Jump to content



Ζalman Reserator 1


saxon_747

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από chroma

Πέρασα και εγώ από Πλαίσιο σήμερα.. Ένα 2.6@3.2 με 1.6v και έτρεχε loops sandra burn-in σε asus (p800 ή c800 δε πρόσεξα). 27 και 40, επεξεργαστής και μητρική αλλά οι asus έχουν μια σοβαρή απόκλιση προς τα κάτω στον επεξεργαστή (7-10) οπότε μπορεί και να είναι..

Αλλά η είδηση είναι πως το πλαίσιο κάνει overclocking...!:D

Aσε βασιλη γιατι η ειδηση αυτη πηρε μπαλλα και κατι αλλα μαγαζια και κανουμε τις μνημες των πελατων να αντεχουν 2-2-2-5

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 139
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από Vagouridis [Σήμερα, στις 15:20]

Aσε βασιλη γιατι η ειδηση αυτη πηρε μπαλλα και κατι αλλα μαγαζια και κανουμε τις μνημες των πελατων να αντεχουν 2-2-2-5

:confused: :confused: :confused: :confused:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από jax7480

Το Πλαισιο το φτιαχνει μονο του, με τους εμπειρους τεχνικους του.λοοοοοοοοοοοοολ

Ζαχο σημερα παραλιγο να εριχνα κανα "κατακεφαλο" στον τεχνικο του Πλαισιου...μου μιλουσε με ενα υφακι...λιγο ακομα και θα πηδαγα μεσα!Γκρρρρρ...

Κατι εχει παθει η καρτα μου και μου βγαζει οτι δεν ειναι κουμπωμενο το καλωδιο του τροφοδοτικου...και τελικα εχει προβλημα η καρτα...γιατι ουτε με το tagan λεει να δουλεψει...

Και επειδη δεν μπορω να μεταφερω ολο το κουτι...λεω "Μπορω να φερω μονο τη καρτα ΑΦΟΥ ΑΥΤΗ ΕΧΕΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ???"

"Ναι φερτη...και θα χασεις την εγγυηση!"

"Ρε φιλε(σταματησα τον ενικο!Ανεβαζε πιεση το μπαρομετρο...) δεν ειμαι ασχετος..μπορω να τη βγαλω και με κλειστα ματια..εχω στησει κι αλλα μηχανακια!"

"Καλα φερτη και θα χασεις την εγγυηση για ολο το κουτι..."

Εφυγα για να μη του σπασω το κεφαλι!

Αυριο θα του το παω...και μεθαυριο ειπε θα το παρω...

Μονο και δεν μου αλλαξει την καρτα θα τον κυνηγαω μεχρι κι εγω δεν ξερω που...

Η καρτα εχει προβλημα, εξακριβωμενο 110%....και ολα αυτα...τον τελευταιο μηνα..

Θα του το παω αυριο...και θα του πω -στον ενικο γιατι ειναι @#$%- φιλαρακο δεν ξερω τι θα κανεις...δες το...φτιαξε...ρανε...αλλα την Παρασκευη θα ερθω να το παρω οπως ειναι...με μια ΝΕΑ καρτα...

ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΜΠΕΙΡΟ ΤΕΧΝΙΚΟ....

Link to comment
Share on other sites

’σε ρε και εδώ κάτω οι περισσότεροι στο Πλαίσιο είναι έτσι. Μόνο τώρα τελευταία ήρθε ένας ο οποίος μπορεί να μην ξέρει τα πάντα αλλά είναι πολύ καλό παιδί. Αυτός είναι ο κυριότερος λόγος που πάω δυο βήματα παρακάτω, στα Multirama. Δεν πα να είναι πιο ακριβοί! Είναι τελείως εξυπηρετικοί.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από vdeseris [Σήμερα, στις 08:24]

Μια ερώτηση για τους κατόχους του RESERATOR. Η κυκλοφορία του νερού πως γίνεται μέσα στο radiator? Γιατί η παρακάτω εικόνα δεν βοηθάει και πολύ.

Η κυκλοφορία του νερού γίνεται μέσα στο Reserator. Το μαύρο κουτάκι είναι η αντλία. Από τις δύο τρύπες που βλέπεις η αριστερή είναι για το καλώδιο της αντλίας και η δεξιά είναι για την επιστροφή του νερού. Το νερό φεύγει από σωλήνα που φεύγει κάτω από την αντλία. Μπορεί να κάνω και λάθος και η σειρά να είναι ανάποδα αλλά κάπως έτσι δουλεύει.

Link to comment
Share on other sites

λογικά θα ήταν καλύτερα το νερό να μην επέστρεφε στο ίδιο σημείο που ρουφάει η αντλία...

επίσης σαν fanless σύστημα, δεν αυξάνεται με τις ώρες χρήσης η θερμοκρασία της cpu εφώσον η απαγωγή της θερμότητας είναι πολύ αργή?

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορεί να αυξάνεται συνέχεια αν η θερμοκρασία περιβάλλοντος είναι στο περίπου σταθερή. Κάποια στιγμή θα ισορροπήσει, και θα παραμείνει εκεί, άσχετα με τις ώρες λειτουργίας του..

Link to comment
Share on other sites

To waterblock το έχει φέρει τελικά το Πλαισιο, ο κωδικός προιόντος ειναι 641049 και ειναι διαθέσιμο στα καταστήματα, απλά δε το ξέρουν οι πωλητές.... Ζητήστε το οσοι το θέλετε, εγώ το έκανα κράτηση :p

Link to comment
Share on other sites

Trooper εσύ που έχεις RESERATOR: πως γίνεται η ροή του νερού? Η είσοδος είναι δίπλα στην έξοδο? ( Αν ναι δεν λέει!:TD: ) Από θερμοκρασίες τι λέει? (Το block κάνει 27 BTW)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από vdeseris

Trooper εσύ που έχεις RESERATOR: πως γίνεται η ροή του νερού? Η είσοδος είναι δίπλα στην έξοδο? ( Αν ναι δεν λέει!:TD: ) Από θερμοκρασίες τι λέει? (Το block κάνει 27 BTW)

To αγόρασα προχτές αλλά ακόμα δε το έχω στήσει. Ουτε καν απο το κουτί δε το έχω βγάλει. Αυριο δινω τελευταίο μάθημα και μετά θα γίνει το πάρτυ :) Θα ποσταρω photos και εντυπώσεις μεσα στο ΣΚ.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Trooper [Σήμερα, στις 18:28]

To αγόρασα προχτές αλλά ακόμα δε το έχω στήσει. Ουτε καν απο το κουτί δε το έχω βγάλει. Αυριο δινω τελευταίο μάθημα και μετά θα γίνει το πάρτυ :) Θα ποσταρω photos και εντυπώσεις μεσα στο ΣΚ.

Περιμένουμε photos. :T:

Link to comment
Share on other sites

Βασικα νομιζω οτι ειναι τελειως μα τελειως ηλιθιος αυτος ο σχεδιασμος. Λογω της μικρης ροης της αντλιας το νερο στην τελικη ΔΕΝ κυκλοφορει σε ολο το ψυγειο αλλα μονο στο κατω μερος του. Απο την μια μπαινει και απο την αλλη βγαινει με αποτελεσμα ολο το νερο να κρυωνει ΠΟΛΥ πιο ΑΡΓΑ απ'οτι αν ειχε μια πολυ δυνατη αντλια η οποια με την πιεση που θα εβγαζε το νερο μεσα στο τανκ θα το εκανε να ανεβαινει πιο ψηλα και να υπαρχει καλυτερη κυκλοφορια.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.