Jump to content



Πληρωμη για τα ελευθερα καναλια;


FANISTELROOY

Recommended Posts

Ειπα του πατερα μου να βαλουμε μια τηλεοραση στη ρεσεψιον του ξενοδοχειου και μου ειπε οτι τα 2 περασμενα καλοκαιρια ειχε ερθει το ραδιοτηλεοπτικο και εκοβε προστιμο σε οποιον δεν ειχε πληρωσει για να παρει αδεια για καποιον αντιστοιχο χωρο. Και αναφερομαι σε απλα ελευθερα καναλια και οχι πχ να εχεις βαλει Νοβα για σπιτι και να την εχεις σε καφετερεια.

Εψαξα στο ιντερνετ αλλα δεν βρηκα καποια ακρη, καθως εβρισκα μονο για τραγουδια και οχι για τηλεοραση.

Ξερει καποιος κυριος Τσακωνας αν ισχυει κατι τετοιο;

Ξερει καποιος αλλος κυριος ποιο ειναι το ποσο που πρεπει να πληρωθει και που το πληρωνουμε;

Ακομα και μεσα στα δωματια λεει απαγορευεται χωρις αδεια.

Ειναι ή δεν ειναι ελευθερη τηλεοραση;

Πληρωνουμε ή δεν πληρωνουμε την ΕΡΤ;

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω, νομίζω λέω, ότι έχει να κάνει με τα πνευματικά δικαιώματα των εταιριών της μουσικής. (και καλά για την μουσική που ακούγεται μέσα στις εκπομπές).

Και πάλι νομίζω ότι μπορείς να το έχεις στα κρατικά κανάλια χωρίς να χρειάζεται άδεια.

Link to comment
Share on other sites

Αν δε σου κάνει κόπο, πού βασίζεται αυτό; Ισχύει και για τις τηλεοράσεις μέσα στα δωμάτια;

2121/1993 .Για το 2ο εκκρεμει σχετικη αποφαση στον αρειο παγο και εχει υποβληθει προδικαστικο ερωτημα στο δικαστηριο ευρωπαικων κοινοτητων,το οποιο εκλινε προς την πλευρα των εταιριων content.Με μια επιφυλαξη , για το υψος της αμοιβης ωστοσο ,μπορεις να το παλεψεις στα δικαστηρια και να μειωθει βασει του σχετικου νομου

Link to comment
Share on other sites

2121/1993 .Για το 2ο εκκρεμει σχετικη αποφαση στον αρειο παγο και εχει υποβληθει προδικαστικο ερωτημα στο δικαστηριο ευρωπαικων κοινοτητων,το οποιο εκλινε προς την πλευρα των εταιριων content.Με μια επιφυλαξη , για το υψος της αμοιβης ωστοσο ,μπορεις να το παλεψεις στα δικαστηρια και να μειωθει βασει του σχετικου νομου

snlslikeabossdigitalsho.png

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.