσο μικρο κουτι (+ οτι ειναι μεσα σε ενα επιπλο τηλεορασης οποτε δεν περνει αερα απ'εξω) ?

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να φτιάξεις ροή αέρα, οπότε βάλε τους δύο πλαϊνούς να βάζουν αέρα και τους δύο πίσω να βγάζουν αέρα. Πάντως σε full load μέχρι 55 βαθμούς δεν είναι πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

για μην ανοιγω καινουργιο θεμα εχω ενα μικρο προβλημα,

μου εδωσε ενας φιλος μια 5450 καρτα γραφικων και δτυσχως μεσω dvi-hdmi i mono hdmi βγαζει στην 40αρα σονι αναλυση 1960 και οχι 2560 που λεει οτι πιανει...το αποτελεσμα ειναι να μην ειναι full screen και να μου σπαει ολιγων τα νευρα.

Πως γινεται να βαλω 2560 μανουαλ γτ δεν βλεπω πουθενα την επιλογη.Εχω κατεβασει τους τελευταιους ΑΤΙ drivers.

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα γιατι η 8600gts ηταν φουλ screen και αυτη οχι ? μηπως εκανε overscan μονη της?

γιατι βρηκα αυτη την επιλογη στο CCC και το εκανα αλλα δεν ξερω κατα ποσο χανω σε ποιοτητα ....

υ.γ η τηλεοραση μου εχει Display Resolution 1920 x 1080 οποτε καλα λες. KDL-40D3550

οποτε μονο με το overscan λυνεται το θεμα του full screen

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.