Jump to content



Laptop (κομμάτια ή ολόκληρο)


z3et

Recommended Posts

Δεν πουλησα τιποτα και σε κανεναν κατι χαλασμενο (τουλαχιστον οχι γνωριζοντας το). Τo Laptop (πριν αποθηκευθει για 4ς μηνες περιπου) δουλευε με το προβλημα στα γραφικα που προ-ανεφερα. Τελικα ομως αυτη η αποθηκευση φαινεται να το αποτελειωσε.

Οπως ξανα-ειπα λοιπον μητρικη, καρτα γραφικων, οθονη και μπαταρια δεν πανε προς το πωληση γιατι δεν δουλευουν. Αν τα θελει καποιος του τα δινω τσαμπα, δεν εχω προβλημα.

Επεξεργαστες, μνημες, DVDRW και καρτα WiFi παραμενουν προς πωληση.

Εννοείτε ότι τα κρατάς για μένα αυτά που δεν δουλεύουν και συζητάμε για τα υπόλοιπα

Κανονίζουμε λοιπόν για αγορά σε αυτά που πουλάς και με ενδιαφέρουν και τα υπόλοιπα <δωράκια> για να αναπαλαιώσω την εμφάνιση του <γερασμένου> λαπτοπ μου.

Το μυστήριο στην αγγελία σου είναι ότι δεν δίνεις τηλέφωνο επικοινωνίας.

Αν δεν θελεις να κρατήσεις σειρά προτεραιότητας και θέλεις να χείριστης την αγγελία σου εκτός <κανόνων>

και τα έχεις πουλήσει Ίδη τα πράγματα τουλάχιστον γραψτω μας.

Αν τα εχεις τοτε επικοινώνησε

Link to comment
Share on other sites

Σειρα προτεραιοτητας κραταω, αλλα τονισα στην αρχη πως θα προτιμηθουν αγοραστες απο Λαρισα. Βεβαια τιποτα απ' αυτα που ειναι προς πωληση δεν εχουν δοθει/κλεισει ακομα.

Ναι αυτα που δεν δουλευουν πανε σε εσενα μιας και τα ζητησες πρωτος.

Οσο για τον αριθμο κινητου, ειναι αυτονοητο πιστευω πως δεν θα το εγραφα σε δημοσιο (με χιλιαδες χρηστες) φορουμ.

Link to comment
Share on other sites

Σειρα προτεραιοτητας κραταω, αλλα τονισα στην αρχη πως θα προτιμηθουν αγοραστες απο Λαρισα. Βεβαια τιποτα απ' αυτα που ειναι προς πωληση δεν εχουν δοθει/κλεισει ακομα.

Ναι αυτα που δεν δουλευουν πανε σε εσενα μιας και τα ζητησες πρωτος.

Οσο για τον αριθμο κινητου, ειναι αυτονοητο πιστευω πως δεν θα το εγραφα σε δημοσιο (με χιλιαδες χρηστες) φορουμ.

Ωραία κλείνουμε λοιπόν οριστικά αυτά που δεν δουλεύουν για μένα.

Το ότι δεν είμαι στην Λάρισα δεν συμαινεί τίποτα αυτό διότι με ένα τηλεφώνημα σου στέλνω το courier σπίτι σου και τα παραλαμβάνει.

Δεν χρειάζεται δηλαδή εσύ να Κανέις τίποτα ,ούτε να κουνηθείς που λένε.

οκ με μέχρι εδώ?

Ο αριθμός τηλεφώνου σου βεβαίως και ειναι προσωπικός άλλα εγώ στον ζήτησα σε pm και οταν βαζεις αγγελια δεν υπαρχη αλλος τροπος επικοινωνιας.

θα τον στείλεις με pm να κάνουμε δουλειά και να συνεννοηθούμε για τα υπόλοιπα?

Link to comment
Share on other sites

Τα πραγματα (σασι+οθονη) εν τελη δοθηκαν σε φιλο (εκτος forum).

Αυτα που μενουν προς πωληση:

Επεξεργαστή, Intel Core T7500 στα 35€

Μνήμες, 2x1GB DDR2 SO-DIMM PC2-5300 (667MHz) της Qimonda στα 20€

DVD RW στα 10€

Κάρτα WiFi 4965AGN 15€

Και επισης επεξεγαστής για desktop:

AMD AthlonX2 6000+ 3GHz AM2/AM2+ (89W TDP) στα 30€

Link to comment
Share on other sites

Σειρα προτεραιοτητας κραταω, αλλα τονισα στην αρχη πως θα προτιμηθουν αγοραστες απο Λαρισα. Βεβαια τιποτα απ' αυτα που ειναι προς πωληση δεν εχουν δοθει/κλεισει ακομα.

