Jump to content



Ποια κόλλα χρειάζομαι?


qbiefox

Recommended Posts

Θελω να βαλω αυτο (διατρητο πανελ AC Ryan) :

attachment.php?attachmentid=43915&stc=1&d=1300328341

εδω :

attachment.php?attachmentid=43916&stc=1&d=1300328386

και συγκεκριμενα κατω απο τα κοψιματα :

attachment.php?attachmentid=43917&stc=1&d=1300328431

Τι κολλα χρειαζομαι? Την θερμοκολλα την εχω μαλλον αποκλεισει, γιατι η επιφανεια ειναι μεγαλη και μεχρι να την απλωσω παντου, θα εχει στεγνωσει. Εποξειδικη (epoxy) κανει? Βενζινοκολλα?

Δεν προκειται να πεσει πολυ βαρος πανω, απλα θελω κατι να μου κρατησει στο χρονο (αφου δεν αλλαζω ευκολα κουτι) και να μην εχω τρεχαματα στο μελλον.

Περιμενω ιδεες / προτασεις :meeting:

post-5110-1416075085,1572_thumb.jpg

post-5110-1416075085,8124_thumb.jpg

post-5110-1416075085,956_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

εποξικη 5λεπτου κανει μια χαρα (σαν αυτη που προτεινει ο Γιωργος)

απλα προσεξε την ποσοτητα για να μην περασει στα κοψιματα

και βρες κατι να πιεσεις ομοιομορφα τη σητα πανω στο plexi για να πιασει παντου

j.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ωραια, υπαρχει μια pattex εδω μεσα, οποτε πιστευω κανει μια χαρα... Στα στενα χωρισματα των γραμματων (μεταξυ q, b, i, e) να μην βαλω καθολου κολλα? Τοσο επιφοβο να ξεχειλισει ειναι?

Link to comment
Share on other sites

και η pattex κανει αν μου πεις πιο τυπο κολλα pattex εχεις αυτη που σου ειπα ειναι ειδικη για πλαστικα και σε συνδιασμο με αλλα υλικα δεν κανει για teflon(P.T.F.E)+ πολυαιθυλενιο

Link to comment
Share on other sites

ειναι ιδιο με αυτο general purpose

http://www.permatex.com/products/Industrial/industrial_adhesives_sealants/ind_epoxies/ind_Permatex_PermaPoxy_5_Minute_General_Purpose_Epoxy.htm

στα μαγαζια παντος πουλαω 20 κιβωτια 84101 και αν πουλησω 1 κιβωτιο pattex το μηνα και αν:triniti::tomato:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ωραια, υπαρχει μια pattex εδω μεσα, οποτε πιστευω κανει μια χαρα... Στα στενα χωρισματα των γραμματων (μεταξυ q, b, i, e) να μην βαλω καθολου κολλα? Τοσο επιφοβο να ξεχειλισει ειναι?

Παρ' ότι καθυστερημένα , επειδή και τώρα γίνεται:

Κόλα το γενικό σύνολο και μετά αφού στερεοποιηθεί , από την εσωτερική μεριά ρίχνεις κάποιες σταγόνες στα επίμαχα σημεία , αυτή θα περάσει , μεταξύ των δύο κοματιών και θα τα συγκολήσει.

{Ελπίζω να μην ξέχασες να "αγριέψεις μ' ένα ντουκόχαρτο το πλαστικό.)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.