Ναι αυτα που δεν δουλευουν πανε σε εσενα μιας και τα ζητησες πρωτος.

Οσο για τον αριθμο κινητου, ειναι αυτονοητο πιστευω πως δεν θα το εγραφα σε δημοσιο (με χιλιαδες χρηστες) φορουμ.

Ωραία κλείνουμε λοιπόν οριστικά αυτά που δεν δουλεύουν για μένα.

Το ότι δεν είμαι στην Λάρισα δεν συμαινεί τίποτα αυτό διότι με ένα τηλεφώνημα σου στέλνω το courier σπίτι σου και τα παραλαμβάνει.

Δεν χρειάζεται δηλαδή εσύ να Κανέις τίποτα ,ούτε να κουνηθείς που λένε.

οκ με μέχρι εδώ?

Ο αριθμός τηλεφώνου σου βεβαίως και ειναι προσωπικός άλλα εγώ στον ζήτησα σε pm και οταν βαζεις αγγελια δεν υπαρχη αλλος τροπος επικοινωνιας.

θα τον στείλεις με pm να κάνουμε δουλειά και να συνεννοηθούμε για τα υπόλοιπα?

Τα πραγματα (σασι+οθονη) εν τελη δοθηκαν σε φιλο (εκτος forum).

Αυτα που μενουν προς πωληση:

Επεξεργαστή, Intel Core T7500 στα 35€

Μνήμες, 2x1GB DDR2 SO-DIMM PC2-5300 (667MHz) της Qimonda στα 20€

DVD RW στα 10€

Κάρτα WiFi 4965AGN 15€

Και επισης επεξεγαστής για desktop:

AMD AthlonX2 6000+ 3GHz AM2/AM2+ (89W TDP) στα 30€

Η αγγελία σου είναι <ΤΡΙΧΕΣ ΚΑΤΣΑΡΕΣ>.

Ωραία σηρα προτεραιότητας κρατησες.

Πρώτα τα βάζεις στο forum να δεις αν τσιμπήσει κάνεις και μετά τα <έδωσα σε φιλο εκτός forum>

Link to comment
Share on other sites

Hidden

Και η δική σου συμπεριφορά επίσης είναι τρίχες κατσαρές palyrria.

Καταρχήν διάβασε τους κανόνες μιας και έχεις ένα μόλις ποστ και ακόμα δεν ήρθες στο φόρουμ μιλάς έτσι σε χρήστες.

Δεύτερον ξαναδιάβασε τους κανόνες αγγελιών μπας και καταλάβεις πως σειρά προτεραιότητας έχουν αυτοί που πληρούν αυτό που ζητά όποιος πουλάει.

4 άτομα ποσταραν πρίν απο σένα, κι όμως ΕΣΥ έγινες επιθετικός και κανείς άλλος.

Για ηρέμησε λίγο, δεν γράφουν έτσι στα φόρουμ.

Link to comment
Hidden
Και η δική σου συμπεριφορά επίσης είναι τρίχες κατσαρές palyrria.

Καταρχήν διάβασε τους κανόνες μιας και έχεις ένα μόλις ποστ και ακόμα δεν ήρθες στο φόρουμ μιλάς έτσι σε χρήστες.

Δεύτερον ξαναδιάβασε τους κανόνες αγγελιών μπας και καταλάβεις πως σειρά προτεραιότητας έχουν αυτοί που πληρούν αυτό που ζητά όποιος πουλάει.

4 άτομα ποσταραν πρίν απο σένα, κι όμως ΕΣΥ έγινες επιθετικός και κανείς άλλος.

Για ηρέμησε λίγο, δεν γράφουν έτσι στα φόρουμ.

Eσυ τι ζόρι τραβάς? βαλτός είσαι?

Το οτι ήρθα μόλις τώρα στο forum αυτά να τα πεις εκεί που παίρνανε.Δεν καταλαβαίνω εγώ από τέτοια

Και να μην μιλάς για λογαριασμό άλλων χρηστών που συμμετείχαν στην αγγελία ούτε και για κανόνες και για την σειρά προτεραιότητας ΔΙΟΤΙ ΑΝ θα έβλεπες θα διάβαζες ότι μονός του ο χρήστης της αγγελίας μίλησε για σειρά προτεραιότητας και την έδωσε σε έμενα άλλα και ο ίδιος ταυτόχρονα την αθέτησε.

Επισης δεν μπορείς να ξέρεις τι παίζεται με τα pm για να βγάλεις συμπέρασμα.

Άποψη μου παντός είναι ότι μερικοι και μέσα σε αυτούς είσαι και εσύ πρέπει να σέβονται περισσότερο το forum που φιλόξενει τις αγγελειες τους διότι δεν ειναι δυνατόν να βάζουν εδώ αγγελίες και να τα πουλάνε μετά ΔΙΘΕΝ ΟΛΟΣ τυχαίος και συμπτωματικα έξω από το forum.

Αυτά τα Παραμυθιά διαβάζεται εσύ για να νανουρίζεσαι.

Σέβομαι τους χρήστες και το forum άλλα δεν θα σεβαστό αυτούς που δεν με σεβάστηκαν και νομίζουν οτι μπορεί να υποτιμούν την νοημοσύνη κάθε ενδιαφερόμενου μιας αγγελίας.

Link to comment
Hidden

Εγώ καταρχήν δεν μπορώ να βλέπω άτομα να μιλάνε και να συμπεριφέρονται όπως εσύ.

Το ότι ήρθες στο φόρουμ το λέω γιατί πρεπει να γράφεις με βάση τους κανόνες συμπεριφοράς.

Δεν είναι στρατός, δεν σε είπα νέο. Κούλαρε.

Ο χρήστης μπορεί να πούλησε κάτι εκτός φόρουμ σταλήθεια. Σου είναι δύσκολο να το αποδεχτείς; Δικαίωμά του είναι.

ΌΣο για το "δήθεν όλως τυχαίως" σχετικά με το ότι πούλησε ο άλλος εκτός φόρουμ, σε βρίσκω λάθος.

Είσαι τόσο σίγουρος πως είναι δήθεν;

Τι συμπεράσματα είναι αυτά;

Εγώ σου είπα να ηρεμήσεις απλά, δεν είπα κάτι κακό.

Τόσο πολύ σε πείραξε που δεν πήρες τα πράγματα; Άψυχα αντικείμενα είναι.

Link to comment
Hidden
Εγώ καταρχήν δεν μπορώ να βλέπω άτομα να μιλάνε και να συμπεριφέρονται όπως εσύ.

Το ότι ήρθες στο φόρουμ το λέω γιατί πρεπει να γράφεις με βάση τους κανόνες συμπεριφοράς.

Δεν είναι στρατός, δεν σε είπα νέο. Κούλαρε.

Ο χρήστης μπορεί να πούλησε κάτι εκτός φόρουμ σταλήθεια. Σου είναι δύσκολο να το αποδεχτείς; Δικαίωμά του είναι.

ΌΣο για το "δήθεν όλως τυχαίως" σχετικά με το ότι πούλησε ο άλλος εκτός φόρουμ, σε βρίσκω λάθος.

Είσαι τόσο σίγουρος πως είναι δήθεν;

Τι συμπεράσματα είναι αυτά;

Εγώ σου είπα να ηρεμήσεις απλά, δεν είπα κάτι κακό.

Τόσο πολύ σε πείραξε που δεν πήρες τα πράγματα; Άψυχα αντικείμενα είναι.

Τα αντικείμενα ειναι άψυχα άλλα οι συμπεριφορές και οι κοροοιδιες δεν είναι άψυχες.

Ένταξη άδικα ασχολούμαστε με τον τύπο που μας δημιούργησε <γενικο> πρόβλημα.εγώ σταματάω να ασχολουμε άλλωστε πιστεύω ότι όποιος δεν ειναι ένταξη στον λογο του αυτός έχει το πρόβλημα και όχι αυτοί που ενδιαφέρθηκαν για την αγγελία του.

Link to comment

Φιλε μου, στο ειπα και στο ξαναλεω, και το εθεσα και 1ο-1ο. "Θα προτιμηθουν ατομα απο Λαρισα". Η αγγελια, εκτος απο το εδω φορουμ, πηγε και σε φιλικα μου ατομα, αρκετα πιο πριν (το ανεβασω εδω).

Και οσο και αν σου κακοφαινεται, προτιμω πολυ περισσοτερο να εξυπηρετησω εναν φιλο μου, παρα καποιον που με πολυ περιεργους τροπους (δεν θες να ανεβασω εδω pms σου) και με πολυ επιμονη προσπαθει να παρει τα πραγματα (και δεν θα σχολιασω και τον λογο).

Link to comment
Share on other sites

Hidden
Φιλε μου, στο ειπα και στο ξαναλεω, και το εθεσα και 1ο-1ο. "Θα προτιμηθουν ατομα απο Λαρισα". Η αγγελια, εκτος απο το εδω φορουμ, πηγε και σε φιλικα μου ατομα, αρκετα πιο πριν (το ανεβασω εδω).

Και οσο και αν σου κακοφαινεται, προτιμω πολυ περισσοτερο να εξυπηρετησω εναν φιλο μου, παρα καποιον που με πολυ περιεργους τροπους (δεν θες να ανεβασω εδω pms σου) και με πολυ επιμονη προσπαθει να παρει τα πραγματα (και δεν θα σχολιασω και τον λογο).

Επίμονη για την αγγελία ναι,περίεργους τρόπους όμως καθόλου.και σε προκαλώ να αναβάσεις τα pm που αποδεικνύουν τα λεγόμενα σου.

Περίεργοι τροποι μπορούν να χαρακτηριστούν οι δικοί σου που με διάφορα τεχνάσματα προσπάθεισες να καλύψεις το γεγονός ότι πουλήσες τα πράγματα σου χωρίς να σεβαστεις την σειρά προτεραιότητας την όποια μονό στα λόγια είπες ότι θα την κρατήσεις άλλα στην πράξη όχι.

Άλλωστε μονό σου μέσα στο νήμα τις Αγγελιας το είπες ότι θα ακολουθήσεις σειρά προτεραιότητας και αυτό γιατί επενεβηκα εγώ και το ζήτησα.

Τώρα στο τέλος βρέθηκαν οι <φίλοι σου> για να τους εξυπηρετήσεις? Από την αρχή δεν ήξεραν ότι έχεις ένα χαλασμένο λαπτοπ που μάλιστα ζητάς 140ε!!!!!!!!!!!!

Δικαίωμά σου είναι να το δόσεις στους φύλλους(κατοπιν εορτης) άλλα δεν τρώμε κουτόχορτο εδώ στο forum.

Όταν λοιπον κατάλαβες ότι αυτά τα 140ε ΔΕΝ πρόκειται να τα δεις πότε σου,τοτε εκανες δήθεν τον καλό οτι θα χαρίσεις κάποια πράγματα(αυτό εινaι για γέλια)και αυτό βεβαια πάλι με δικό μου <στρίμωγμα> και παρότρυνση διότι είχα καταλάβει οτι κίνησε πολύ περίεργα και με μυστικοπαθεια χωρις να απαντας σε κανενα απο τα μυνηματα μου.

Άντι λοιπόν να τα χαρίσεις όπως εσύ πάλι ο ίδιος το είπες στο νήμα τις αγγελίας σου τότε έκανες και το τελευταίο σου λάθος για να <ξεγλυστρισεις> να πεις ότι δήθεν πήγαν σε φίλους.

Τρελό παραμύθι αυτή η ιστορία

Link to comment
Hidden

Και τοτε γιατι δεν τα εστειλα σε εσενα και εχασα τετοια ευκαιρια?

Με συγχωρείς για τα συνεχόμενα μηνύματα άπλα θα ήθελα να πω ότι σχετικά με την μπαταρία επειδή βλέπω ότι την έχουν ζήτηση σκέτη και αλλοι αν ήθελες μπορείς να δόσεις μια προτεραιότητα σε μένα που ενδιαφέρομαι για το σασί ολόκληρο.
Se rotao giati blepo oti arxizoynn merikoi na paizoyn to paixnidh me athemita mesa toy typoy( exo antropo sthn Larisa) klp malakies.

Den leo kai esi dikio exeis theleis na to doseis ekei topoika se kapoion etsi oste na pareis ta lefta soy kai na mhn trexeis se taxysdromia kai se KTEL...

Etsi loipon protereothta kata thn gmomh moy den exoyn panta aytoi poy prolaban kai eidan protoi mia aggelia alla aytoi poy mporoyn na thn xtypoysoyn kai kai na thn plhrosoyn kai protoi.

An eixes katsoi na mhlhsoyme sobara apo extes to brady tote symera tha eixes to courier sthn porta soy.

Εχω αλλα 3-4 να ανεβασω, τα θες και εκεινα?

Link to comment
Hidden
Και τοτε γιατι δεν τα εστειλα σε εσενα και εχασα τετοια ευκαιρια?

Εχω αλλα 3-4 να ανεβασω, τα θες και εκεινα?

Τωρα σκιάχτηκα.

Με αυτά τα μηνύματα θα με εκθέσεις? χαχαχαχα

Βλέπω οτι τελικά τώρα άρχισες να διαβάζεις τα μηνύματα μου ενώ καλό θα ήταν να το είχες κάνει πολύ νωρίτερα .Τώρα ειναι αργα για σένα φίλε.

Σχετικά με τα πμ και βέβαια θα σου πω οτι θέλω ολο το σασί οπότε ατο λαπτοπ να μη το <κόψεις> όταν ο αλλός σου ζητάει ένα κομμάτι μονό.

Και εδώ προτεραιότητα παίζει φιλε οταν ο άλλος στο ζητάει ολόκληρο.

δεν έκοψα την προτεραιότητα απο κανέναν ουτε στο νήμα ούτε στα pm.

Μην προσπαθείς να παρουσιάσεις δήθεν με το δεύτερο πμ οτι δεν σέβομαι την σειρά του άλλου γιατί ΣΚΌΠΙΜΟΣ δεν δείχνεις και την ημερομηνία που στάλθηκαν αυτα τα pm τα όποια είναι ΚΑΤΌΠΙΝ αποφάσεων που πήραν τα άλλα μελλοι που συμμετείχαν στην αγγελία και ο ένας ένας με την σειρά του αποχωρούσε τον ενδιαφεροντου απο την αγγελια σου.

Οποτε το νόημά του μηνύματος μου ειανι ότι φιλε εγώ ενδιαφέρομαι σοβαρά γιατι εχω το ιδο λαπτοπ και μην χάνεις αλλο τον χρόνο σου.

Εσύ ανταυτου τι έκανες??Αντι να ακολουθήσεις με ευγενια την σειρά προτεραιότητας που μονός σου έλεγες οτι τυρούσες και με άτoμα που δεν ήταν στην Λάρισα αλλα στα Γιαννιτσά πχ ούτε καν απαντησες απο στοιχειώδη Ευγενία στα μνήματα μου απο την στιγμή όπου ήρθε η σειρά μοπυ να απαντησεις.

Οπότε για να γινει κατανοητό τα μηνύματα αυτά εχουν γραφτεί οταν πλεον είχαν αποσύρθει οι άλλοι χρήστες το ενδιαφέρον τους γιαυτο ακριβωςσου γραφω με νόημα στο 3 Pm οτι αν

<An eixes katsoi na mhlhsoyme sobara apo extes to brady tote symera tha eixes to courier sthn porta soy>

Link to comment
Hidden

Οχι δεν στα δειχνω για να φοβηθεις, απλα επειδη θες να μπεις σε περιεργο τρυπακι (λογικα εχεις σπαστει που δεν πηρες τσαμπε, εστω και τα χαλασμενα) τα συγκεκριμενα pm ηρθαν σε εμενα 4/4/2011. Η 1η "αποχωρηση" εγινε στις 6/4/2011. Επισης δεν μου ζητησες τιποτα ολοκληρο, ζητησες σασι με οτι ειχε μεσα (και εγω την μπαταρια την εδινα ξεχωριστα).

Και επειδη θες να δωσεις και μια βαρυτητα στα PM σου: "Den leo kai esi dikio exeis theleis na to doseis ekei topoika se kapoion etsi oste na pareis ta lefta soy kai na mhn trexeis se taxysdromia kai se KTEL..."

Οπως και επραξα.

Οπου να'ναι ερχονται και οι σκουπες/καρτες βεβαια, αλλα δεν αφηνα την "λασπη" να περασει στο ντουκου...

Link to comment
Hidden
Οχι δεν στα δειχνω για να φοβηθεις, απλα επειδη θες να μπεις σε περιεργο τρυπακι (λογικα εχεις σπαστει που δεν πηρες τσαμπε, εστω και τα χαλασμενα) τα συγκεκριμενα pm ηρθαν σε εμενα 4/4/2011. Η 1η "αποχωρηση" εγινε στις 6/4/2011. Επισης δεν μου ζητησες τιποτα ολοκληρο, ζητησες σασι με οτι ειχε μεσα (και εγω την μπαταρια την εδινα ξεχωριστα).

Και επειδη θες να δωσεις και μια βαρυτητα στα PM σου: "Den leo kai esi dikio exeis theleis na to doseis ekei topoika se kapoion etsi oste na pareis ta lefta soy kai na mhn trexeis se taxysdromia kai se KTEL..."

Οπως και επραξα.

Οπου να'ναι ερχονται και οι σκουπες/καρτες βεβαια, αλλα δεν αφηνα την "λασπη" να περασει στο ντουκου...

Α το έπραξες τελικά πουλάκι μου?????????? και μας παίζεις την όσια τόση ώρα!!!!!!!!!!!

Τα <φυγαδεψες> άλλου τα πράγματα και ενώ μας έλεγες σχεδόν κλαίγοντας ότι είναι χαλασμένα.......μην τα πάρετε....θα τα δώσω τελικά σε φίλους........κλπ κλπ κλπ .

Τώρα φάνηκε η Λάσπη πλέον.

Link to comment

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.